pravnici ovamo-kad vas molim! p.s.imam jos pitanja!

bananica

Zainteresovan član
Poruka
118
zavrsavam gimnaziju i ne znam sta dalje.u stvari,utripovala sam da cu da upisem prava ali 100 puta se zapitam zasto bih ja to studarala.super sam djak,ide mi sve manje-vise ali najvise volim srpski,tacnije knjizevnost i istoriju.znam da je to za prijemni ali svi mi kazu da fakultet neme blage veze s tim,da se svodi na cisto bubanje nekih dosadnih i besmislenih stvari,da ga smo tupsoni zavrsavaju....znam da je sve individualno ali pomozite malo,molim vas,koji su vasi utisci?
 
Ma je li,kazes da su pravnici tupsoni,a onda trazis savet... :)
Pravni ima veze sa istorijom,ali uglavnom onom koja je bitna za pravo.Ima veze i sa ekonomijom,filozofijom,i nije suvoparan,a napamet zaista uce oni koji su tupsoni.
Sve u svemu,ako se odlucis za prava dobices siroko opste obrazovanje,ali nemoj upisivati fakultet sa cijim programom nisi upoznata.
 
hvala na savjetima,mislim da cu ostati pri pravu,nego da vas pitam jos nesto.ne znam je li tako kod vas ali u mom okruzenju pravo upusuju u 99% slucajeva prilicno losi djaci koji ne znaju sta bi drugo.od mene su svi ocekivali medicinu,farmaciju i slicne gluposti.sinoc mi je jedan decko rekao cak "mozes ti i vise" ??!!!!mislim da je pravo potcjenjeno samo ovdje gdje ja zivim ili je to tako i u bg? :roll:
 
Pravo upisuje svako ko ne zna sta bi drugo iz prostog razloga sto je to fakultet koji prima oko 2.500 ljudi godisnje,pa svako moze da ga upise.
Prosek godina studiranja je ocajno visok,prosek ocena ocajno nizak,ali...
Svake godine Pravni upise i odredjni broj ljudi koji na rang-listi imaju maximalnih 100 bodova,znaci odlicni djaci i savrseno odradjen prijemni ispit,desetke i devetke se dobijaju po zasluzi...Ako si TI dobra,vrlo brzo ces se izdvojiti iz mase neradnika.Pravni fakultet pruza siroke mogucnosti,ali od tebe zavisi da li ces to iskoristiti ili ces biti od onih sto se provlace sa 6,00 cisto da bi nesto 'zavrsili'.
 
bananica:
hvala na savjetima,mislim da cu ostati pri pravu,nego da vas pitam jos nesto.ne znam je li tako kod vas ali u mom okruzenju pravo upusuju u 99% slucajeva prilicno losi djaci koji ne znaju sta bi drugo.od mene su svi ocekivali medicinu,farmaciju i slicne gluposti.sinoc mi je jedan decko rekao cak "mozes ti i vise" ??!!!!mislim da je pravo potcjenjeno samo ovdje gdje ja zivim ili je to tako i u bg? :roll:
U svakoj branshi ces naleteti na potcenjivanje. Prirodnjaci smatraju da su najpametniji, drustvenjaci smatraju da su prirodnjaci samo nadobudni jerbo drustvene nauke prodiru u sve pore zivota koji nas okruzuje i tako u krug.. A samo ce nesposoban da trosi svoju energiju omalovazavajuci druge, u ovom slucaju, izbor fakulteta.
Kada govorim konkretno o mom slucaju, prigovarali su mom pravnom fakultetu oni koji svoj fax razvlace 7-8 godina i vishe...
Iznad ti je Baby Kate objasnila zashto ima svakakvih studenata medju pravnicima.
Uostalom, uvek ce se naci neko cije ti se misljenje nece dopasti. Zar je to razlog da odustajesh?!
 
e,bas vam hvala,jeste da je sve individualno i da svako ima svoje misljenje i stav ali volim kad mi neko ovako fino argumentuje ono sto je rekao! i jos koje pitanjce pa necu vise da vam dosadjujem :) da li vec sad na fakultetu mogu da se nadji testovi za prijemni i slicno? a posto sam ja iz cg da li treba da nabavim srbijansko izdanje knjiga iz istorije,mislim da li se puno razlikuju od nasih? sta da radim za neka pitanja iz knjizevnosti koja se odnose na djela koja nama nisu u lektiri? i jos nesto-kad se odrzavaju pripremni casovi na fakultetu,koliko traju,koliko kostaju i da koriste puno? e,ispitah vas ja svasta ali ne znam kako drugacije da saznam ove stvari!
 
bananica:
e,bas vam hvala,jeste da je sve individualno i da svako ima svoje misljenje i stav ali volim kad mi neko ovako fino argumentuje ono sto je rekao! i jos koje pitanjce pa necu vise da vam dosadjujem :) da li vec sad na fakultetu mogu da se nadji testovi za prijemni i slicno? a posto sam ja iz cg da li treba da nabavim srbijansko izdanje knjiga iz istorije,mislim da li se puno razlikuju od nasih? sta da radim za neka pitanja iz knjizevnosti koja se odnose na djela koja nama nisu u lektiri? i jos nesto-kad se odrzavaju pripremni casovi na fakultetu,koliko traju,koliko kostaju i da koriste puno? e,ispitah vas ja svasta ali ne znam kako drugacije da saznam ove stvari!
Koliko ja znam, testovi tek treba da se stampaju za sledeci prijemni.
Kad sam ja upisivala fax, tek su otprilike dva meseca pred prijemni izasli. Ne znam da li treba da nabavish nashu varijantu uzdbenika, ne znam koliko se vashe knjige razlikuju.. imash telefon faxa, uvek mozes tamo dap itash; svojevremeno sam ih tako i ja davila svakakvim pitanjima. A oni moraju da ti kazu:).
Pripremni casovi pocinju tek pocetkom sledeceg semestra, dakle, imas vremena da pripremis ratni plan:),za cenu ne znam.. To se menja svake godine.. Da li neshto koriste? Pa meni je koristilo, bez problema sam upala na budzet. Posebno iz srpskog jezika, s obzirom da sam ja zavrsila prirodni smer gimnazije i nisam imala mnogo dodira sa gramatikom i sl.. Pozdrav:)
 
