Prava maloletnika

Tadija123

Početnik
Poruka
29
Dobro vece, zamolio bih nekog pravnika da mi malo objasni prava maloletnika, sad cu izneti svoj problem.
Moja devojka koja je maloletna za dva meseca puni 16 godina je presla kod mene i njeni roditelji su prijavili nestanak i doveli policiju, a dolazili su kod nas sve normalno i samo od jedno eto posle par dana prijavili. Kad je dosla policija po moju devojku ona je prijavila nasilje u porodici i onda se umesalo socijalno njeni su dobili zabranu prilaska od mesec dana i nju su odveli u hraniteljsku porodicu ona je tamo vec nedelju dana.
Zeleo bih samo da mi neko ko ima adekvatan odgovor pomogne, zelim da znam kakva su nasa prava kad napunis 16 godina jer ce onda biti stariji maloletnik, moze li na primer da podnese zahtev da zivi sa mnom ili nemam pojam ni ja sta. Sta nam je ciniti?
Unaped hvala 🙂
 
Dobro vece, zamolio bih nekog pravnika da mi malo objasni prava maloletnika, sad cu izneti svoj problem.
Moja devojka koja je maloletna za dva meseca puni 16 godina je presla kod mene i njeni roditelji su prijavili nestanak i doveli policiju, a dolazili su kod nas sve normalno i samo od jedno eto posle par dana prijavili. Kad je dosla policija po moju devojku ona je prijavila nasilje u porodici i onda se umesalo socijalno njeni su dobili zabranu prilaska od mesec dana i nju su odveli u hraniteljsku porodicu ona je tamo vec nedelju dana.
Zeleo bih samo da mi neko ko ima adekvatan odgovor pomogne, zelim da znam kakva su nasa prava kad napunis 16 godina jer ce onda biti stariji maloletnik, moze li na primer da podnese zahtev da zivi sa mnom ili nemam pojam ni ja sta. Sta nam je ciniti?
Unaped hvala 🙂
А ти си пунолетан, радиш, можеш обезбедити егзистенцију и себи и њој, бринути о томе да заврши школу...?
 
Ovako, kada napuni 16 godina , moze da dobije potpunu poslovnu sposobnost I moze da zatrazi od suda da stupi u brak. Tada sud ukljucuje organ starateljstva da ispita sve uslove da li moze da sklopi brak. Ako ima kapaciteta da brine o svojim pravima I Interesima, postigla je telesnu I dusevnu zrelost za obavljanje prava I duznosti u braku, sud moze dozvoliti sklapanje braka. Ali posto je smestena u hraniteljsku porodicu, to znaci da se trenutno nalazi pod privremenim starateljstvom Centra za socijalni rad...E sad okolnosti su takve da oni mozda nece dozvoliti sklapanje braka pre punoletstva..jer ako se skoluje sacekace da zavrsi skolu..
 
Ako odluci da nastavi skolovanje, to moze uraditi dok je na smestaju u hraniteljskoj porodici uz odgovarajuci savetodavni rad I ukljucivanje ustanova. Cim udje u sistem o njoj se trenutno brine vise institucija I odluke su rasporedjene na njih. Mozda je ona pobegla kod tebe zbog nasilja u porodici, a sada kada nadje stabilnu sredinu I na neki nacin sredi svoj zivot, mozda ce zeleti da ostane u hraniteljskoj porodici. Ona ima 15 godina I participirala je u donosenju odluke o sebi...
 
Moja devojka koja je maloletna za dva meseca puni 16 godina je presla kod mene i njeni roditelji su prijavili nestanak i doveli policiju, a dolazili su kod nas sve normalno i samo od jedno eto posle par dana prijavili.


Kad je dosla policija po moju devojku ona je prijavila nasilje u porodici i onda se umesalo socijalno njeni su dobili zabranu prilaska od mesec dana i nju su odveli u hraniteljsku porodicu ona je tamo vec nedelju dana.

А што лажете полицију?
 
А ти си пунолетан, радиш, можеш обезбедити егзистенцију и себи и њој, бринути о томе да заврши школу...?
Da, naravno
А ти си пунолетан, радиш, можеш обезбедити егзистенцију и себи и њој, бринути о томе да заврши школу...?
Da, imam 21god u radnom odnosu sam vec 4 godine, mogu obezbediti sve sto joj je potrebno
 
Ne, druze imam zavrsenu srednju skolu, odmah kad sam dobio diplomu poceo sam da radim
Како?
7+8+4+4=23 а ти имаш 21 годину.
Да преведем, са 7 у основну која траје 8 година и то је 15. Средња школа је 4 године и то је већ19 и кажеш, радиш 4 године, то је 23 а ти имаш 21?
 
Како?
7+8+4+4=23 а ти имаш 21 годину.
Да преведем, са 7 у основну која траје 8 година и то је 15. Средња школа је 4 године и то је већ19 и кажеш, радиш 4 године, то је 23 а ти

Како?
7+8+4+4=23 а ти имаш 21 годину.
Да преведем, са 7 у основну која траје 8 година и то је 15. Средња школа је 4 године и то је већ19 и кажеш, радиш 4 године, то је 23 а ти имаш 21?
Druze zavrsio sam za automehanicara... 3 godine jbt,
 
Druze zavrsio sam za automehanicara... 3 godine jbt,
То је занат, није средња школа. Али ок. Значи, стараћеш се да и она заврши школу, нећеш јој одмах направити дете а онда за пар година шутнути када схватиш да си се млад оженио а око тебе гомила девојака!
 
То је занат, није средња школа. Али ок. Значи, стараћеш се да и она заврши школу, нећеш јој одмах направити дете а онда за пар година шутнути када схватиш да си се млад оженио а око тебе гомила девојака!
Druze nisam takva osoba jbt, to ona najbolje zna, zelimo da zivimo zajedno kad napuni 16god al ne znamo sta nam je ciniti
 
Druze nisam takva osoba jbt, to ona najbolje zna, zelimo da zivimo zajedno kad napuni 16god al ne znamo sta nam je ciniti
Она са 16 година не зна ни где је шупља. Не водите се разумом него сте напаљени. Знате ли ви шта је живот па да би она са 16 година донела животну одлуку?
Знам доста таквих љубави које су брзо пукле а жртве таквих веза су деца које су рођена од стране старијих адолесцената!
Напалио си се па би да доносиш озбиљне одлуке?
 
Да би завршио за аутомеханичара мораш да завршиш средњу школу која траје 3 године.
Ссс. Средња Техничка.
Ок, можда је то данас тако. У моје време, после основне школе, могао си на занат, 3 године, или средњу школу, 4 године.
 
Она са 16 година не зна ни где је шупља. Не водите се разумом него сте напаљени. Знате ли ви шта је живот па да би она са 16 година донела животну одлуку?
Знам доста таквих љубави које су брзо пукле а жртве таквих веза су деца које су рођена од стране старијих адолесцената!
Напалио си се па би да доносиш озбиљне одлуке?
Nisam trazio odgovor filozofa vec nekog ko zeli da pomogne, a druze tebe se ne tice odluke koje nas dvoje donosimo tako da nisi morao da komentarises objavu 🙂
 

Back
Top