Quantcast

Pravoslavlje: da li je episkop mason blagodatan?

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
rabrovac04.jpg

Otkrivaju ih masonski simboli kao klasovi psenice na mitri ovog episkopa!

Magdalina

Primećen član
Poruka
820
Ako imai iole pravde i ako su dokazi nepobitni , onda bi trebalo pokusati.. zar ne?

Jednom sam nekome već poslala moje lično iskustvo u vezi ovakve i sličnih tematika, i naravno...nije ni za priču. Ali, ako zaista misliš da je moguće pokušati, zašto da ne? Ja nisam uspela u tom pokušaju, jer su mi sva vrata bila ztvorena i kada sam se obratila za pomoć episkopu u koga sam tada imala najviše poverenja, on je samo klimno glavom i rekao: Znam, sve znam...i stavio prst na usta, očima mi pokazujući da ne treba da pričam, jer je sve ozvučeno?:eek:
Tako da gde god da sam se obratila i pitala, šta povodom ovakvih pitanja i sličnih treba raditi, svi su slegali ramenima, uvlačili glave, i govorili...pa, ne znamo, šta ćeš...trpi se...nije naše...ima ko će...znamo sve...ima i gore...samo kad si živu glavu spasila ...i slično...
E, pa sad mi ti reci, kako treba čovek da živi protiv sebe i spostvene savesti, znajući da je i Bogu okrenuo leđa, uhvativši se u kolo sa onima koji ne žele da išta učine, već brinu samo za sopstvene živote da ih očuvaju na zemlji???:confused::sad2:

Poslednja izmena:

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Ево мало да допринесем

6.канон. 2.Васељенског Сабора у Константинопољу

Осим тих (јеретика), ово (оптужбе против православних епископа) има бити забрањено и онима који се праве да исповедају праву веру, а међутим су прешли у раскол или склапају завере против наших, канонски постављених епископа. Осим тога, ако су због неких оптужби били осуђени од стране цркве, или били искључени, или одлучени, било да су они из клира или редова световњака, ни таквима не може бити допуштено да подносе тужбе против епископа, док не буду они сами слободни од свога преступа...

Али ако неки, који нису ни јеретици, нити су били одлучени, нити осуђени, нити оптужени за какве преступе, сматрају да имају неку тужбу против епископа у црквеним пословима, свети сабор наређује, да такви најпре имају пред епархијске епископе поднети тужбу, и пред њима доказати преступе због којих окривљују епископа; ако се пак догоди да епархијски епископи не могу изрећи пресуду о преступима, тада ће тужитељ или тужиоци приступити већем сабору епископа дотичне дијецезе, нарочито ради те тужбе сакупљених; него, ни ови неће пре моћи поднети своју тужбу, док писмено не изјаве, да ће подлећи једнакој казни, ако им се после односне расправе, докаже да су они клеветали оптуженог епископа. Који пак, после овога што сада рекосмо, презирући издане наредбе, усуди досађивати..., од таквога ни под какав начин не треба примати тужбе, јер је повредио правила и помутио црквени ред.

п.с.

Подсетимо се на 21. канон 4.Васељенског Сабора у Халкидону:
Клирике или лаике, који оптужују епископе или клирике, не треба примати просто и без проверавања да подносе тужбе, док се претходно не испита њихов углед.

Оптужбе постоје.Али државе где поглавари и јерархија светског православља има седишта су заштићени од стране светских власти.

Magdalina

Primećen član
Poruka
820
Maгдалина, нисам мислио да оправдавам архијереје масоне (нпр. патријарх Атинагора), далеко од тога..... Црква и масонерија никако не иду заједно.

Али Христов пут је увек узан и кривудав. Ми треба да бринемо за очување чисте радосне вести. Али, ревност за истину врло лако може склизнути у ревност која није по разуму, уколико онај који ревнује, није врлином изнад оног кога оптужује. Хоћу да кажем да опасности постоје и код "слепог слеђења" и код "ревновања".

Што се тиче међуархијерејских оптужби.... Почевши од апостолских времена једино је Сабор "надлежан"..