bananica:
zavrsavam gimnaziju i ne znam sta dalje.u stvari,utripovala sam da cu da upisem prava ali 100 puta se zapitam zasto bih ja to studarala.super sam djak,ide mi sve manje-vise ali najvise volim srpski,tacnije knjizevnost i istoriju.znam da je to za prijemni ali svi mi kazu da fakultet neme blage veze s tim,da se svodi na cisto bubanje nekih dosadnih i besmislenih stvari,da ga smo tupsoni zavrsavaju....znam da je sve individualno ali pomozite malo,molim vas,koji su vasi utisci?
Eto,isti takav slucaj je bio i sa mnom,pa sam upisala pravni i uopste se ne kajem...
Bas mi lepo ide...
P.S. nije tacno da je samo bubanje,to su ciste gluposti.. :twisted:
 
Peta W.:
bananica:
zavrsavam gimnaziju i ne znam sta dalje.u stvari,utripovala sam da cu da upisem prava ali 100 puta se zapitam zasto bih ja to studarala.super sam djak,ide mi sve manje-vise ali najvise volim srpski,tacnije knjizevnost i istoriju.znam da je to za prijemni ali svi mi kazu da fakultet neme blage veze s tim,da se svodi na cisto bubanje nekih dosadnih i besmislenih stvari,da ga smo tupsoni zavrsavaju....znam da je sve individualno ali pomozite malo,molim vas,koji su vasi utisci?
Eto,isti takav slucaj je bio i sa mnom,pa sam upisala pravni i uopste se ne kajem...
Bas mi lepo ide...
P.S. nije tacno da je samo bubanje,to su ciste gluposti.. :twisted:
Pa, draga moja Peta, zavidni ljudi ce uvek naci razlog za omalovazavanje .. a nas bash briga, je l' da ?:)
 
lolla:
Peta W.:
bananica:
zavrsavam gimnaziju i ne znam sta dalje.u stvari,utripovala sam da cu da upisem prava ali 100 puta se zapitam zasto bih ja to studarala.super sam djak,ide mi sve manje-vise ali najvise volim srpski,tacnije knjizevnost i istoriju.znam da je to za prijemni ali svi mi kazu da fakultet neme blage veze s tim,da se svodi na cisto bubanje nekih dosadnih i besmislenih stvari,da ga smo tupsoni zavrsavaju....znam da je sve individualno ali pomozite malo,molim vas,koji su vasi utisci?
Eto,isti takav slucaj je bio i sa mnom,pa sam upisala pravni i uopste se ne kajem...
Bas mi lepo ide...
P.S. nije tacno da je samo bubanje,to su ciste gluposti.. :twisted:
Pa, draga moja Peta, zavidni ljudi ce uvek naci razlog za omalovazavanje .. a nas bash briga, je l' da ?:)

Naravno,lolla,najbolji (da ne kazem jednaki) se medjusobno prepoznaju...
A oni mogu samo da nam zavide sto smo ovako pametni... :P :wink:
Pozz :P
 
Na pravnom možeš da dobiješ najširi spektar znanja, neverovanto mnogo poznanstava, u poslednjim godinama studija da se specijalizuješ za oblast koja ti je najbliža i uopšte da izgradiš sopstveni karakter na jedan od najboljih mogućih načina, a pritom da se čak i uključiš u neku od akcija na faksu koja može da ti obezbedi i praksu i kasnije posao. Ako imaš ukusa i vrlo visoke ambicije i ako je tvoj faks sličan onom u BG ne bi trebalo da imaš previše dilema. Pozdravljam sve pravnice koje su sve inteligentnije i lepše.
 
Hm, i ja zavrsavam cetvrtu, i ne da su me davili i smarali kojekakvim pitanjima i "pametnim" pricama pocev ot toga kako je fax cisto bubanje, kako ima previse pravnika, kako je uzasno tezko zavrsiti pravni, kako...etc. Elem, ja sam se lepo ogradila od tih i takvih pricica i komentara. Zasto? Zato sto sam oduvek zelela da zavrsim upravo pravni fax., zato sto je to posao kojim zelim da se bavim, zato sto... zar treba jos da nabrajam?! Nego, razmisli sta zaista zelis da budes, da radis, koje su tvoje zelje i ambicije... I ako je odgovor na bar 90% tvojih pitanja upravo taj da upises pravni, onda znas sta ti je ciniti. Tako, ne dozvoli da ti promaseni ljudi poljuljaju stavove, vec... pa,valjda sama znas sta zelis i sta je najbolje za tebe. Pa, mozda budemo i koleginice, nikad se ne zna :)
Znaci, ti planiras da dodjes gde tacno da studiras? U Beograd, Kragujevac, Nis???
Pozdrav svim pravnicima, sto potencijalnim, to i onim sto su na putu da to postanu, ili vec jesu... I Srecna Nova...
 

Back
Top