Прави разлог Трамповог удара на Иран?

Nije to, ovima popustio oprez zbog pregovora u Ženevi pa ih opet napali, međutim kao da su ovog puta bar neki od njih bili mnogo spremniji, tj za razliku pd samog ajatolaha koji očigledno nije uzimao u obzir šta sve mogu mobilni telefoni…
Мислиш Израелски шпијунски програми?
Pegasus, ради радњу. Опасни су они. Пратили су Ирански врх веома прецизно, и прошли пут, и сада, наравно.
 
Naravno da je zbog nafte, promena režima je najbolji način, ali i arapima je najbolji način da se brane na isti način od "civilizacije"....al zamisli, u odnosu na persiju neki london ili njujork civilizacija....sačuvajbože....
Нафта је у овом случају споредна. Напад на Иран је због Израела и уцена које имају против Трампа. Они држе целу америчку администрацију, и Израел жели апсолутну доминацију над Блиским Истоком. Недавно је сенатор или конгресмен амерички то и рекао, и нико га није исправио, јер то је крајњи циљ.
 
Нафта је у овом случају споредна. Напад на Иран је због Израела и уцена које имају против Трампа. Они држе целу америчку администрацију, и Израел жели апсолутну доминацију над Блиским Истоком. Недавно је сенатор или конгресмен амерички то и рекао, и нико га није исправио, јер то је крајњи циљ.
Oni su ga i doveli na vlast, sad je samo njihova kuchka.
 
Oni su ga i doveli na vlast, sad je samo njihova kuchka.
Апсолутно. Чудно је да по друштвеним мрежама се много западњака пробудило, и много њих причају о томе, али слаба вајда. Не може ико да промени, јер да би извадио Мосад и Јевреје, морао би амерички естаблишмент у целини бити растурен. То није могуће.
 
Апсолутно. Чудно је да по друштвеним мрежама се много западњака пробудило, и много њих причају о томе, али слаба вајда. Не може ико да промени, јер да би извадио Мосад и Јевреје, морао би амерички естаблишмент у целини бити растурен. То није могуће.
Da, video sam bas je ono puno protiv ovoga sto rade.
 
Da, video sam bas je ono puno protiv ovoga sto rade.
Слаба корист, јер једино што би могло бити да дођу демократе и онда наставак журке. Када држиш обе владајуће странке у шаци, није битно ко је на власти.
 
Šta će Indusima kopnena veza sa pokojnom Evropom?

Sve se već preselilo u Aziju.
Ni naftovoda više nema prema Evropi.
Niti ko popravlja.

Треба им копнени пут да се досељавају у Европу, пошто су Европљани геноцидирани и ускоро ће бити мањина у својим земљама, а ту ће се населити Индуси. Тренутни исламистички режим у Ирану омета овај процес.
 
Треба им копнени пут да се досељавају у Европу, пошто су Европљани геноцидирани и ускоро ће бити мањина у својим земљама, а ту ће се населити Индуси. Тренутни исламистички режим у Ирану омета овај процес.
Ne.
Ne mislim da Iran može ikako da utiče na seobe.

Sem toga, šta će uopšte u Evropi?
Evropa je gotova.
Ništa privlačno za doseljavanja
 
Ne.
Ne mislim da Iran može ikako da utiče na seobe.

Sem toga, šta će uopšte u Evropi?
Evropa je gotova.
Ništa privlačno za doseljavanja

Европа је уништена зато да би могли да се доселе Муслимани, Идуси, и Кинези. Да би се Муслимани досељавали био је потребан рат у северној Африци и на Блиском Истоку. Сад да би се Индуси досељавали, потребан је мир и стабилност у региону између Индије и Европе, а тренутни ирански режим представља дестабилизирајући фактор.
 
Европа је уништена зато да би могли да се доселе Муслимани, Идуси, и Кинези. Да би се Муслимани досељавали био је потребан рат у северној Африци и на Блиском Истоку. Сад да би се Индуси досељавали, потребан је мир и стабилност у региону између Индије и Европе, а тренутни ирански режим представља дестабилизирајући фактор.
Nekako mi to suprotno zvuči.

Jel potreban rat ili mir i stabilnost?
 
Нафта је у овом случају споредна. Напад на Иран је због Израела и уцена које имају против Трампа. Они држе целу америчку администрацију, и Израел жели апсолутну доминацију над Блиским Истоком. Недавно је сенатор или конгресмен амерички то и рекао, и нико га није исправио, јер то је крајњи циљ.
Glavni razlog je dolazak Antihrista ovo je sve samo za njegovu pripremu.
 
Мотив ?

Реални закључци

Операција је више политички него безбедносно мотивисана.

