Pravda za matorce

Ne želim da izgledam mlađe. Nemam nameru da falsifikujem krštenicu. O starcima, udarcima i botoksu neki drugi put. Obožavam svoju sedu kosu. Muka mi je od šezdesetogodišnjaka koji se očajnički trude da izgledaju kao svoji unuci. Celog svog života čekam da dođe ono doba mudrosti o kom sam čitao u knjigama. Ne interesuje me da ponavljam greške iz mladosti. Nešto mi nije nužno nanovo da sakupljam ta iskustva. Mnogo me koštalo a ja nemam više monete kojom bih platio svaku suzu prolivenu zbog hladnog ignorisanja, devojke koja mi se dopadala. Onaj razarajući bol kada shvatiš izdaju onih koje si voleo i indiferentnost vremena prema tome. Da se razumemo, volim ja svoje pogrešne izbore. Ne stidim se ni jednog jedinog blama a ima ih, verujte mi, sasvim dovoljno za dva dobra života. Pamtim sve i jednu stramputicu na koju me odvela moja luda glava ali molim Vas, ne terajte me da to preživljavam ponovo. Ne ide, ne gađaju se moje godine sa tim. Sada je vreme da budem mudar i odmeren. Jednom rečju gospodin.
Hvala na razumevanju. Šezdeset druga mi je godina i jako komotno se osećam tu.
FB_IMG_1707675360474.jpg

Back