Pravilo "80-20" u ljubavnim vezama?

a bre Milun

Buduća legenda
Poruka
26.742
U bukvalnom prevodu znaci 80% zajedno...20% sami

To podrazumeva da nećete uvek biti dostupni u odnosu s partnerom, kao i to da partner neće uvek biti dostupan vama. Time se sprečava navika partnera da postanu zavisni jedno o drugog, zbog čega zanemaruju lične želje i snove i odbacuju neke stvari koje im hrane dušu. Uz ovo pravilo, oboje partnera imaju pravo da uzmu vreme za sebe, kako bi ostvarili tih 20 posto i uživali u onome što ih veseli.

Da li se vaše veze zasnivaju na ovoj formuli i sebe podrfedite toj vezi,ili uvek sebi obezbedite od zajednickog života jedan deo koji posvecujete samo sebi i svojim potrebama
ne znam na kaku se slobodu misli, al moja zena i ja smo nerazdvojni .......................ja ni u svaleraciju bez nje ne idem.

sinmbad

Veoma poznat
Poruka
12.253

To podrazumeva da nećete uvek biti dostupni u odnosu s partnerom, kao i to da partner neće uvek biti dostupan vama. Time se sprečava navika partnera da postanu zavisni jedno o drugog, zbog čega zanemaruju lične želje i snove i odbacuju neke stvari koje im hrane dušu. Uz ovo pravilo, oboje partnera imaju pravo da uzmu vreme za sebe, kako bi ostvarili tih 20 posto i uživali u onome što ih veseli.

Da li se vaše veze zasnivaju na ovoj formuli i sebe podrfedite toj vezi,ili uvek sebi obezbedite od zajednickog života jedan deo koji posvecujete samo sebi i svojim potrebama
...Да по тој формули, 80% процената времена на послу а 20% процената са партнерком а неки пут и мање времена...

topping

Zainteresovan član
Poruka
287

nisi dobro shvatila zakon 80-20,
to postoji i tamo gde ga "nemozes vidjeti"
svakako 20% vremena svaki partner posveti na sebi samog,
nebitno je prisustvo drugog, nemora biti sam da bi bio svoj

*moonlight*

Domaćin
Poruka
4.095
Mislim da nije neophodno vezivati se za striktne brojke, ali da jeste važno kada si u vezi negovati i odnos sa sobom. Ok, veoma često se desi da upliv u novu vezu dovede do potrebe da se tokom faze zaljubljenosti nekad i ne odvajamo od partnera, ali da nije neprirodno, čudno kada se ponovo javi stara potreba da malo više vremena provodimo sa sobom. I da nije čudno niti strašno ni kada se partneru javi takva ista potreba.

Manga Hilux

Buduća legenda
Moderator
Poruka
39.877

malo je tih 20% , :kez:
samo komšinica zauzima prostor od 15% )))

faraonn

Elita
Poruka
17.712
nisi dobro shvatila zakon 80-20,
to postoji i tamo gde ga "nemozes vidjeti"
svakako 20% vremena svaki partner posveti na sebi samog,
nebitno je prisustvo drugog, nemora biti sam da bi bio svoj
...da li 80-20 znaci,
realnost teznje jednog partnera
i realizovanje istog
a da ne povrijedi emocije drugog
ili,
pravo na vrijeme i rad na sebi ili za sebe
a sve u korist zajednickog zajednistva
/ zajednicko zajednistvo, mislim da se nije skupa a sam Bog zna gdje si u tome/...

topping

Zainteresovan član
Poruka
287
...da li 80-20 znaci,
realnost teznje jednog partnera
i realizovanje istog
a da ne povrijedi emocije drugog
ili,
pravo na vrijeme i rad na sebi ili za sebe
a sve u korist zajednickog zajednistva
/ zajednicko zajednistvo, mislim da se nije skupa a sam Bog zna gdje si u tome/...
80-20 svakako neznaci da 80% vremena provedes sa svojim partnerom a 20% imas pravo sa drugim (eto malo...hehehe)
to su relacije 80-20 unutar te iste veze, kao sto si vrlo ljepo sublimirao opet te citiram
"pravo na vrijeme i rad na sebi ili za sebe
a sve u korist zajednickog zajednistva"
to je to

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.