Dragi De sisti, potpuno si u pravu kad kažeš da je uska granica koja razdvaja prerevnovanje (ili skretanje u desno) od pravilnog veroipovedanja (carskog puta), ali na žalost, taj "carski put" kojim ide SPC odavno je prestao biti "carski"...Meni to upošte nije drago i zbog toga se ni malo zlurado ne radujem, jer, zar misliš da mi više prija Grčka Crkva i udaljeni hram od ovoga koji imam ovde u svom komšiluku? I stalna ne lagodnost pred svetom, prijateljima i rođacima, koji te gledaju kao crnu ovcu, samo zato što si se eto, izdvojio? Ili malobrojno i nejako stado i pastiri, koji su i sami mladi i ne iskusni, pa prave kardinalne greške i da nije iskusnih episkopa i molitvenika Grka da to ispravljaju, bili bi u gadnoj poziciji da vrlo moguće pastva zapadne u neku prelest? I pri tom stalna bojazan šta će biti, ko će služiti, da li ćeš imati sveštenika, ako ne daj Bože padneš u postelju i treba da odeš Bogu na istinu...?:sad2:
E, moj De Sisiti, ako je nekoga zabolelo i krvarilo srce zbog Srpske Crkve i Srpskog naroda, veruj mi, mene je... I ne samo bolelo, nego sam dane i mesece provela ridajući sa pogledom ka nebu, moleći se Bogu da mi pokaže izlaz i put...I da se nije smilovao Bog i sveti Vasilije, ko zna gde bi moja duša danas bila...:sad2:
Sabor...koji sabor...? Misliš da nisam i to probala?:sad2:

Poslednja izmena:

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Dragi De sisti, potpuno si u pravu kad kažeš da je uska granica koja razdvaja prerevnovanje (ili skretanje u desno) od pravilnog veroipovedanja (carskog puta), ali na žalost, taj "carski put" kojim ide SPC odavno je prestao biti "carski"...Meni to upošte nije drago i zbog toga se ni malo zlurado ne radujem, jer, zar misliš da mi više prija Grčka Crkva i udaljeni hram od ovoga koji imam ovde u svom komšiluku? I stalna ne lagodnost pred svetom, prijateljima i rođacima, koji te gledaju kao crnu ovcu, samo zato što si se eto, izdvojio? Ili malobrojno i nejako stado i pastiri, koji su i sami mladi i ne iskusni, pa prave kardinalne greške i da nije iskusnih episkopa i molitvenika Grka da to ispravljaju, bili bi u gadnoj poziciji da vrlo moguće pastva zapadne u neku prelest? I pri tom stalna bojazan šta će biti, ko će služiti, da li ćeš imati sveštenika, ako ne daj Bože padneš u postelju i treba da odeš Bogu na istinu...?:sad2:
E, moj De Sisiti, ako je nekoga zabolelo i krvarilo srce zbog Srpske Crkve i Srpskog naroda, veruj mi, mene je... I ne samo bolelo, nego sam dane i mesece provela ridajući sa pogledom ka nebu, moleći se Bogu da mi pokaže izlaz i put...I da se nije smilovao Bog i sveti Vasilije, ko zna gde bi moja duša danas bila...:sad2:
Sabor...koji sabor...? Misliš da nisam i to probala?:sad2:

Јесте сестро да је тебе заболело.Али неко има очи да види и неће да види.Зашто питај њега.

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
Jednom sam nekome već poslala moje lično iskustvo u vezi ovakve i sličnih tematika, i naravno...nije ni za priču. Ali, ako zaista misliš da je moguće pokušati, zašto da ne? Ja nisam uspela u tom pokušaju, jer su mi sva vrata bila ztvorena i kada sam se obratila za pomoć episkopu u koga sam tada imala najviše poverenja, on je samo klimno glavom i rekao: Znam, sve znam...i stavio prst na usta, očima mi pokazujući da ne treba da pričam, jer je sve ozvučeno?:eek:
Tako da gde god da sam se obratila i pitala, šta povodom ovakvih pitanja i sličnih treba raditi, svi su slegali ramenima, uvlačili glave, i govorili...pa, ne znamo, šta ćeš...trpi se...nije naše...ima ko će...znamo sve...ima i gore...samo kad si živu glavu spasila ...i slično...
E, pa sad mi ti reci, kako treba čovek da živi protiv sebe i spostvene savesti, znajući da je i Bogu okrenuo leđa, uhvativši se u kolo sa onima koji ne žele da išta učine, već brinu samo za sopstvene živote da ih očuvaju na zemlji???:confused::sad2:

