Pravilo "80-20" u ljubavnim vezama?

U bukvalnom prevodu znaci 80% zajedno...20% sami

To podrazumeva da nećete uvek biti dostupni u odnosu s partnerom, kao i to da partner neće uvek biti dostupan vama. Time se sprečava navika partnera da postanu zavisni jedno o drugog, zbog čega zanemaruju lične želje i snove i odbacuju neke stvari koje im hrane dušu. Uz ovo pravilo, oboje partnera imaju pravo da uzmu vreme za sebe, kako bi ostvarili tih 20 posto i uživali u onome što ih veseli.

Da li se vaše veze zasnivaju na ovoj formuli i sebe podrfedite toj vezi,ili uvek sebi obezbedite od zajednickog života jedan deo koji posvecujete samo sebi i svojim potrebama
ne znam na kaku se slobodu misli, al moja zena i ja smo nerazdvojni .......................ja ni u svaleraciju bez nje ne idem.
 
U bukvalnom prevodu znaci 80% zajedno...20% sami

To podrazumeva da nećete uvek biti dostupni u odnosu s partnerom, kao i to da partner neće uvek biti dostupan vama. Time se sprečava navika partnera da postanu zavisni jedno o drugog, zbog čega zanemaruju lične želje i snove i odbacuju neke stvari koje im hrane dušu. Uz ovo pravilo, oboje partnera imaju pravo da uzmu vreme za sebe, kako bi ostvarili tih 20 posto i uživali u onome što ih veseli.

Da li se vaše veze zasnivaju na ovoj formuli i sebe podrfedite toj vezi,ili uvek sebi obezbedite od zajednickog života jedan deo koji posvecujete samo sebi i svojim potrebama
...Да по тој формули, 80% процената времена на послу а 20% процената са партнерком а неки пут и мање времена...
 
U bukvalnom prevodu znaci 80% zajedno...20% sami

To podrazumeva da nećete uvek biti dostupni u odnosu s partnerom, kao i to da partner neće uvek biti dostupan vama. Time se sprečava navika partnera da postanu zavisni jedno o drugog, zbog čega zanemaruju lične želje i snove i odbacuju neke stvari koje im hrane dušu. Uz ovo pravilo, oboje partnera imaju pravo da uzmu vreme za sebe, kako bi ostvarili tih 20 posto i uživali u onome što ih veseli.

Da li se vaše veze zasnivaju na ovoj formuli i sebe podrfedite toj vezi,ili uvek sebi obezbedite od zajednickog života jedan deo koji posvecujete samo sebi i svojim potrebama
nisi dobro shvatila zakon 80-20,
to postoji i tamo gde ga "nemozes vidjeti"
svakako 20% vremena svaki partner posveti na sebi samog,
nebitno je prisustvo drugog, nemora biti sam da bi bio svoj
 
Mislim da nije neophodno vezivati se za striktne brojke, ali da jeste važno kada si u vezi negovati i odnos sa sobom. Ok, veoma često se desi da upliv u novu vezu dovede do potrebe da se tokom faze zaljubljenosti nekad i ne odvajamo od partnera, ali da nije neprirodno, čudno kada se ponovo javi stara potreba da malo više vremena provodimo sa sobom. I da nije čudno niti strašno ni kada se partneru javi takva ista potreba.
 
U bukvalnom prevodu znaci 80% zajedno...20% sami

To podrazumeva da nećete uvek biti dostupni u odnosu s partnerom, kao i to da partner neće uvek biti dostupan vama. Time se sprečava navika partnera da postanu zavisni jedno o drugog, zbog čega zanemaruju lične želje i snove i odbacuju neke stvari koje im hrane dušu. Uz ovo pravilo, oboje partnera imaju pravo da uzmu vreme za sebe, kako bi ostvarili tih 20 posto i uživali u onome što ih veseli.

Da li se vaše veze zasnivaju na ovoj formuli i sebe podrfedite toj vezi,ili uvek sebi obezbedite od zajednickog života jedan deo koji posvecujete samo sebi i svojim potrebama
malo je tih 20% , :kez:
samo komšinica zauzima prostor od 15% )))
 
nisi dobro shvatila zakon 80-20,
to postoji i tamo gde ga "nemozes vidjeti"
svakako 20% vremena svaki partner posveti na sebi samog,
nebitno je prisustvo drugog, nemora biti sam da bi bio svoj
...da li 80-20 znaci,
realnost teznje jednog partnera
i realizovanje istog
a da ne povrijedi emocije drugog
ili,
pravo na vrijeme i rad na sebi ili za sebe
a sve u korist zajednickog zajednistva
/ zajednicko zajednistvo, mislim da se nije skupa a sam Bog zna gdje si u tome/...
 
...da li 80-20 znaci,
realnost teznje jednog partnera
i realizovanje istog
a da ne povrijedi emocije drugog
ili,
pravo na vrijeme i rad na sebi ili za sebe
a sve u korist zajednickog zajednistva
/ zajednicko zajednistvo, mislim da se nije skupa a sam Bog zna gdje si u tome/...
80-20 svakako neznaci da 80% vremena provedes sa svojim partnerom a 20% imas pravo sa drugim (eto malo...hehehe)
to su relacije 80-20 unutar te iste veze, kao sto si vrlo ljepo sublimirao opet te citiram
"pravo na vrijeme i rad na sebi ili za sebe
a sve u korist zajednickog zajednistva"
to je to
 

Back
Top