Pravljenje figurica za torte - cake toppers

bravoooo Daco za uspesan poduhvat z:), ja sam na odmoru , uzivam sa decom u produzenom praznovanju z:lol: ali kao provera teorije malo smo se igrali :zpozdrav:
pc020013l.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
:ceka: Ajde Dacoo... ja cekam da da vidim tog :zmeda:..slicice molim :hej::zbanana:
Joj, jos nije gotov, rolere dok mu napenalim, dok se osusi to sve da on toliki moze da stane na njih, a pravo da ti kazem, sto ga vise gledam, cini mi se da sam se ipak malo zanijela, da je trebao imati manje tijelo... nego ja vidjela da meni ta smjesa da fino da se oblikuje pa nadodala i u visinu i u sirinu....
 
Tako sam srecna, uspjela sam da na[pravim onu masu sa rizinim pahuljicama i machmelow ili kako li se vec pise bombonama :zskace:
Tako da znate da i bez mikrotalasne moze, uh tako sam srecna, slike postavljam kasnije cim stignem. Pravim nekom velikom debelog medu i onda mi je to bila bas prilika da isprobam

a kako si je pravila bez mikrotalasne. ima ovde jos takvih koji je nemaju.:zpozdrav2:
 
a kako si je pravila bez mikrotalasne. ima ovde jos takvih koji je nemaju.:zpozdrav2:
Kako je i Kaca rekla, uzela sam solju pahuljica i 6 bombona, to su neke duze, kao neki valjcici. Pa u serpu i onda na paru, one se uopste ne istope, to sam ja bila u zabludi, mislila sam da se one bukvalno u sirup moraju pretvoriti. Ne, nego kada sam mjesala kasikom vidim da se riza postepeno lijepi za njih, sve vise i vise, onako se one samo malkac ugriju u stvari, ne da se bas istope, nego se razvlace kao zvaka. Ruke sam dobro namazala margarinom i tu smjesu pocela mjesiti, nije bilo vrelo, nego fino mlako, super za oblikovanje. Malcice to odstojalo, premazala BK i lijepila fondan preko. E sad, naravno da ima onih grbica od rize, ako vam je bitno to mislim da se skalperom sve moze idealno poravnati, meni za medu nije uopste predstavljalo problem. A najbolje bi mozda bilo prvo presvuci bijelim slojem pa onda sto je moguce bolje zagladiti i onda onom bojom koja je potrebna malo deblji fondan, cini mi se da je tako Kaca i rekla
 
Potrebna mi je pomoć, drage moje drugarice. Prvi put sam morala da uradim devojčicu. Pošto mi se ne svidja a sama osim glave ne vidim kako bih još popravila, hoću da zamolim da mi posavetujete kako i šta da popravim. Treba mi za subotu na tortu, tako da mogu još da se igram. Zato sam i počela danas, da imam dovoljno vremena. Od alatki imam jako malo a od modli NIŠTA.

attachment.php
 

Back
Top