Ne znam ni sam , sve je toliko komplikovano i postaje mi sve teze za rasudjivanje.
Dok sam mislio srcem bilo mi je sve jasno, cim sam poceo da umujem ,sve se srusilo i postao sam covek koji misli kao i vecina.
Najbolje je misliti srcem i biti ono sto jesi, cim se taj sklad promeni , pocinjemo razmisljati i povoditi se sa ovosvetskim, pocinju nam se u srcu uvlaciti sumnje , mrznja prema drugoima , zavist . Jednom reciju zelimo da samo mi budemo u pravu.
Sto se tice da ja pokusam, ja zaista neznam sta da pokusam, licno nemam ni jednu zamerku , nisam ni u jednom crkvenom telu koje moze da ima neki uticaj na bilo sta, osim na sebe samoga.
I na kraju .. Ne sudite da vam ne bude sudjeno.
Znas i sama pricu o monahu koji nikoga nije osudjivao , a on sam se nije bas vladao pravim monaskim zivotom?

Hrastovnik

Poznat
Poruka
9.375
Ne znam ni sam , sve je toliko komplikovano i postaje mi sve teze za rasudjivanje.
Dok sam mislio srcem bilo mi je sve jasno, cim sam poceo da umujem ,sve se srusilo i postao sam covek koji misli kao i vecina.
Najbolje je misliti srcem i biti ono sto jesi, cim se taj sklad promeni , pocinjemo razmisljati i povoditi se sa ovosvetskim, pocinju nam se u srcu uvlaciti sumnje , mrznja prema drugoima , zavist . Jednom reciju zelimo da samo mi budemo u pravu.
Sto se tice da ja pokusam, ja zaista neznam sta da pokusam, licno nemam ni jednu zamerku , nisam ni u jednom crkvenom telu koje moze da ima neki uticaj na bilo sta, osim na sebe samoga.
Znas i sama pricu o monahu koji nikoga nije osudjivao , a on sam se nije bas vladao pravim monaskim zivotom?

To sto ti mislis da je bilo misljenje srcem je nepoznavanje stvarnosti, jer si mislio da je sve onako kako bi trebalo da jest. I nisi ti jedini koji je shvatio da nije onako kako bi trebalo da bude.
I tako sa jedne strane imamo ono sto treba da bude, a sa druge strane imamo ono sto ne treba i ne bi smjelo da bude. Tesko je prihvatiti oboje, te dvoliciti i Bogu i sebi.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411

Али људско срце је пуно страсти.Лоше је тако да човек срцем иде.Треба да му мерило буду Свети Оци и учитељи Цркве.

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411
Znaci li to da mislis, da nemaju vise svoju isceliteljsku moc?

Мошти су једно.Манастири и цркве у рукама кривоверних су узурпиране.То значи да неприпадају онима којима званично припадају него су зидане те светиње од стране оних који су се држали вере Светих.А сад држе исте они који немају везе са светима.

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
Мошти су једно.Манастири и цркве у рукама кривоверних су узурпиране.То значи да неприпадају онима којима званично припадају него су зидане те светиње од стране оних који су се држали вере Светих.А сад држе исте они који немају везе са светима.

To je tvoje misljenje , ali pitanje glasi drugacije.....imaju li ili nemaju?

Magdalina

Primećen član
Poruka
820
To je tvoje misljenje , ali pitanje glasi drugacije.....imaju li ili nemaju?

Isceljenja se daju po veri pojedinca...dolaze i muslimani na Ostrog pa bivaju isceljeni...ali zato Gospod i kaže: neće svi koji mi govore Gospode, Gospode naslediti carstvo nebesko, nego oni koji tvore volju Oca moga...
Šta bi ste rekli na ovo recimo? A ovakvih videa ima čitavo mnoštvo po youtubu?:think:

Poslednja izmena:

Magdalina

Primećen član
Poruka
820
Eto, a zasto bi Gospod isceljivao te ljude po veri u SPC koja ima takve Episkope kakvim ih prestavljate, zar ne bi te molitve njihove odbio i da vise niko nema isceljenja u tim svetinjama, ciji su poglavari isti ti Episkopi?

