Pravoslavni svećenik zabranio pokop branitelja uz vojne počasti

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Srpska zastava uz vojne pocasti na gradskom (ne katolickom) groblju, sto je isto tako mogla biti opcija za doticnog branitelja; ja mogu i da ti nacrtam ako si priglup, ti se samo izjasni ;)

Ma ti ne znas crtati!!Poenta je da se sahranjuje uz pocasni plotun i zastavu na lijesu itd.Stavio sam ti film ali ni to ne moze pomoci!!sta ti je u glavi??spirine?:cool:

..ne znam da li ti je poznato.ali svaki Krscanin-Hriscanin..u nedostatku..vjerskog duznosnika..moze dati posljednju pomast..nebitno je da li je krsten ili nije..ako to zahtijeva..skori pokojnik..najbilizi mu to moze dodijeliti..:rtfm:..

Bold: ne moras na srpskom forumu da se mucis sa prevodjenjem, jednostavno napisi rec na srpskom i svi cemo razumeti, ukljucujuci i tebe.

U nedostatku popa, ali popa je tamo bilo, zar ne?
Dakle, kad je pop otisao, mogli su da zamole i sisatu snajku da malko poje i svima potaman. Sta se onda koj moj bunite i kukate ovde, bre?

..to ti je po onoj nardonoj..sijes u Hrvatkoj..a molis Boga..da kiša pada u Srbiji..ebiga..;)

nama ide super... mislim, kako zasluzujemo...odlicno nam je...svima sa ovih prostora

Ovaj post ima takvu moralnu tezinu znajuci da dolazi od Srbijanskog siptara ;)

p.s. Ocekujem da se svaki dan javis u rezervu i obavis svoju duznost prema domovini Republici Srbiji :cool:

to je bilo juce, tako je danas, a bogami bice i sutra...

Sve ja to shvatam, ali vi ne shvatate nešto drugo. Praktikovanjem pravoslavnog obreda pri sahrani, on bi u jednom momentu blagosiljao simbol pokolja i progona. To ne može, pa makar ovaj bez opela otišao u zemlju.

..crkva i politika ne idu zajedno..pokojni Rajko..je Hrišćanin-Kršćanin....to je prva i osnovna stvar...opet kazem..popa se previše politicki..zanio..

Dobro, uglavnom ster rekli šta ste imali, ali nisam primetio da je neko prokomentarisao i ovo:
U Šibeniku živio od 70-ih, a nikada nije dobio domovnicu

Po Baukovim riječima, pokojni Jovanović nikada nije dobio hrvatsku domovnicu iako je u Šibeniku živio od 70-ih godina prošlog stoljeća. - To mu je bila velika želja i nije ju ostvario. Zato mi je apsurdno vidjeti da hrvatske dokumente, za svega par mjeseci dobivaju nogometaši i raznorazni sportski talenti...

Bold: ne moras na srpskom forumu da se mucis sa prevodjenjem, jednostavno napisi rec na srpskom i svi cemo razumeti, ukljucujuci i tebe.

U nedostatku popa, ali popa je tamo bilo, zar ne?
Dakle, kad je pop otisao, mogli su da zamole i sisatu snajku da malko poje i svima potaman. Sta se onda koj moj bunite i kukate ovde, bre?

..nitko ne kuka..samo se zeli ukazati..na preveliku..umijesanost..crkve u poliku..kuziš...:rtfm:

http://en.wikipedia.org/wiki/NDH

...a da li si ti stvarno normalan ? (ozbiljno pitanje)

Haha, kako si... ;)
Komentarisao sam samo boldovano gde se pominje blagosiljanje zastave ili čega već. A nespretno mi ostavljaš link do Wikipedie gde između ostalog piše i da je Hrvatska nastala nakon agresije Jugoslavije na nju...

Sve ja to shvatam, ali vi ne shvatate nešto drugo. Praktikovanjem pravoslavnog obreda pri sahrani, on bi u jednom momentu blagosiljao simbol pokolja i progona. To ne može, pa makar ovaj bez opela otišao u zemlju.

:eek: to je službena zastava Republike Hrvatske, u kojoj on živi radi, plaća porez, prima penziju...

o čemu ti pričaš??

..crkva i politika ne idu zajedno..pokojni Rajko..je Hrišćanin-Kršćanin....to je prva i osnovna stvar...opet kazem..popa se previše politicki..zanio..

Nisi baš u pravu Ivvo... Možda on jeste bio prvo hrišćanin, ali njegovi ne misle tako. Onog trenutka, kad je angažovan ešalon za posmrtni plotun, od tad je on prvo vojnik, pa sve ostalo...

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back