Pravoslavni vernici ne bi trebali da vežbaju jogu

Godinama slušam o nekakvom nju ejdžu i niko živ ne ume da objasni
šta je to. Tako u nju ejdž strpaju sve ono za šta su juče čuli. Pa ako ti
do juče nisi čuo za jogu ili meditaciju, to ne znači da se radi o nečem
novom, već je novo samo tebi. Koliko to može biti nejasno?
Budizam je 500 godina stariji od hrišćanstva. Kako to može biti
nju ejdž? Joga je i od budizma starija.

Vežbanje joge je odobreno od Ministarstva sporta i omladine u Srbiji.
Dve budističke zajednice su registrovane u Srbiji.
Višnavska verska zajednica je registrovana u Srbiji.

Rad opasnih sekti je zakonom zabranjen i možete proveriti koje sekte
su na spisku.

Dakle, da više nisam čula da se joga, meditacija, mantra i budizam dovode
u vezu sa reči sekta. :rtfm:
Reče li ti " jao, Bože"...koji tačno? : )
Buda je ko Filip Višnjić, samo smo ga mi za života zapisivali, a vi Budu 500 god. nakon što je umro . LOtos cvetovi, slonovi, legende i mitovi....
Ovo poslednje nikako nećeš moći. Svi snimci sa izvora koji su registrovani u APR moraju da idu, ti tu ne možeš Ama baš ništa, bez pretnji stoga. Gledaj da barem dostigneš tačku pod 2. Na svom putu koji toliko ptopagiraš.....
Vi se čistite i praznite, asanama u svakom pokretu joga, sloboda izbora, lična je stvar, dok ne pokušavate nešto drugo, mi punimo srca ljubavlju isihazmom. Nema veće snage

Konkretno o naslovu i temi:

Sveštenik Oliver Subotić navodi i "različit pristup isceljenju uma".

"Za jogu cilj u tom pogledu se nalazi u svojevrsnom pražnjenju uma od svake pomisli, dok je u pravoslavnom iskustvu metod daleko dublji: um treba da se vrati sebi, da stekne pažnju, da je veže za ime Isusovo kroz trud na sticanju neprestane umne molitve i da se na kraju spusti u srce", kaže on u tekstu na sajtu SPC-a.
 
Poslednja izmena:
Reče li ti " jao, Bože"...koji tačno? : )
Buda je ko Filip Višnjić, samo smo ga mi za života zapisivali, a vi Budu 500 god. nakon što je umro . LOtos cvetovi, slonovi, legende i mitovi....
Ovo poslednje nikako nećeš moći. Svi snimci sa izvora koji su registrovani u APR moraju da idu, ti tu ne možeš Ama baš ništa, bez pretnji stoga. Gledaj da barem dostigneš tačku pod 2. Na svom putu koji toliko ptopagiraš.....
Vi se čistite i praznite, asanama u svakom pokretu joga, sloboda izbora, lična je stvar, dok ne pokušavate nešto drugo, mi punimo srca ljubavlju isihazmom. Nema veće snage

Konkretno o naslovu i temi:

Sveštenik Oliver Subotić navodi i "različit pristup isceljenju uma".

"Za jogu cilj u tom pogledu se nalazi u svojevrsnom pražnjenju uma od svake pomisli, dok je u pravoslavnom iskustvu metod daleko dublji: um treba da se vrati sebi, da stekne pažnju, da je veže za ime Isusovo kroz trud na sticanju neprestane umne molitve i da se na kraju spusti u srce", kaže on u tekstu na sajtu SPC-a.
Ne bavim se jogom, pa nemam ni razloga da je propagiram.
Isto tako nemam razloga ni da je osporavam. Ljudi su toliko
navikli da moraju stranu da zauzmu, da kad je neko neutralan
ne mogu to da shvate, pa mu sami stranu dodele.
Tako i ti.

Nema koji tačno. Bog je jedan.
A duhovne prakse su različite. Samo toliko, različite.
I ti možeš da objasniš verniku jedne organizacije da te prakse
ne treba da meša, bez da uvrediš onoga ko se drugim praksama
bavi. Da demonizuješ, satanizuješ i omalovažavaš. Jer meni
način na koji se objašnjava više govori o onome ko objašnjava
nego o duhovnim praksama o kojima govori.

Od početka ove teme pišem samo to da vežbanje joge nije isto
što i uzeti ceo jogijski put i da je čisto sujeverje misliti da određeni
položaj tela sam po sebi privlači nekakve entitete.
Jer bi onda pravoslavlje moralo da se odrekne položaja ruku
prilikom molitve, da ne privuče hinduistička božanstva tim
položajem. Tvoja je namera i namena bitna.
 
Rekao sam da je stvar ličnog izbora, a ti se obraćajući meni sada, projektuješ. Nadmeno i plus pretnja, pročitaj se ponovo : ) Najozbiljnije...

Svaka tehnika joge praktikuje meditaciju, jedino za hata nisam sasvim siguran.
Reiki j. ili recimo - da li je Slavinskog i njegov hermetizam, a on može da bude vrrrlo problematičan, iko zabranjivao ikad ovde na ovim prostorima?
Čemu panika?
 
Rekao sam da je stvar ličnog izbora, a ti se obraćajući meni sada, projektuješ. Nadmeno i plus pretnja, pročitaj se ponovo : ) Najozbičknije.

Svaka tehnika joge praktikuje meditaciju, jedino za hata nisam sasvim siguran.
Reiki j. ili recimo - da li je Slavinskog i njegov hermetizam, a on može da bude vrrrlo problematičan, iko zabranjivao ikad ovde na ovim prostorima?
Čemu panika?
Ti si se prvi meni obratio sa tim da ja promovišem jogu.

