Pravljenje figurica za torte - cake toppers

Čituckam i pogledujem vas redovno i isto tako vam se i divim, ali ne stižem da vam kažem. Već skoro mesec dana vučemo neke viroze, što klinke što ja, sve u krug. Juče sam se napokon malo igrala za svoju dušu...


Minja tvoj sajtić je divan a ona torta za prave čokoholičare nam je prilično opteretila kućni budzet jer smo se žestoko navukli:)
 
Daco svinjica je extra uradjena :) Mozes li mi reci kojom masom si je radila?
Danas sam se razocarala jer mi je torta prekrivena fondanom pocela da se cepa tj od ,verovatno,vlage u vazduhu pocela je da se topi i puca..... :( Zakrpila sam je sa cvetovima i ubacila u frizider koji sam pojacala da se malo stvrdne...uspela sam ali znam sta se krije ispod cvetica :( Desavalo mi se da mi popuca fondan ali nikad mi se nije topio i ovo je sasvim nova situacija za mene,nadam se da se nece ponoviti ;)
 
prase je preslatko, pogotovo ushi! :zaljubljena:

Minja, pravila sam onaj fondan po tvom receptu, ispalo je nesrechno skroz, puca i lepi se i nije glatko. Shta da radim? da dodam josh shechera ili mozzda glicerin?

Ako se lepi,uvek dodaj još malo šećera. Koji si šećer u prahu koristila ? Moraš da obratiš pažnju da baš bude dobro samleven, da se pod prstima ne osećaju grumuljice,već da baš bude prah.
 
jao lavich je pravi karakter! i medo i prase su divni!
Uh, koristila sam "C-shecher" i nechu vishe nikad. :( Dodala sam josh shechera pa je bilo krto pa sam dodala josh glicerina i tako...uspela sam da sastavim torticu s tim, bacichu fotkicu chim stignem.
Ja sam pravila (prvi put u životu... i jedini ;)) fondan baš po tom receptu.
Pošto pojma nisam imala kako to treba da izgleda, najpreciznije sam se držala datih mera.
Nisam ga mesila rukom već mikserom (onim spiralnim mutilicama).
Izgledalo mi je malo ređe, ali mi je bilo kasno, pa sam ga samo spakovala u prijanjajuću foliju, pa u kesu i ostavila do sutra.
Kad sam otpakovala - bio je super.
Sve sam mogla sa njim da radim!
Deo je dospeo i do Jace kaže i ona da je bio odličan...
Isto sam koristila C šećer (prosejan) i želatin Dr Etker.
 
Ja sam pravila (prvi put u životu... i jedini ;)) fondan baš po tom receptu.
Pošto pojma nisam imala kako to treba da izgleda, najpreciznije sam se držala datih mera.
Nisam ga mesila rukom već mikserom (onim spiralnim mutilicama).
Izgledalo mi je malo ređe, ali mi je bilo kasno, pa sam ga samo spakovala u prijanjajuću foliju, pa u kesu i ostavila do sutra.
Kad sam otpakovala - bio je super.
Sve sam mogla sa njim da radim!
Deo je dospeo i do Jace kaže i ona da je bio odličan...
Isto sam koristila C šećer (prosejan) i želatin Dr Etker.

nisam otkrila shta je poshlo naopako...tachno sam merila...e sad, mozzda je kashika sa kojom sam merila glicerin manja ili tako neka bezvezarija. :roll: sledechi put che da uspe.Nadam se. :)
 
I ja sam pravila fondan po Minjinom receptu, i to sa šećerom iz zdrave hrane koji košta 100 din kg.Prosejem i super je, nema razlike od onog C šećera. Fondan napravim i odmah ukrašavam, ništa ono stajanje i noćenje.Do sada je sve bilo savršeno.Jednom mi ostalo malo, i kada sam trebala da ga upotrebim, on se sav razdrobio posle dodavanja crvene boje.Napravila sam drugi i zdravo bato!!

Figurice su vam sjajne!!!!:super::super::super::bye::bye:
 

Back
Top