Pravna pomoc

Easy_Ride

Zainteresovan član
Poruka
486
Zdravo svima,imam jedno pitanje ne znam da li je vezano za ovu temu foruma ali nadam se da nece niko obrisati.
Zapravo radi se o tome da sam stanovao kod nekih ljudi,izdali su mi sprat,redovno im placao kiriju.
Dogovor je bio da placam 80e sa svim troskovima,i strujom i to je to.Do skoro je tako bilo dok nisu promenili pricu i trazili mi 80e plus da placam struju koju potrosim s'tim da na tom drugom spratu nema poseban strujomer i nemam pojma koliko sam ja potrosio.Nisam se grejao,niti palio nista sto trosi skupu struju.Od tog meseca kada su rekli da moram da platim i struju od jednom stuja za taj mesec je dosla 9000 din.Ja sam odlucio da se iselim sto sam i uradio i nisam im platio jer smatram da nisam ni potrosio ni 3000din a kamoli 9000.din. Lepo sam se iselio i uzeo drugi stan u kome se lepo grejem i placam racune knap 6000.din.
E sad ... taj covek (bivsi stanodavac) je poceo da me ophodi,dolazi na mom radnom mestu,preti mi i bruka pred klijentelom i tereti me da platim.Ja se nisam suprostavljao vec sam samo pricao samo da prikupim novac i dacu mu on uz to me tereti da mu platim i kamatu u neku ringlu od sporeta koji nisam koristio i sad mi trazi 12500 din.I rekao da nece da mi oprosti dug i da ce me maltretirati na poslu dokle god mu ne isplatim.
Bruka me pred kolegama,klijentima i ophodi me sa svih strana.Kako ja mogu da se zastitim,da li da podnesem prijavu protiv njega? Ja taj dug nisam napravio,sto se tice stanovanja ja nisam potpisao nista i nije me prijavio kao stanara.
Vise me sramota da dolazi non stop na posao,kolege znaju o cemu se radi,ja sam tom coveku rekao da nema potrebe da dolazi na posao i da cu mu dati kad imam.I stvarno sam planirao da mu isplatim to sve iako nisam napravio taj dug samo da me ostavi na miru ali pre svega zelim da cujem da li neko ima slicno iskustvo i kako se resio takvih daveza.Da li da podnesem prijavu ili ne?
 
Пријави га полицији за претње, они ће га позвати на разговор.
Немој да му плаћаш, нека те тужи ако има за шта, такве ствари се решавају тужбама, а не претњама.
 
Пријави га полицији за претње, они ће га позвати на разговор.
Немој да му плаћаш, нека те тужи ако има за шта, такве ствари се решавају тужбама, а не претњама.

upravo tako. samo mu kazes: "ako imas neki problem tuzi me, ali ja ako te vidim jos jednom zovem policiju." ...i to je to, zavrsio si posao.
 
upravo tako. samo mu kazes: "ako imas neki problem tuzi me, ali ja ako te vidim jos jednom zovem policiju." ...i to je to, zavrsio si posao.

Ma on je svestan da tuzbom mi ne moze nista jer nigde ne moze dokazati da sam ja ziveo tamo ...ok mozda i moze jer su me vidjale njegove komsije tamo a u malom smo gradu pa i moze nekako da pozove svedoke da svedoce ali po mom nekom prosecnom znanju o pravosudju on meni ne moze nista jer ja nisam potpisao da zivim kod njih i on moze nahebati jer nije me prijavio kao stanara i nije placao porez zbog toga i u svakom slucaju je on na gubitku.Ali isto tako mislim da ne moze neko tek tako da se pojavi bez ikakvih dokaza i da mi trazi pare.Ja jednostavno sam trebao da se pravim lud i kad je prvi put dosao na posao kod mene da se pravim da ga ne poznajem i da pitam ''izvinite,ko ste vi'' i da ispadnem djubre kao i on.
 