Nisi me izgleda razumeo...Gospod isceljuje ljude jer mu se mole za pomoć, ali ne znači da će se i njihove duše spasiti samim tim što su dobili isceljenje...Gospod učini čudo da bi čoveka u veri utvrdio, da bi mu dao razlog da mu se čovek još više približi, zainteresuje se za spasenje duše, da bi ga privukao Sebi...Ali, ukoliko onaj koji dobije isceljenje, ne shvati i ne prihvati istinu, on neće biti oslobođen..Ta isceljenja nemaju veze sa episkopima...to je lična vera u Boga i to je nešto drugo, jer je to prosvećujuća blagodat Hristova koja prosvećuje svakoga čoveka koji dolazi na svet. Međutim biti u "carskom sveštenstvu" i biti usinovljen Bogu je nešto sasvim drugo i zahteva Crkvenu hijerarhiju, onakvu kakvu ju je osnovao Hristos, koja je Nevesta NJegova na zemlji, ne ukaljana i čista...I samo oni koji su u takvoj zajednici sa Hristom i dobijaju (naravno uz još mnoge uslove dobro poznate hrišćanima) spasenje u Hristu i zadobijaju Carstvo Nebesko
Zato sam postavila i ovaj link sa youtuba.(iako ne znam i ne mogu zasigurno da tvrdim koja sila njih leči, jer sam bila svedok, da čak i onaj indijski guru Sai baba isceljuje i od najgorih oboljenja, a sigurno nije Hristov ;) ). I ti protestanti ili šta su već iako su jeretici, dobijaju isceljenje po veri, ali da li za njih možemo reći da su Crkva Hristova? Onako kako su govorili Apostoli, Sabori, Crkva učila 2000 godina? Kao i svi ostali...:)

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
Nisi me izgleda razumeo...Gospod isceljuje ljude jer mu se mole za pomoć, ali ne znači da će se i njihove duše spasiti samim tim što su dobili isceljenje...Gospod učini čudo da bi čoveka u veri utvrdio, da bi mu dao razlog da mu se čovek još više približi, zainteresuje se za spasenje duše, da bi ga privukao Sebi...Ali, ukoliko onaj koji dobije isceljenje, ne shvati i ne prihvati istinu, on neće biti oslobođen..Ta isceljenja nemaju veze sa episkopima...to je lična vera u Boga i to je nešto drugo, jer je to prosvećujuća blagodat Hristova koja prosvećuje svakoga čoveka koji dolazi na svet. Međutim biti u "carskom sveštenstvu" i biti usinovljen Bogu je nešto sasvim drugo i zahteva Crkvenu hijerarhiju, onakvu kakvu ju je osnovao Hristos, koja je Nevesta NJegova na zemlji, ne ukaljana i čista...I samo oni koji su u takvoj zajednici sa Hristom i dobijaju (naravno uz još mnoge uslove dobro poznate hrišćanima) spasenje u Hristu i zadobijaju Carstvo Nebesko
Zato sam postavila i ovaj link sa youtuba.(iako ne znam i ne mogu zasigurno da tvrdim koja sila njih leči, jer sam bila svedok, da čak i onaj indijski guru Sai baba isceljuje i od najgorih oboljenja, a sigurno nije Hristov ;) ). I ti protestanti ili šta su već iako su jeretici, dobijaju isceljenje po veri, ali da li za njih možemo reći da su Crkva Hristova? Onako kako su govorili Apostoli, Sabori, Crkva učila 2000 godina? Kao i svi ostali...:)

Shvatam sta si htela da kazes, ali eto eto ti ljudi dobijajuisceljenja u SPC znaci oni su na taj nacin odnosno isceljenjem , privuceni da se krste, ili vise veruju ili da postanu drugaciji i to u skladu crkve pravoslavne u kojoj su dobili isceljenje.
Moje pitanje u vezi toga je jasno postavljeno... Ako je Bog odbacio Spc zbog greha nekih Episkopa , svestenika , zasto onda i dalje kroz tu crkvu projavljuje isceljenja , koja su naravno zbog utvrdjivanja ljudi u pravoj veri?

Magdalina

Primećen član
Poruka
820
Shvatam sta si htela da kazes, ali eto eto ti ljudi dobijajuisceljenja u SPC znaci oni su na taj nacin odnosno isceljenjem , privuceni da se krste, ili vise veruju ili da postanu drugaciji i to u skladu crkve pravoslavne u kojoj su dobili isceljenje.
Moje pitanje u vezi toga je jasno postavljeno... Ako je Bog odbacio Spc zbog greha nekih Episkopa , svestenika , zasto onda i dalje kroz tu crkvu projavljuje isceljenja , koja su naravno zbog utvrdjivanja ljudi u pravoj veri?

