Quantcast

Pravo ili Politicke Nauke...??? o.O

gost 129146

Ističe se
Poruka
2.391
FPN je fax gde ucis sve i ekonomiju i istoriju, svasta, sve nacicnjes i na kraju nista ne znas...
Pravni fax ima neku sustinu kad ga zavrsis znas sta si zavrsio i sta si... Uostalom sira je paleta zanimanja koja mozes da radis sa pravnim nego sa FPN...
Meni licno nije jesno zasto je taj fakultet toliko popularan. Iskreno mi je malo "jadno" sva ta njegova popularnos jer me to podseca na one godine kad nismo mogli nigde da izadjemo iz drzave pa su svi pislali da bi zeleli da budu turisticki vodici... Tako je i sa tom sortom fakulteta ( Bezbednost shatro radis u DB-u ) itd da ne nabrajam... Dobro razmisli posto su to trenutni trendovi, iskreno mislim da je 80 posto ljudi na tim fakultetima promasilo profesiju... Realno, koliko ovoj drzavi treba politikologa? Ko je od savremenih politicara politikolog? Smejao sam se kad sam video ko pise udzbenike na tom fakultetu...

dulebass

Domaćin
Poruka
3.328
FPN je fax gde ucis sve i ekonomiju i istoriju, svasta, sve nacicnjes i na kraju nista ne znas...
Pravni fax ima neku sustinu kad ga zavrsis znas sta si zavrsio i sta si... Uostalom sira je paleta zanimanja koja mozes da radis sa pravnim nego sa FPN...
Meni licno nije jesno zasto je taj fakultet toliko popularan. Iskreno mi je malo "jadno" sva ta njegova popularnos jer me to podseca na one godine kad nismo mogli nigde da izadjemo iz drzave pa su svi pislali da bi zeleli da budu turisticki vodici... Tako je i sa tom sortom fakulteta ( Bezbednost shatro radis u DB-u ) itd da ne nabrajam... Dobro razmisli posto su to trenutni trendovi, iskreno mislim da je 80 posto ljudi na tim fakultetima promasilo profesiju... Realno, koliko ovoj drzavi treba politikologa? Ko je od savremenih politicara politikolog? Smejao sam se kad sam video ko pise udzbenike na tom fakultetu...
Za politikoloski smer gresis i to zestoko. Knjige pisu profesori s tog fakulteta, a vecinja njih su vrhunski strucnjaci. Dacic i Ruzic su politikolozi, ali to nema veze. Ne upisujes politikoloski da bi bio politicar, vec politicki kriticar. I tu imas sirok spektar rada. Mozes se baviti politickom teorijom recimo. U svakoj instituciji se mozes zaposliti.

Da bi konkurisao na neko upravljacko mesto, moras, pored veze, imati i godine iskustva. Kod ovog faksa je tesko steci to iskustvo na nizem polozaju, dok pravnik moze. Mozes raditi kao sekretar u skoli recimo, i kad nakupis iskustva, konkurises za nekog sefa.

Sto se tice medjunarodnih odnosa, moras znati jezik(e), i uglaviti se u nekoj ambasadi....

Definitivno se slazem da sa pravnim imas vise mogucnosti, ali to nista ne mora da znaci. Iako su fakulteti drustveni, nisu ni malo isti. Na pravnom mi se cini da ima vise ucenja (pogotovo onih nebitnih stvari, nekih latinskih naziva koji ti nece trebati).

Raspitaj se malo kod nekog ko je upisao, pogledaj na sajtovima koje predmete imas... Upisi onaj cije predmete smatras da ces lakse nauciti, odnosno ono sto te vise zanima.

gost 129146

Ističe se
Poruka
2.391
Za politikoloski smer gresis i to zestoko. Knjige pisu profesori s tog fakulteta, a vecinja njih su vrhunski strucnjaci. Dacic i Ruzic su politikolozi, ali to nema veze. Ne upisujes politikoloski da bi bio politicar, vec politicki kriticar. I tu imas sirok spektar rada. Mozes se baviti politickom teorijom recimo. U svakoj instituciji se mozes zaposliti.

Da bi konkurisao na neko upravljacko mesto, moras, pored veze, imati i godine iskustva. Kod ovog faksa je tesko steci to iskustvo na nizem polozaju, dok pravnik moze. Mozes raditi kao sekretar u skoli recimo, i kad nakupis iskustva, konkurises za nekog sefa.

Sto se tice medjunarodnih odnosa, moras znati jezik(e), i uglaviti se u nekoj ambasadi....

Definitivno se slazem da sa pravnim imas vise mogucnosti, ali to nista ne mora da znaci. Iako su fakulteti drustveni, nisu ni malo isti. Na pravnom mi se cini da ima vise ucenja (pogotovo onih nebitnih stvari, nekih latinskih naziva koji ti nece trebati).

Raspitaj se malo kod nekog ko je upisao, pogledaj na sajtovima koje predmete imas... Upisi onaj cije predmete smatras da ces lakse nauciti, odnosno ono sto te vise zanima.
Profesori kao sto su Veselinov?, Kecmanovic, Mitrovic... ne znam gde sam pogresio... ?
Izveo si iz konteksta, nisam ni rekao da je taj fax za ljude koji zele da se bave politikom, dobro sam rekao politikolog. Problem je kod onih ljudi koji upisuju taj fax i misle nesto sasvim drugo... Veruj mi poznajem tuce ljude koji ne misle da se na tom faxu obrazuju za politikologa. Sto se tice medjunarodnog smera, ako se jedan % njih zaposli u ambasadi, LJUDI TO CE BITI USPEH... :D
Pogledaj slobodno ko su ambasadori Srbije u svetu pa ce ti biti jasno...

dulebass

Domaćin
Poruka
3.328
Svakako je glupo upisati fax da bi bio ambasador. Mislim, lepo je nadati se, ali je dug put do tamo, i kao sto kazes, nema potrebe da neko ima bas taj fax. To je kao da neko upise sumarski, ne bi li bio direktor Srbija sume :) Kada kazem ambasada, mislim i na raznorazne cinovnike tamo... U svakom slucaju, moze raditi bilo gde vezano za drzavne institucije (skupstina, vlada, drzavna preduzeca itd).

Sto se tice profesora, nisam imao prilike licno da ih upoznam, vec samo njihove knjige, jer mi je drugar na tom faksu. Neki su zagrizeni nacionalisti, ali su mnogi liberali, a nista od toga ne utice na to koliko oni znaju i sta pisu...

Ne znam sta mislis o mom savetu da pogleda predmete koji se uce, pa da na osnovu afiniteta izabere. Jer, verujem da se slazemo da je prohodnost za posao slicna (za niza mesta je veca prohodnost sa pravnim), i da je svakako potrebna ili veza, ili da si neki genije pa da te neko od profesora uzme za asistenta recimo.

gost 129146

Ističe se
Poruka
2.391
Pogledao sam neku statistiku i uporedio koliko ljudi upisuje socilogiju danas, a koliko '80 godine... Neverovatno, ali istinito, povecao se broj ljudi koji upisuju taj fax za nekoliko puta...
Licno moje misljenje, kad vec upisujes nesto, upisi nesto sto mozes sutra da stvoris nesto od toga da si nekom potreban sa tim zanimanjem, neki tehnicki fakultet, pravni, ekonomija...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.