Pravoslavlje između hrišćanstva, paganske tradicije i novokomponovanih navika

70% se poklapa 30 % ne.
30% je tradicija to jest neznabostvo.

Problem je sto kod mjih nema promene kaeaktera, obracenje.
Jer nema Duha svetoga.
To je natprirodno iskustvo.
Zato ti u tome ne vidis nista.

2. Timotiju 3,5 Koji imaju obličje pobožnosti, a sile su se njezine odrekli. I ovijeh se kloni.
ni ti nisi čitao o crkvenom pravoslavlju sem iz tabloida.

E, a ovaj obicaj da se ljudi krste kad autobusom prodju pored crkve, u sta to spada?
Ja to nisam vidjao ranije.

Kao ni ova poza na fotkama gde drze tri prsta spojena gore, kao da sole hranu? 🤔
ne znam da li se to ranije praktikovalo ali 90-tih je bila ekspanzija. tako sam i ja radio ali nisam znao šta tačno znači, a ni danas ne znam, pretpostavljam da se pozdravlja svetinja.
možda ovde neko zna.

1. Korincanima 2,15 Duhovni pak sve razgleda, a njega sama niko ne razgleda.
a ti da budes 100% natprirodno adventisticki/napredan?

trebao sam da ostanem hladan kada ste uobrazili sa natprirodnim mocima i progovorili strani jezik, ko zna kakvu predstavu biste nam odigrali dalje

dijagnoza za obojicu: kompleksi vise vrednosti
Kada nemas argumente hvatas za za izrugavanje.
Sve metode necastivoga.

Pricamo o verskoj pripadnosti a ne etnickoj...opet pomesala loncici,onako za dobro jutro...!?
...ako se i kod tebe dan po jutru poznaje onda odo ja na pauzu sa ocekivanjem da ce tu sutra "svanuti bolji dan"... :D
čekaj ovde nešto ne štima. ako si ti hrišćanin a glavna ti je subota, ko smo to mi koji nam je glavni hrist?

čekaj ovde nešto ne štima. ako si ti hrišćanin a glavna ti je subota, ko smo to mi koji nam je glavni hrist?
Vrati se i jos jednom procitaj sta je ona napisala a zatim moj komentar koji je direktna replika njenom komentaru.

a glavna ti je subota
Zapravo glavni mi Hristos i sve Njegove zapovesti a ne samo jedna...badava ti ako tu jednu drzis a bilo sta drugo zanemarujes.

Poslednja izmena:
Ja sam imao i pravoslavnu veronauku.
A ti si samo jeo sljive ispred crkve.
mnogo se hvališ sa nečim što nisi obavešten. pravoslavlje je ogromno "štivo". počni od knjige nema lepše vere od hrišćanske.
ako imaš neka pitanja ima tekst kome sam robiji dva puta dao. ako te interesuje duša čitaj maksima ispovednika (moja preporuka).
a ti gde si u nemačkoj mogao da učiš o pravoslavlju i to na veronauci?
lagati nije hrišćanski jedino ako imaš preko sto godina.

Ne subota vec Histos.
Ne Hrist, vec Hristos.
A kome je vazan Hristos vazna mu je i Hristova subota.
Po tome se poznaje kome je Hritos vazan a kome ne.

Ne moze Hristos bez njegovog zakona.
A to vi hocete.

mnogo se hvališ sa nečim što nisi obavešten. pravoslavlje je ogromno "štivo". počni od knjige nema lepše vere od hrišćanske.
ako imaš neka pitanja ima tekst kome sam robiji dva puta dao. ako te interesuje duša čitaj maksima ispovednika (moja preporuka).
Потписујем за "Нема лепше вере од хришћанске". Након што то апсолвирате Тачно изложење православне вере св. Јована Дамаскина.

Vrati se i jos jednom procitaj sta je ona napisala a zatim moj komentar koji je direktna replika njenom komentaru.

Zapravo glavni mi Hristos i sve Njegove zapovesti a ne samo jedna...badava ti ako tu jednu drzis a bilo sta drugo zanemarujes.
pa druže meni nije gadno da odem na adventistički sajt i proverim šta vam je centralno učenje.

Nisam ja kinez da ne znam sta je to.
Mesavina hiscanstva i neznabostva.
To i vi znate.
Samo u diskusiji necete da priznate jer o nijre lako.
Vecina srbia ga postuje samo tradicionalno kao ja.

.... pravoslavlje je ogromno "štivo".
Tako je,slazem se...
počni od knjige nema lepše vere od hrišćanske.
Tako je...
ako imaš neka pitanja ima tekst kome sam robiji dva puta dao.
Izvini,jel to bese tekst o lastama u proljecu ili o njihovom odlasku na jug u toku jeseni ?
ako te interesuje duša čitaj maksima ispovednika (moja preporuka).
Pa dobi si ti bato konkretnih pitanja nakon kojih si "ispario"sa diskusije...doduse jednoim si mi cak oslovio sa efendijom i rekao da ces mi odmah odgovoriti ali si me slagao...

Потписујем за "Нема лепше вере од хришћанске". Након што то апсолвирате Тачно изложење православне вере св. Јована Дамаскина.
ne mogu da stignu moraju subotu da utvrđuju svaki dan.
a briga me, tema je o starim običajima u novoj veri.

pa druže meni nije gadno da odem na adventistički sajt i proverim šta vam je centralno učenje.
Podrzavam.
Nemoj ni da ides.

To je to.
1. Korincanima 2,14 A tjelesni čovjek ne razumije što je od Duha Božijega; jer mu se čini ludost i ne može da razumije, jer treba duhovno da se promeni.

Lepo si to opisao.

Back