pravila, pravila...da bi me udavila

,,Prema Frojdu istorija čoveka je istorija njegovog potiskivanja. Kultura ograničava ne samo njegovu društvenu nego i biološku egzistenciju... Nego i samu njegovu nagonsku strukturu. Tako je na primer religija jedna od najznačajnijih formi kulture, a uopšte ne doprinosi ostvarivanju libida. Tehnika religije koje ima na umu zastrašivanje inteligencije sastoji se u potcenjivanju vrednosti života i sumanutom izopačavanju slike realnog sveta. Istorija kulture po Frojdu je istorija lišavanja čoveka njegovog potencijala slobode i kapaciteta uživanja; Jednom rečiju: Kultura sputava erotsku energiju čoveka, lišava ga slobode. Žene zastupaju interese porodice i seksualnog života kulturna delatnost je stvar muškarca. Tendencija je kulture da ograniči seksualni život. Kultura je i stalna borba erosa i tanatosa.. Eros se pokazuje upadljivo i dosta glasno, a nagon smrti radi nečujno na razaranju u unutrašnjosti živog bića.''
 
pa nije morala da peva jbt :lol:
evo, svi se zakunuli u to da ne podležu klišeima a malo niže po tememama kad pogledaš rasčerečiše majku koja je procenila da je otac bolji roditelj za zajedničko dete, a na temi nekog lika koji misli da njegova žena ne bi trebalo da radi išta, počela panika :lol:
Kliše je da žena (ili bilo ko) bilo šta MORA
eto
ništa se ne mora, osim umreti (a ni to nije obavezno)
 
beti, ako bi da se fajtas, nadji nekog drugog...meni nisi zanimljiva..ni tvoja retorika, ni tvoji lazni smajliji, ni tvoja preseravanja o toleranciji...ono o cemu ne znas, pitaj..eno ti post www na domu i porodici, da cujes sta strucnjak ima da kaze o detetu do sedam god..za pocetak

devojko, skini mi se s kicme
 
SINDI:
beti, ako bi da se fajtas, nadji nekog drugog...meni nisi zanimljiva..ni tvoja retorika, ni tvoji lazni smajliji, ni tvoja preseravanja o toleranciji...ono o cemu ne znas, pitaj..eno ti post www na domu i porodici, da cujes sta strucnjak ima da kaze o detetu do sedam god..za pocetak
Pazljivije prochitajte i taj post i post na pochetku topic-a. Hvatate se samo za ono shto povladjuje vashem mishljenju.
Toliko o tome, poshto nije ovde tema.
 
SINDI:
beti, ako bi da se fajtas, nadji nekog drugog...meni nisi zanimljiva..ni tvoja retorika, ni tvoji lazni smajliji, ni tvoja preseravanja o toleranciji...ono o cemu ne znas, pitaj..eno ti post www na domu i porodici, da cujes sta strucnjak ima da kaze o detetu do sedam god..za pocetak

devojko, skini mi se s kicme

pf..:lol: ako se dobro sećam, žalila si se kako ti ne protivrečim otkako smol se upoznale i kako ti je to smor? :P
ne bih da se "fajtam", lepo kažem, nisi morala da pevaš :lol:
 
Betty:
pf........ne slažem se s pitanjem :lol:
Šta pravila, šta je pitanje? Ima dobrih, ima loših, ima podrazumevanih (a dosadnih) a ima onih koje intutivno razumeš i ne kršiš radi sopstvenog dobra :) Niti su sva loša niti su nepotrebna, ja ne kapiram baš o čemu se radi? Stres? :lol:
Bezdušno je zarobiti se obavezama, to je mentalno samoubistvo, koliki god da se krajnji efekti. A pobuna je takođe deplasirana. Protiv čega se buni taj odrtaveli matori alkos? Jbt, mislim savetnik herr Kojadinovića :twisted:
Druga nejasnoža: šta znači biti "lujka"? To je paušalna ocena. To može biti i histerična žena, mislim... meni vuče pre na to nego na nešto drugo. Mislim, ide u isti red sa "čupavcima", "drogošima" i ostalim :mrgreen:
dakle, mislim da su pravila dobra, luftbalon je dobra slika, Cali :) Postoje radi zaštite života, prava, sloboda i ostalog. Anarhoidan pristup je besmislen - jel majstor Bora ZNA zašto je zabranjen razgovor sa vozačem? Zrno panka iz njegovih zagađenih usta, so? Kanalizacija just as it is.


Važno je umeti prepoznati područja (vreme, mesto i sl) u kojima nikakva pravila ne važe, odnosno tamo gde ih ti (iii mi) kreiramo. Tek toliko da daš oduška "uštogljenosti" ;)

neces da se fajtas?sta onda napises kad oces?sta te je toliko pogodilo beti?ajde kazi teta sindi...ne slazes se sa pitanjem?na pitanje se valjda odgovara, a sa tvrdnjama se slaze ili ne slaze...koliko ja znam, mada bi ti trebala biti vise upucena jer ti je to profesija...
tacno, sta znaci biti lujka? a sta znaci biti "lujka"?uocavas razliku?ili treba da ti crtam?
stres?pitas da li sam ja pod stresom kad postavljam ovakva pitanja?pa valjda znas odgovor, ionako si me okarakterisala kao ludu i histericnu...znaci, ocigledno pod stresom...jer moj zivot ima malo vise pravila nego tvoj, luce...i malo vise obaveza..i malo vise poteskoca...lepo je sto sa ponosom kazes za sebe da si ..kako bese?shmizla?infantilna?odlicno..samo tako nastavi, uzivaj i budi srecna..
ocito nismo iz iste price, te nema potrebe da zamaramo vise jedna drugu...
 
