Quantcast

Pravljenje figurica za torte - cake toppers

fondantorte

Primećen član
Poruka
857
Potrebna mi je pomoć, drage moje drugarice. Prvi put sam morala da uradim devojčicu. Pošto mi se ne svidja a sama osim glave ne vidim kako bih još popravila, hoću da zamolim da mi posavetujete kako i šta da popravim. Treba mi za subotu na tortu, tako da mogu još da se igram. Zato sam i počela danas, da imam dovoljno vremena. Od alatki imam jako malo a od modli NIŠTA.

attachment.php

uh Nato kako je tesko objasnjavati izradu figure, ja lice pravim iz kalupa (uradjen od gline sa otiskom lica barbike) i malo ga doradim alatom jer mi nije bas savrseno, ruke noge i telo vajam rukama i tu nemam mnogo muke ali moram da nadjem sliku po kojoj cu da pravim figuru , sednem ispred monitora i buljim dok ne provalim sta cu..... izradu figura mislim da bi lakse savladala kad bi gledala neko sklapanje iste nego ovako uz objasnjenje na suvo :sad2:

Belo lence

Zainteresovan član
Poruka
156
Natasa umesi dobro manji komad fondana. Glavu neke lutke namazi margarinom pa utisni u fondan. Taj "kalup" stavi u frizider da se stvrdne. Fondan u boji koze uvaljaj u gustin pa stavi u kalup. Trebalo bi da lici na lice, a posle detalje lepi fondanom u odgovarajucoj boji ili crtaj. Srecno.

E pa, svaka čast na ideji! Jednostavno a efektno. Hvala Vlada.:heart::heart::heart:

Zdenka Tomanic

Obećava
Poruka
100
Trebala bi mi pomoc.Htela sam da napravim sama modlice za neke figurice,recimo:barbika,konjic i slicno.Znam da sam negde procitala da se to pravi od nekie mase koju koriste zubari,pa sam pokusala da pitam u apoteci.Oni nemaju pojma i rekli su mi da se raspitam o kojoj se masi radi pa ce mi naruciti.Ako neko zna koja masa je u pitanju ili ako zna gde je to napisano(mislim ako sam to uopste ovde na forumu procitala) molila bih da mi odgovori.:cao:

Zdenka Tomanic

Obećava
Poruka
100
Dok se ne javi neko sa tim savetom, ja ti od srca moru reci isto ono sto sam gore vec pisala. Dobro umesi fondan, to sto hoces kao otisak namazi margarinom, utisni u fondan i stavi u frizider. Imaces odlican kalup, koji zavrsava posao, sa zdravstvene strane je ispravan, i jednostavnije ne moze biti.

Hvala ti puno.Videla sam tvoju poruku posto je na ovoj strani,a i na tv sam videla taj fazon(ovde ima neka emisija torte di Renato iz koje se moze ponestonauciti),ali sam bas htela prave kalupice koji bih mogla vise puta da koristim.Valjda ce mi se javiti neko ko zna o cemu se radi jer ne mogu da se setim gde sam to procitala a i prilicno sam nesposobna da koristim pretrazivac-nazalost.

ZoricaHH

Zainteresovan član
Poruka
120
Trebala bi mi pomoc.Htela sam da napravim sama modlice za neke figurice,recimo:barbika,konjic i slicno.Znam da sam negde procitala da se to pravi od nekie mase koju koriste zubari,pa sam pokusala da pitam u apoteci.Oni nemaju pojma i rekli su mi da se raspitam o kojoj se masi radi pa ce mi naruciti.Ako neko zna koja masa je u pitanju ili ako zna gde je to napisano(mislim ako sam to uopste ovde na forumu procitala) molila bih da mi odgovori.:cao:

Evo od ove strane pocinje prica o kalupima od gline i glinamola
http://forum.krstarica.com/showthre...ppers?p=12780933&highlight=glina#post12780933

stanje
Ova tema je zatvorena zbog neaktivnosti. Molim objavite novu temu i pridružite se diskusiji.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.