Normalno da ti nista ne moze zakonski, ali moze da te uznemirava. Jedan od boljih nacina je bio da ga pozoves kada si se iselio i dogovoris neku pristojnu cifru s kojom bi se on slozio. Ovo kako si ti uradio dalo mu je prostor da te gazi, narocito sto mekano "pristajes na ono sto trazi". Dakle, postavi stvari na svoje mesto i pozovi ga i reci sta mislis i koliko mislis da mu platis, a usput mu reci da ne zelis da ti dolazi na posao i proganja te.
Dogovori se najlakse prave otvorenih karti, narocito, ako znas sledecu...:)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Zdravo svima,imam jedno pitanje ne znam da li je vezano za ovu temu foruma ali nadam se da nece niko obrisati.
Zapravo radi se o tome da sam stanovao kod nekih ljudi,izdali su mi sprat,redovno im placao kiriju.
Dogovor je bio da placam 80e sa svim troskovima,i strujom i to je to.Do skoro je tako bilo dok nisu promenili pricu i trazili mi 80e plus da placam struju koju potrosim s'tim da na tom drugom spratu nema poseban strujomer i nemam pojma koliko sam ja potrosio.Nisam se grejao,niti palio nista sto trosi skupu struju.Od tog meseca kada su rekli da moram da platim i struju od jednom stuja za taj mesec je dosla 9000 din.Ja sam odlucio da se iselim sto sam i uradio i nisam im platio jer smatram da nisam ni potrosio ni 3000din a kamoli 9000.din. Lepo sam se iselio i uzeo drugi stan u kome se lepo grejem i placam racune knap 6000.din.
E sad ... taj covek (bivsi stanodavac) je poceo da me ophodi,dolazi na mom radnom mestu,preti mi i bruka pred klijentelom i tereti me da platim.Ja se nisam suprostavljao vec sam samo pricao samo da prikupim novac i dacu mu on uz to me tereti da mu platim i kamatu u neku ringlu od sporeta koji nisam koristio i sad mi trazi 12500 din.I rekao da nece da mi oprosti dug i da ce me maltretirati na poslu dokle god mu ne isplatim.
Bruka me pred kolegama,klijentima i ophodi me sa svih strana.Kako ja mogu da se zastitim,da li da podnesem prijavu protiv njega? Ja taj dug nisam napravio,sto se tice stanovanja ja nisam potpisao nista i nije me prijavio kao stanara.
Vise me sramota da dolazi non stop na posao,kolege znaju o cemu se radi,ja sam tom coveku rekao da nema potrebe da dolazi na posao i da cu mu dati kad imam.I stvarno sam planirao da mu isplatim to sve iako nisam napravio taj dug samo da me ostavi na miru ali pre svega zelim da cujem da li neko ima slicno iskustvo i kako se resio takvih daveza.Da li da podnesem prijavu ili ne?

ima vise stanara... uletite u crveno i cao... odmah se racun troduplira...
 
Neka te tuzi druze, ti uzmi advokata i nakrivi kapu. Poznajem par njih koji bi te u tom slucaju besplatno zastupali tj. svoje troskove bi naplatili od tog blesavog stanodavca. Poz.
 
da je hteo i smeo,on bi te do sada tuzio.To ti ne pravi nikakve probleme.Pitanje je kako ga ucutkati da ti vise ne pravi verbalne probleme.Iedini je izlaz da mu napravis sacekusu sa par drugova,ali strogo pazite da vas niko ne vidi.Nemojte da ga tucete,samo mu usmeno zapretite.Mislim da vise nece dolaziti kod tebe.Za takve ljude je to jedini nacin,nazalost,ali strogo pazite da neko ne vidi,jer onda moze da te tuzi za maltretiranje.
 
Ima li neko savet sta da radim kad sud ignorise cinjenicu da suprotna strana koristi NISTAVa dokumenta kojima dokazuje navodno pravo vlasnistva nad mojom imovinom i odbija da mi preda u posed ono sto sam kupio jos 1992. godine?
 
Ima li neko savet sta da radim kad sud ignorise cinjenicu da suprotna strana koristi NISTAVa dokumenta kojima dokazuje navodno pravo vlasnistva nad mojom imovinom i odbija da mi preda u posed ono sto sam kupio jos 1992. godine?
Не знам о каквим се документима ради, али ако су фалсификована поднеси кривичну пријаву. Ако је нешто друго, суд на то пази по службеној дужности
 
Ne postoje nistava dokumenta dok ih sud tako ne proglasi. U zavisnosti gde zivis neka dokumenta su aktivna sve dok ih nekim resenjem sud ne suspenduje. Za svaku transakciju sa nepokretnostima mora da postoji istorija vlasnistva koja se dokazuje na razne nacine. Najgori i najcesci nacin koji se koristi na jugu je katastar, a najbolji pravosnazno resenje suda najmladjeg datuma, kojim moze da se utvrdi istorija vlasnistva nepokretnosti. Na severu su to zemljisne knjige i dokazi o vlasnistvu, gde lakse moze da se utvrde manipulacije.
 