Tema je o vežbanju joge i da li je to prikladno za pravoslavne vernike.
Kada tema bude o tome da li je meditacija prikladna za pravoslavne
vernike, onda ću reći da nije i objasniti zašto nije.

Šta si shvatio kao pretnju?
 
Ti si se prvi meni obratio sa tim da ja promovišem jogu.

Tema je o vežbanju joge i da li je to prikladno za pravoslavne vernike.
Kada tema bude o tome da li je meditacija prikladna za pravoslavne
vernike, onda ću reći da nije i objasniti zašto nije.

Šta si shvatio kao pretnju?
Odgovorio sam ti, a ti meni ni na jedno pitanje. pretnja je neosnovana zabrana da postavljam TV snimke, ubuduće, sa registrovanih glasila, jer ti učesnici nisu po volji.
Takođe, evo pre 5 min odgovorio sam ponovo.na temu, a ti i dalje o učesnicima na temi - te ovaj ima problem, te onaj ovakav, onakav...ja tako ni na pijaci ne razgovaram.
 
Odgovorio sam ti, a ti meni ni na jedno pitanje. pretnja je neosnovana zabrana da postavljam TV snimke, ubuduće, sa registrovanih glasila, jer ti učesnici nisu po volji.
Takođe, evo pre 5 min odgovorio sam ponovo.na temu, a ti i dalje o učesnicima na temi - te ovaj ima problem, te onaj ovakav, onakav...ja tako ni na pijaci ne razgovaram.
Ja nisam rekla nigde da je zabranjeno postavljanje tv snimaka.
Komentarisala sam snimak koji si postavio i imam pravo na to.
Ono drugo obraćanje se odnosilo na sve učesnike teme. Prosto
po pravilniku ovog foruma je tako i bolje da kažem nego da
posle moram da brišem kilometre vređanja. Nisam ni citirala tebe.

Ovo dalje te ne razumem.
 
Ja nisam rekla nigde da je zabranjeno postavljanje tv snimaka.
Komentarisala sam snimak koji si postavio i imam pravo na to.
Ono drugo obraćanje se odnosilo na sve učesnike teme. Prosto
po pravilniku ovog foruma je tako i bolje da kažem nego da
posle moram da brišem kilometre vređanja. Nisam ni citirala tebe.

Ovo dalje te ne razumem.
Dobro, ne razumeš da od tebe nisam navikao nepoštovanje sagovornika. A pravilnikom sve u APR je dozvoljeno. Usput, snimak je samo aktuelan, ni meni nije nešto sadržajan, al je na temu..
Tema.
 
Dobro, ne razumeš da od tebe nisam navikao nepoštovanje sagovornika. A pravilnikom sve u APR je dozvoljeno. Usput, snimak je samo aktuelan, ni meni nije nešto sadržajan, al je na temu..
.
E pa ti sledeći put dobro razmisli kakav ćeš snimak da postaviš. z:plez:

Ja tebe ne vidim kao napućenu gospođu čije sam izlaganje
prokomentarisala, ali si se ti verovatno loše osećao zbog mog
komentara. Potpuno bespotrebno.
Ona čak nije stručnjak niti za jogu, niti za pravoslavlje, već samo
tako privlači pažnju.
 
E pa ti sledeći put dobro razmisli kakav ćeš snimak da postaviš. z:plez:

Ja tebe ne vidim kao napućenu gospođu čije sam izlaganje
prokomentarisala, ali si se ti verovatno loše osećao zbog mog
komentara. Potpuno bespotrebno.
Ona čak nije stručnjak niti za jogu, niti za pravoslavlje, već samo
tako privlači pažnju.
Al ona je trendseterka, joga je odavno pomodarstvo, pa se neki zalete na jugu, takvi tipovi., iznela je i neka imena, takođe i negativna iskustva. Ovaj drugi je sektolog.
Fora je što bi oni možda i imali poneku mrvicu toga korisnog da kažu, da nemamo nepismene novinare. Idemo dalje.
 
Al ona je trendseterka, joga je odavno pomodarstvo, pa se neki zalete na jugu, takvi tipovi., iznela je i neka imena, takođe i negativna iskustva. Ovaj drugi je sektolog.
Fora je što bi oni možda i imali poneku mrvicu toga korisnog da kažu, da nemamo nepismene novinare. Idemo dalje.
Meni je dosadilo da se borim protiv toga da mi neko oblikuje mišljene,
pa sam tv izbacila iz kuće. Radim po svojoj savesti i cenim po ličnom
iskustvu.
Trendsetere, influensere i slične, zaobilazim.
 
зато што је хиндуистички ритуал, сасвим различита религија.
Pa? Kako budizam, taoizam i konfucijanizam u Kini, šinto i budizam u Japanu, itd. nemaju problem da funkcionišu zajedno? A pogotovo što sama praksa npr. klasične mindfulness meditacije nema veze ni sa jednom religijom? Gde se tačno sudara sa hriscanstvom? 🤔
 
Pa? Kako budizam, taoizam i konfucijanizam u Kini, šinto i budizam u Japanu, itd. nemaju problem da funkcionišu zajedno? A pogotovo što sama praksa npr. klasične mindfulness meditacije nema veze ni sa jednom religijom?
Једна је истина, не можеш бити хришћанин а подржавати остале религије које оспоравају твоју.
У хришћанству молитве су усмерени Богу а у медитацији ослањаш се себи што је супротно хришћанству. У духовном смислу не можеш сам себи помоћи.
 
Poslednja izmena:

Back
Top