Pa, upravo sam to želela da ti pokažem: da nije bitno da li su ta isceljenja u SPC-u ili bilo gde drugde, to je prosvećujuća, ali ne i spasavajuća blagodat...Ono po čemu se vidi da li je neka Crkva blagodatna i da li ima Duha Svetog je u savršavanju evharistijskih Tajni i osvećivanju Darova Duhom Svetim... Po tome se vidi, da li Sam Gospod dejstvuje u toj Crkvi ili ne...A ako je episkop mason ili jeretik, njemu se te Tajne ne osvećuju, pa samim tim ni njegovi vernici se ne spašavaju...
Još je sveti Atanasije veliki govorio svojim duhovnim čadima da se ne pričešćuju kod sveštenika koji ne posti sredu i petak, jer se takvome Tajne ne osvećuju..To su sveti oci mogli tada da vide Duhom Svetim, jer im je Bog otvarao vid da to i bukvalno vide, da li je blagodat sišla i osvetila Tajne ili nije...
Ako su sveti koji su bili stubovi pravoslavlja nekada ovakve pouke davali, i ovako učili da se treba držati da bi sveštenik bio dostojan te službe i da bi mu se Svete Tajne osvetile, kako tek mi danas treba da mislimo o tome? I kako onda da govorimo da je sve jedno ko služi i kako služi, kako živi i kakav je?( a ako si upoznat sa time šta znači biti sveštenik i kakve su rigorozne pripreme potrebne da bi sveštenik i telesno i duhovno bio spreman da savršava svetu Liturgiju i evharistiju, onda će ti biti jasno da je itekako bitno ko je i kakav je onaj koji služi)...
Ne bih sada ovde da navodim reči koje sam čula od o.Joila o tome kako je govorio kakva je situacija u Beogadu povodom ovoga pitanja, ali kada sam njegove reči tada čula, iako još nisam ni sumnjala šta se sve po crkvi radi, ostala sam bez teksta...:(

Samson2009

Veoma poznat
Poruka
13.411

Па чуда се догађају и у Лурду у Француској.А то је у власништвуи римокатолика,Да није то доказ њихове правоверности?

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
Pa, upravo sam to želela da ti pokažem: da nije bitno da li su ta isceljenja u SPC-u ili bilo gde drugde, to je prosvećujuća, ali ne i spasavajuća blagodat...Ono po čemu se vidi da li je neka Crkva blagodatna i da li ima Duha Svetog je u savršavanju evharistijskih Tajni i osvećivanju Darova Duhom Svetim... Po tome se vidi, da li Sam Gospod dejstvuje u toj Crkvi ili ne...A ako je episkop mason ili jeretik, njemu se te Tajne ne osvećuju, pa samim tim ni njegovi vernici se ne spašavaju...
Još je sveti Atanasije veliki govorio svojim duhovnim čadima da se ne pričešćuju kod sveštenika koji ne posti sredu i petak, jer se takvome Tajne ne osvećuju..To su sveti oci mogli tada da vide Duhom Svetim, jer im je Bog otvarao vid da to i bukvalno vide, da li je blagodat sišla i osvetila Tajne ili nije...
Ako su sveti koji su bili stubovi pravoslavlja nekada ovakve pouke davali, i ovako učili da se treba držati da bi sveštenik bio dostojan te službe i da bi mu se Svete Tajne osvetile, kako tek mi danas treba da mislimo o tome? I kako onda da govorimo da je sve jedno ko služi i kako služi, kako živi i kakav je?( a ako si upoznat sa time šta znači biti sveštenik i kakve su rigorozne pripreme potrebne da bi sveštenik i telesno i duhovno bio spreman da savršava svetu Liturgiju i evharistiju, onda će ti biti jasno da je itekako bitno ko je i kakav je onaj koji služi)...
Ne bih sada ovde da navodim reči koje sam čula od o.Joila o tome kako je govorio kakva je situacija u Beogadu povodom ovoga pitanja, ali kada sam njegove reči tada čula, iako još nisam ni sumnjala šta se sve po crkvi radi, ostala sam bez teksta...:(

Ja znam sta je i Atanasije i O. Joil govorio, i kakva treba da bude priprema svestenika, ali nesto drugo sam hteo reci, zasto Bog ne ukine blagodati isceljenja ako ti svestenici nisu dostojni?
I ako crkva kao celina nije dostojna?
Znaci li to da je Bog jos uvazava , ceka pokajanje itd.

BOKYSTAMY

Veoma poznat
Poruka
10.976
Па чуда се догађају и у Лурду у Француској.А то је у власништвуи римокатолика,Да није то доказ њихове правоверности?