LePiaf:
Pazljivije prochitajte i taj post i post na pochetku topic-a. Hvatate se samo za ono shto povladjuje vashem mishljenju.
Toliko o tome, poshto nije ovde tema.

prica na ovoj temi davno je prestala da bude prica o temi..valjda si to shvatio...
sama tema postavljena je olako, pomalo saljivo, i sa zeljom da saznam kako se ljudi bore protiv monotonije i rutine, sto je sasvim aktuelna tema u ove depresivne zimske dane.
prihvatam odgovornost sto temu nisam postavila jasnije, i precizije definisala sta me zanima...
lepo je sto vecina sasvim vlada tim relacijama, sta i kako treba, koliko je dobro slediti pravila, a kad ih je neminovno prekrsiti, koliko je tanka granica izmedju "normalnog i ocekivanog" i "ustogljenog" i tako dalje...
ja eto s vremena na vreme pokusavam da se distanciram i da preispitam pravila po kojima zivim, jer covek je promena...rece mesa selimovic...pa dodjem na forum i smaram ljude glupim pitanjim...jbg, kad sam smor
kazi mi, sta ti radis kad citas nesto sto se ne slaze sa tvojim misljenjem?povladjujes?nekako te ne razumem..bilo bi malo shizofrenicno slagati se sa necim sto ne mislis..ili licemerno?jbt, sve su mi se teme pomesale:roll:
 
LePiaf:
Hteo sam da kazem da su mnogi prochitali taj post od WWW filtrirajuci ono shto je u njemu recheno tako da se isti uklopi u njihovo mishljenje.

Ne razumemo se... nadrkani smo... josh jedna opshta pichkazha po podforumima...
One of those days...

jedino sto sam ja procitala je da je zena jasno i nedvosmisleo rekla da je za zdravlje i menetlni razvoj deteta tog uzrasta preporucljivo da bude sa majkom..nema tu dileme..to sam citala i ranije, citala sam mnogo na tu temu jer sam i sama razvedena i sa jednim malim i jednim velikim detetom..razgovarala sa 4 razlicita psihologa o raznim stvarima koje su me mucile, i tako...nisam otvarala teme po forumu o mojoj deci, ne prilici..i neozbiljno je
tako je..ne razumemo se..od pocetka teme o pravilima sam shvatila da se ne razumemo..ali, kad nego kaze-otvorila si temu jer oces da prikazes sebe kako si leprsava lujka, (a u stvari si nadrndana baba), prodje te svaka zelja da popravis komunikaciju...jer sve sto kazes zvuci kao pravdanje... i onda naravno kazes bole me bas doope da se pravdam ikome:twisted: ...i tu se razgovor zavrsio...

toliko:)
 
SINDI:
neces da se fajtas?sta onda napises kad oces?sta te je toliko pogodilo beti?ajde kazi teta sindi...ne slazes se sa pitanjem?na pitanje se valjda odgovara, a sa tvrdnjama se slaze ili ne slaze...koliko ja znam, mada bi ti trebala biti vise upucena jer ti je to profesija...
tacno, sta znaci biti lujka? a sta znaci biti "lujka"?uocavas razliku?ili treba da ti crtam?
stres?pitas da li sam ja pod stresom kad postavljam ovakva pitanja?pa valjda znas odgovor, ionako si me okarakterisala kao ludu i histericnu...znaci, ocigledno pod stresom...jer moj zivot ima malo vise pravila nego tvoj, luce...i malo vise obaveza..i malo vise poteskoca...lepo je sto sa ponosom kazes za sebe da si ..kako bese?shmizla?infantilna?odlicno..samo tako nastavi, uzivaj i budi srecna..
ocito nismo iz iste price, te nema potrebe da zamaramo vise jedna drugu...

njanjanja
lujka je NEURAČUNLJIVA žena, a ne blesava i opuštena, tako ja to vidim - paušalna je takva ocena. Kao što je i crno - beli svet paušalan i banalan.
btw. a ti to znaš, šta ja kenyam, ti si ozbiljna žena majka i ostalo, aj ćao.
 
SINDI:
ne slazes se sa pitanjem?na pitanje se valjda odgovara, a sa tvrdnjama se slaze ili ne slaze...koliko ja znam, mada bi ti trebala biti vise upucena jer ti je to profesija...

...

:mrgreen: to je Milošević odgovorio na 8. sednici kad ga je Stambolić pitao nezgodno pitanje (o mirnom dogovoru o razlazu eventualnom) :P
Mislila sam da znaš, to je bilo HIT - "ne slažem se s pitanjem" :lol:
 

Back
Top