pravila, pravila...da bi me udavila

ja uvek pravim neko pozoriste.uzivam u tome, to je deo mog malog sveta koji sprecava da se raspadnem.nekada se desi da progovorim naglas i dok sama idem ulicom.kada sam sa decom igram se u pesku, penjem na sve moguce u parku,pevam,masem rukama, ako treba pravim se i da umirem.trcim i skacem.kada osecam da mi se to radi.
zelim da se oslobodim onoliko koliko mogu, a da ne budem mucna sebi, jer sutra mogu da umrem,a neispunjena u tom smislu, bilo bi tuzno.
na poslu stavim slusalice i pevam, nekada toliko glasno da na kraju dobijem aplauz iz susedne kancelarije.
menjam boju i visinu glasa non stop, tesko me je cuti u toku razgovora u istom tonu.pravim grimase, bekeljim se.mozda bi neko ovako napisano mogao da pomisli da se izivljavam, da sam neumerena.to sam sve ja,radim na mojoj ludosti, pazljivo je gajim godinama.i ponosna sam jer i u ovim godinama jos uvek nalazim izvore.ne zelim biti smrvljena dnevnim stvarima.to je moj nacin da ostanem mlada.
zivo verujem u deda mraza i ocekujem da cu pronaci neki znak da je petar pan sedeo bas na mom prozoru dok sam spavala.i dalje vise volim bajke nego latino serije, i tako se i ponasam.verujem da cu biti savrseno luda baka, mozda celava, ali strava.radujem se mojim unucima.
ne mogu da promenim vreme u kome sam rodjena ni tok istorije, ali mogu da se radujem, to mi ne moze niko zabraniti.
 
pf........ne slažem se s pitanjem :lol:
Šta pravila, šta je pitanje? Ima dobrih, ima loših, ima podrazumevanih (a dosadnih) a ima onih koje intutivno razumeš i ne kršiš radi sopstvenog dobra :) Niti su sva loša niti su nepotrebna, ja ne kapiram baš o čemu se radi? Stres? :lol:
Bezdušno je zarobiti se obavezama, to je mentalno samoubistvo, koliki god da se krajnji efekti. A pobuna je takođe deplasirana. Protiv čega se buni taj odrtaveli matori alkos? Jbt, mislim savetnik herr Kojadinovića :twisted:
Druga nejasnoža: šta znači biti "lujka"? To je paušalna ocena. To može biti i histerična žena, mislim... meni vuče pre na to nego na nešto drugo. Mislim, ide u isti red sa "čupavcima", "drogošima" i ostalim :mrgreen:
dakle, mislim da su pravila dobra, luftbalon je dobra slika, Cali :) Postoje radi zaštite života, prava, sloboda i ostalog. Anarhoidan pristup je besmislen - jel majstor Bora ZNA zašto je zabranjen razgovor sa vozačem? Zrno panka iz njegovih zagađenih usta, so? Kanalizacija just as it is.


Važno je umeti prepoznati područja (vreme, mesto i sl) u kojima nikakva pravila ne važe, odnosno tamo gde ih ti (iii mi) kreiramo. Tek toliko da daš oduška "uštogljenosti" ;)
 
vidim da vam se dopao bora..za cenjeno gledateljstvo, evo jos:D

Svake noci Brankovice pozivam na pice
Svuda oko sebe nalazim slabice
K'o sa decom spava, popisan se budi
Trazio sam svecu, nigde nema ljudi
Kadija te tuzi, kadija ti sudi
Upomoc!





nastavak

sledi....:mrgreen:
 
Grcki sverceri
Arapski studenti
Negativni elementi
Maloletni delikventi
I besni psi

Kucne pomocnice
Njihovi svaleri
Napaljeni voajeri
Pitome i divlje zveri
I besni psi

Ponocne pijanice
Lepe se k'o pijavice
Probisveti i skitnice
Ubice me zbog sitnice
I besni psi

Besni psi jure me po parku
Besni psi vrebaju u mraku
Besni psi, prljavi i zli
Besni psi


ima jos...8-)
 
siptari se kote
ebem te zivote
kod njih ima beba
mozda tako treba

pa zar nismo zbog jalova urca izgubili ;;)) jer covek je coveku vuk??
ne mogu ssarani i stuke zajedno;nigde
,pa ni ovde...

ja se nikad en bi ***** sa nepoznatom zenom za lovu,ni hipoteticki jel znas betti??? : )))
al svako ima svoju cenu.!!sto posto..

prodane duse..moguu da mi puse
jagoda je kraljica
 
ne mogu da funkcionisem ako svakog dana ne prekrsim bar neko pravilo
to mi je o d rodjenja,to me jaca.i jos bi vise krsio al trenutno ne mogu,klinci i to
oce da me se stide,nije to u redu
ko oce da krsi pravila taj mora da bude izuzetvo jak i duhom i telom
yebeno je to
ne mislim na ova pravila gore iznesena..to je pediki hara..(decija igra}
puno ima gore svilenih
 

Back
Top