Реални ризик ширег рата
је висок, док је корист за америчку националну безбедност ограничена.

Дипломатски пут је пропуштен; војни удар није најбољи начин решавања нуклеарних и регионалних тензија.

Трампови мотиви личне природе (популарност, афере) указују на коришћење међународне кризе за унутрашње политичке потребе.
Napad na Iran ne treba gledati nezavisno od napada na Venecuelu dakle to su geopolitički motivi.

Razlozi su:
1) Nuklearni program i bezbednost Izraela
2) Prodaja nafte Kini
3) Snabdevanje dronova i oružjem Rusiju

Evo šta sami kažu Amerikanci koji podržavaju Trampa i MAGA

 
Nekako mi to suprotno zvuči.

Jel potreban rat ili mir i stabilnost?

Потребан је мир и стабилност ради несметане копнене комуникације између Индије и Европе. А тренутни ирански режим је фактор нестабилности, и несумњиво ће бити оборен, само је питање колико ће се штете направити у процесу.

То је план још од 1914. и почетка првог светског рата, да се бела Хришћанска цивилизација и раса десеткује и маргинализује, а да се у Европу доселе Арапи, Идуси, Кинези. Зато први светски рат, шпански грип, бољшевичка револуција, други светски рат, сексуална револуција, социјалне политике које сада представљају економски терет јер су Европљани постали прескупа радна снага. Све у циљу физичког и духовног уништења белих Хришћана. На почетку 20. века, бела раса је чинила 30% светске популације, на почетку 21. века свега 7%. Реч је о дизајнираном геноциду. Сукоб између Израела и Ирана је само једно локално тактичко дешавање у глобалном процесу. На жалост, један Србин, Гаврило Принцип, је симболично започео ово уништење Европљана, зато ће ваљда Срби бити први докрајчени. Не треба да не видимо целу шуму од једног дрвета које нам стоји испред носа.

Што се нас тиче, треба да схватимо глобалне процесе и покушамо да се уклопимо у њих и преживимо, али ми не видимо ништа и разумемо се у геополитику ко Мали Перица и радимо све на своју штету.
 
Потребан је мир и стабилност ради несметане копнене комуникације између Индије и Европе. А тренутни ирански режим је фактор нестабилности, и несумњиво ће бити оборен, само је питање колико ће се штете направити у процесу.

То је план још од 1914. и почетка првог светског рата, да се бела Хришћанска цивилизација и раса десеткује и маргинализује, а да се у Европу доселе Арапи, Идуси, Кинези. Зато први светски рат, шпански грип, бољшевичка револуција, други светски рат, сексуална револуција, социјалне политике које сада представљају економски терет јер су Европљани постали прескупа радна снага. Све у циљу физичког и духовног уништења белих Хришћана. На почетку 20. века, бела раса је чинила 30% светске популације, на почетку 21. века свега 7%. Реч је о дизајнираном геноциду. Сукоб између Израела и Ирана је само једно локално тактичко дешавање у глобалном процесу. На жалост, један Србин, Гаврило Принцип, је симболично започео ово уништење Европљана, зато ће ваљда Срби бити први докрајчени. Не треба да не видимо целу шуму од једног дрвета које нам стоји испред носа.

Што се нас тиче, треба да схватимо глобалне процесе и покушамо да се уклопимо у њих и преживимо, али ми не видимо ништа и разумемо се у геополитику ко Мали Перица и радимо све на своју штету.
Smatram da je komplikovanije.
Ima tu nekih sila koje se vraćaju nakon dugog odsustvovanja i koje će osujetiti te agende.

No, ne bih da se upuštam, nije baš za forumske razgovore.
Nije jadni Gavro ništa kriv. On je samo kliknuo, a sve je bilo minirano i bez njega.
 
Нафта је у овом случају споредна. Напад на Иран је због Израела и уцена које имају против Трампа. Они држе целу америчку администрацију, и Израел жели апсолутну доминацију над Блиским Истоком. Недавно је сенатор или конгресмен амерички то и рекао, и нико га није исправио, јер то је крајњи циљ.
Kao da ne znaš da ameri sve lažu. Cilj jeste da se kinezima osujeti uvoz nafte i digne cena od čega samo rusi i ameri imaju koristi, još ako ameri postave svoje ljude u iranu, obavio veliki posao.
 
Pravi razlog je da je Tramp šizofreničar kome duhovni savetnici Evangelisti odlučuju o veri, a on je skoro rekao da ne veruje da ide u raj. US Evangelists veruju da je Izrael sveta zemlja koja mora da uništi Persiju radi drugog dolaska hrista. Oni primaju ulogu antihrista verujući u hrista
Sekta koja sve kontra veruje.
 

Back
Top