Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Ja sam radila sa Siligumom i Amazing mold putty. Siligum je jako dobar, elastičan i kalup napraviš za minut il dva. Ali moraš da paziš, da ga ne gnječiš predugo, jer se brzo stvrdne pa posle možeš samo da ga baciš.
Amazing mold putty je čak elastičniji od Siliguma ali se malo sporije stvrđava. Tako da kad praviš kalup još uvek imaš minutu ili dve da popraviš, onda ostaviš 20 minuta da se do kraja stvrdne. A ima i nekih koje moraš da sušiš nekoliko sati, tako da ako budeš kupovala, gledaj i to.
Inače, kod nas u Ljubljani je 100 g Siliguma oko 12€. Jednog od 300g sam kupila na ebayu ali sa poštarinom ukupno nisam baš nešto mnogo profitirala..
Amazing mold putty, 300g košta 23€, s poštarinom sam platila 28€.
Isprobala sam i zubarski silikon, taj je jeftiniji, brzo se stvrdne i nije toliko elastičan ko ova dva.
 
Поздрав свима,
да ли можда неко прави овакве фигурице? :worth:
kfwAlN.jpg
[/URL][/IMG]
 
Imam jedno pitanje.Treba da napravim tortu na sprat,5 kg, dole bingo, gore snikers, sa fondanom.Jesam pravila torte na sprat, ali nisam nikad bingo.Da li mi treba tacna ispod gornje torte? Pravila sam tortu od 11kg na sprat , obe milke I izdrzalo mi je bez tacne, ali za ovo se plasim.Pogotovo, jer mi u poslednje vreme nesto ne ide od ruke.
 

Back
Top