Zasto se cudis, pa i Hristos Isus je rekao da ima da privede u toru i druge ovce.
I sa istoka i sa zapada, pa ako on tako zeli zasto da se mi nadjemo kao Bogoborci?

picololeone

Legenda
Banovan
Poruka
51.780
Pa i nije baš tako...jer blagodat Božija se na narod i pastvu izliva KROZ episkopa.Tako uči Crkva, a tako je svojevremeno govorio u svom intervjuu ep. Jovan šumadijski na televiziji, gde je spominjao upravo RZC i Platinski manastir u koji je osnovao o.Serafim Rouz, a koji je nakon njegovog upokojenja dosta oslabio. Ovi monasi iz Platine su prišli SPC-u dok je ep.Jovan bio na dužnosti u Americi, i upravo je u kontekstu te teme istakao, kako je sve monahe i monahinje tada ponovo monašio i rukopolagao jer SPC nije priznavala RZC kao ni sve ostale oficijelne Patrijaršije, pa pošto je SPC smatrala da RZC nije imala blagodatne episkope, samim tim ni njihova rukopoloženja nisu priznavali za validna. Dakle ovo je bilo objašnjenje episkopa Jovana i zvanični stav o blagodatnosti RZC-a, a pri tom je opet napomenuo i podvukao, da ljudi MORAJU da znaju da im spasenje ide ISKLJUČIVO preko episkopa koji ima blagodat Duha Svetog i da se samo KROZ episkopa na narod izliva blagodat...Kasnije je opet to ponovio narodu u onom selu u Šumadiji, kada je ispala čarka između njega i naroda, pa kad je narod rekao da im on nije potreban za spasenje, on je opet podvukao da bez episkopa ne mogu da se spasu, jer im episkop donosi blagodat Duha Svetog...I tu je zapravo bio u pravu. Jer to i jeste učenje Crkve...U protivnom svi bi se jeretici spašavali, (ovde posebno mislim na katolike), jer i bez obzira na to da li je papa eventualno mason, antihrist, jeretik ili bilo šta slično, ne zavisno od njega, svaki vernik ponaosob bi imao mogućnost spasenja u toj crkvi, što opet nije tačno.
Znači, episkop koji je mason ili u bilo kom drugom smislu jeretik, ne može nikako imati istovremeno i blagodat Duha Svetog, jer je protivnik Božiji. (setimo se samo šta je pre svega potrebno da bi neko pristupio masonima: da pljune i odrekne se krsta, i Hrista, a pri svakom ulasku u njihove lože, oni gaze krst). Samim time, onaj koji mu je u poslušanju, (podrazumevajući tu sav narod koji ga prznaje za svog pastira i molitelja pred Bogom i koji mu uzima blagoslov), ne može zadobiti blagoslov i blagodat od Boga, jer se neprijatelju Božijem klanja i njemu služi, a ne Bogu.
Zato je Hristos i rekao da stražimo i bdimo i svakoga ponaosob pozvao da pazi na sebe i pogotovo da se čuva "vukova u jagnjećim kožama" jer od takvih ljudima ide propast, a ne spasenje.:bye:

Nezavisno od veroispovesti i opredeljenja, ja mislim da Isus Hrist place kad cuje ovako nesto i da je On onda uzalud umro na krstu.

Nekada su se ljudi ( u njegovo vreme) spasavali samo makar kroz veru u njega, a po vama, nekima, ispada da se spasavaju kroz Crkvu. Hocete li reci da iskrena vera vernikova u Hrista nista ne znaci, nego znaci pripadnost Crkvi?

Mislim da je to obmana naroda kao kroz politicke stranke.

Je li Crkva veca i vaznija od Hrista?

Poruka
19.905
Масонерија је тајно окултно - сатанистичко друштво.Чланови ових организација ,свесно или несвесно чијим циљевима служе(у нижем рангу),раде онако како налаже сам масонски врх(33.степена),који зна коме служи и чијим циљевима(описао Пајк о чему се ради).Масони истичу да свако ко је слободан може да буде члан масонерије ,јер се воде знањем које је њихов противник дао - Адонаји(библијски Бог и наш Творац) у Светом Писму да само слободан човек јесте у стању да слободно делује,размишља и достигне све своје потенцијале.
Свако се може декларативно изјашњавати да је ово или оно,па и Божји свештеник, и може да мисли како хоће,али ради како Сотона преко свог масонског врха каже и то је једино што се рачуна.Свако се познаје по родовоима/делима својим.

Зато је питање да ли неки "епископ" има Божју благодат као и питање да ли је то имао Алберт Пајк или Шандор Лавеји.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.