Не знам о каквим се документима ради, али ако су фалсификована поднеси кривичну пријаву. Ако је нешто друго, суд на то пази по службеној дужности
Nisu falsifikovani, vec sudski utvrdjeno NISTAVI zbog toga sto su protivni prinudnim propisima, zakonu.. i td...I ja znam da sud treba po clanu 109 ZOO da pazi na nistavost, ali sudija to ne radi, zato i pitam sta da preduzmem?
 
Utvrdjenje nistavosti je izvrsio Osnoni sud, Visi sud i konacno Vrhovni sud. I pored toga nadlezni osnovni sud protivnoj strani jos 2009. godine predaje u posed moju imovinu i do danas odbija da donese presudu o predaji u posed u moju korist! U medjuvremenu se protivna strana nezakonito bila uknjizila u katastru, tako da je postojalo i moje i njeno uknjizenje u isto vreme(!!!). Nakon 6 godina mojih zalbi i nezakonitih odluka u katastru, najzad sam dokazao da je to uknjizenje nezakonito i uspeo da se lazno uknjizenje protivne strane ponisti, tako da sam sada samo ja upisan u katastru kao vlasnik. Predaja u posed mi je odbijena sa obrazlozenjem da je protivna strana (pre mene) uknjizena (iako nepravosnazno i lazno, sto je kasnije i dokazano) na predmetnoj imovini. Presudom o odbijanju dosudjeni su mi troskovi od preko 1.000.000,00 dinara, koji mi se prinudno naplacuju preko izvrsitelja. Podneo sam zahtev za ponavljanje postupka predaje u posed. Sta da radim ako sudija odbije zahtev.
1583660273425.png
 
Molim te vrati se u 1992 i sve nam lepo napisi.
Ukratko ja sam 1992 godine kupio od gradjevinske firme DP Konstrktor Pancevo dva lokala u izgradnji. Prema uslovima ugovora isplatio sam ih pola odmah, a pola u ratama tokom 1992 i 1993. godine.

Gradnja se produzila i 1995. godine meni moj tadasnji advokat - zastupnik koji me je zastupao pred sudom u nekim mojim potrazivanjima, znajuci za moje potrazivanje od Konstruktora, saopstava da je Konstruktor u stecaju. Kao resenje za moje lokale nudi mi da ja prenesem na njega tj. njegovu gradjevinsku firmu Roling potrazivanje (jer su lokali nezavrseni pa ce morati on da ih svojim sredstvima dovrsi.)

Rekao mi je da su moje uplate obezvredjene inflacijom u 1993. godini, da ako podnese prijavu potrazivanja na moje ime necu dobiti nista, a da je on spreman da mi prizna to nedovrseno stanje koje bi preuzeo od Konstruktora (lokale u sivoj fazi) kao ''nesto manje od jednog lokala".

Ja nisam sumnjao da on ima neke druge namere i prihvatio sam to. On je tada satavio dokumenta koja smo 1996. godine potpisali on, ja i Konstruktor.

Od tada je proslo dosta vremena (negde 2003.) ja sam saznao da je zgrada u kojoj su moji lokali zavrsena i da se kupcima predaju kupljeni stanovi i lokali.
Pozvao sam mog zastupnika da mi kaze sta je sa mojim lokalima, a on mi je rekao da se oprostim od njih, jer su oni u stecajnoj masi njegove firme i stecajni upravnik ce ih prodati.

Ja sam onda otisao do Konstruktora od koga sam kupio lokale i saznao da me je moj zastupnik od pocetka obmanjivao.
Naime, 1995. godine Konstruktor uopste nije bio u stecaju. U stecaj je otisao tek 1997. godine
Nasuprot toga gradjevinska firma mog zastupnika- Roling je jos 1995. godine otisla u stecaj te je on sve vreme mene obmanjivao i sklopio sa mnom i Konstruktorom ugovore koji su pravno nistavi. (Na osnovu tih nistavih dokumenata, on je podneo prijavu potrazivanja 1997. godine i potrazivanje mu je priznato, sto ja nisam znao pa tu prijavu nisam obuhvatio tuzbom za utvrdjivanje nistavosti iako je i ona bila nistava kao i dokumenti koji su proglaseni nistavim).

