Pravoslavlje između hrišćanstva, paganske tradicije i novokomponovanih navika

Judrjci gledaju povrsno na pismo?
Pa oni ga bar znaju nasuprot vama.
Koje vredjanje Judejaca od strane onih kojima pismo nista ni ne znaci.
Koji su sve ucinili da ga nas narod me dobije ili sto kasnije...
Да, апсолутно гледају површно. Зато каже апостол Павле да имају покривало на срцима.

Nisam ja kinez da ne znam sta je to.
Mesavina hiscanstva i neznabostva.
To i vi znate.
Samo u diskusiji necete da priznate jer o nijre lako.
Vecina srbia ga postuje samo tradicionalno kao ja.
ne priznajem reč "neznabošci" jer to su ateisti, o trojedinom bogu sr znalo i pre hrišćanstva. znači postoji samo dve variante.
ili su zaista znali za svetu trojicu (ti "neznabošci")
ili je hrišćanstvo uzelo tri od "neznabostva" pa izvršilo neko dounsko objašnjenje.
i sama crkva ne poriče da se neki običaji vuku od predaka. da samo čitaš šta je ovde postavljeno bilo bi ti jasnije.
kome bre je prijemčiva pustinjsko-semitska vera ako nije arapin.

ne priznajem reč "neznabošci" jer to su ateisti, o trojedinom bogu sr znalo i pre hrišćanstva. znači postoji samo dve variante.
ili su zaista znali za svetu trojicu (ti "neznabošci")
ili je hrišćanstvo uzelo tri od "neznabostva" pa izvršilo neko dounsko objašnjenje.
i sama crkva ne poriče da se neki običaji vuku od predaka. da samo čitaš šta je ovde postavljeno bilo bi ti jasnije.
kome bre je prijemčiva pustinjsko-semitska vera ako nije arapin.
Sve sam ja to proverio.
Na zaliost tvoja vera ima samo malo veze sa hriscanstvom.
Ali to je tvoj problem.
Ja ti to ne bi rekao ali ti vodis temu u tom pravcu.
Prava vera su uvek bili manjina.
Verni ostatak.
Ti ni trojstvo ne razumes a hoces nesto da mi pricas o pravoslavlju

Ko poznaje bblliju zna da je trojstvo biblijska nauka.
Ali ti ni to nisi siguran ali bi hteo da me ucis ?

Rece je alegoroji.

1. Korinćanima 11,25 On učini isto za kupu, nakon objeda, govoreći: ` Ova je kupa novi *savez u mojoj krvi; činite ovo, svaki put kad ćete piti ga, u sjećanje na mene.`

Да ли је? Има у Јован 6:50-53 јасно против тога гдје Христа питају Јудејци како Он може некоме дати Своје тијело да једе. Да је алегорија у питању Христос би им сигурно рекао да не мисли буквално али управо супротно Он појачава Своју поруку и каже:
"А Исус им рече: Заиста, заиста вам кажем: ако не једете тијело Сина Човјечијега и не пијете крви његове, немате живота у себи."

Да, апсолутно гледају површно. Зато каже апостол Павле да имају покривало на срцима.
A ti to tako razumes,povrsno je gledanje kad imas pokrivalo na srcu ???
E jes ti analogija bato,svaka cast... :D
...onako lupis pa sta bude nek bude,kome bitno sta uopste znaci zapisano u tekstu na kljeg se pozivas ?
E moj Maki,ne ide to tako bato,ne ide...

A ti to tako razumes,povrsno je gledanje kad imas pokrivalo na srcu ???
E jes ti analogija bato,svaka cast... :D
...onako lupis pa sta bude nek bude,kome bitno sta uopste znaci zapisano u tekstu na kljeg se pozivas ?
E moj Maki,ne ide to tako bato,ne ide...
U svemu treba imati Duha. Ne treba čupati stvari van konteksta ali treba imati u vidu i potrebu za jednim dubljim shvatanjem teksta.

U svemu treba imati Duha. Ne treba čupati stvari van konteksta ali treba imati u vidu i potrebu za jednim dubljim shvatanjem teksta.
...dublje svakako ali tamo gde zaista treba i obavezno u okvirima Biblije a ne toliko dublje da probijes okvire Pisma i da zaglibis u pagansku praksu...
...nadam se da ovo razumes...?

Poslednja izmena:
Kada nemas argumente hvatas za za izrugavanje.
Sve metode necastivoga.
pa kada se hvalis sa natprirodnim silama, pa jezicima, sad vidim ucis saleta i pravoslavlju, tj. grckim padezima, jel Hristos umesto Hrist, sta ocekujes, da neko od nasih vas poducava adventizmu zauzvrat?

ja mislim da ste vi samo obicna manguparija, samohvalisavci, i zato sam se salio, tebe znam decenijama kao forumasa, 'de si bio, tu si ostao, prazna ti je nauka, znas nesto o onim nedeljama kod danila i to je sve, ostalo su ti pusti snovi

Back