Pravoslavlje starije od Jevreja?

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Only Marko now

Ističe se
Poruka
2.411
Dobro vece svima.

Postavljam ovu temu iz razloga sto mi se ovo pitanje vec danima vrti po mozgu.
Nedavno sam procitao istorijski roman Mila Kordica "Dusan Silni". U ovom izuzetnom delu se ,ne jednom,vec nekoliko puta pominje velika tajna koju krije papa i Vatikan. Ta tajna se u toku knjige otkriva kao pretnja celom zapadnjackom drustvu. Naime, papa u jednom delu otkriva svom spijunu da su Srbi nastanjivali i vladali celom Evropom mnogo pre nego su se Grci sa svojom cuvenom istorijom i mitologijom pojavili na obalama Mediterana, kao i to da su Srbi bili Pravoslavan narod,mnooogo pre nego sto su se Hebreji doselili izmedju Egipta i Vavilonskog carstva. Vatikan se plasi te tajne vise od djavola. Po istoriji,Car Dusan je zaista ubijen od strane nepoznatih atentatora iz Italije. Papa se plasio da ce Srbi ponovo zavladati Evropom i da ce Pravoslavlje potisnuti Rimokatolicku crkvu,ukoliko Dusan protera Turke iz Evrope i zauzme Carigrad.

Normalna reakcija,kao i moja, je da je to obicno preterivanje,da ne kazem proser..nje.

Ali,onda mi je zapalo za oko i to da je nas najpoznatiji istoricar,koji je ujedno i svetski poznat, Prof.Dr. Jovan Deretic, u svojim delima pisao o misterioznom pismu koje je starije od klinastog pisma, ali mnogo citkije. On ga naziva "srbicom". Spominje i jednog coveka,po imenu Serbon koji je bio veliki srpski vojskovodja i oplovio je Afriku pre Fenicana. Pominje kako su Srbi Jevrejima preneli Hriscansku veru.

Sta vi mislite?
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top