Saznavsi to ja sam se obratio sudu u Beogradu trazeci izlucenje mojih lokala iz stecajne mase njegove firme, a sud me je uputio na parnicu za utvrdjivanje nistavosti dokumenata na osnovu kojih su ti lokali pripali Rolingu. Presuda o nistavosti je doneta i cinjenice koje je sud tom prilikom utvrdio precizno su opisane u presudi Vrhovnog suda u prilogu. U toj presudi ja sam tuzilac , prvotuzeni je firma mog zastupnika Roling, a drugotuzeni je Konstruktor.
1583940235963.png

Nakon presude o nistavosti, kad je trebalo da se lokali predaju meni po izlucnom pravu iz stecajne mase Rolinga, on je kod stecajnog upravnika izdejstvovao zakljucenje stecaja svoje firme likvidacijom i prenos nezavrsene parnice za izlucenje lokala u Pancevo. (Njegova firma je bila registrovana u Beogradu pa je bio nadlezan Beogradski sud, a on je imao boraviste u Pancevu, pa se tako parnica prenela u Pancevo.)

Moj zastupnik je znao da u Pancevackom sudu ima "svoje veze" i da ce tu moci da dovrsi svoje namere da mi otme imovinu. Tako je i bilo.

Zapravo, cim je presuda o nistavosti bila pravosnazna, on je u Pancevu pokrenuo postupak trazeci od Konstruktora predaju u posed mojih lokala na osnovu priznatog potrazivanja iz 1997. godine. Ja sam o tome saznao od Konstruktora koji je znajuci da sam ja dobio parnicu u Beogradu, pozvao da se umesam u spor za predaju.

Ja sam to ucinio i dostavio sudiji dokaze da je i prijava potrazivanja i osnov potrazivanja nistav i da su lokali moja imovina. Medjutim sudija je to ignorisao i predao moju imovinu u posed laznom vlasniku (sa obrazlozenjem da ja i dalje imam pravnih mogucnosti da dokazem svoje vlasnistvo.).

Ja sam onda podneo tuzbu za predaju u posed koja mi je odbijena, jer izmedju mene i mog zastupnika nije bilo nikakvog pravnog posla (ugovori medju nama su proglaseni nistavim) i sugerisano mi je da ja za priznanje vlasnistva treba da tuzim Konstruktor od kojeg sam kupio lokale. Ja sam to predocio Konstruktoru, a kako Konstruktor nije nikad ni osporavao moje vlasnistvo, oni su prihvatili da overimo aneks ugovor iz 1992. godine kojim se priznaje moje vlasnistvo i omogucava mi se uknjizenje.

Ja sam se potom uknjizio i pokrenuo tuzbu za predaju u posed protiv mojeg zastupnika koji je i dalje bio u posedu mojih lokala.

Na rocistu sam saznao da je na mojim lokalima uknjizena njegova zena pre mene i tuzba mi je odbijena. Osnov za njeno uknjizenje je bio ugovor o poklonu kojim je on (moj zastupnik) poklonio moju imovinu svojoj zeni.

Posto sud nije hteo da uzme u obzir da je ona nezakonito uknjizena, ja sam jos 6 godina izgubio, vodeci borbu u katastru protiv podmicenog sluzbenika, koji je uknjizio vlasnistvo na osnovu tog ugovora o poklonu iako "poklonodavac" nije ni bio vlasnik, niti je bio prethodno uknjizen!

Kad se i to zavrsilo i kad je katastar izbrisao njegovu zenu iz vlasnickog lista i kad sam ja ostao kao jedini upisani vlasnik na toj imovini, ja sam trazio ponavljanje postupka za predaju u posed. Cekam odluku sudije....

Ovo je prica u najkracim crtama, tu ima jos milion detalja koje sam preskocio, jer ova moja golgota traje (od kupovine 1992.) 28 GODINA. Od toga u pancevackom sudu 15. GODINA.
 
Nisam, nemam vise snage za "ćeranje", hoću da se to već jednom završi, a to i nije samo jedna parnica, svaki put kad tužim to ide iz početka. Podnosio sam krivične prijave, ali je tužilaštvo obično konstatovalo da nema krivičnog dela ili da je zastarelo i odbacivalo prijavu...
 

Back
Top