Prastaro pitanje

Princess Chaotic

Zainteresovan član
Poruka
396
Ne znam da li ste čuli onu staru zagonetku - Koliko anđela može da stane na vrh igle i ponuđeno
- beskonačno, jer su bestelesni ili - nijedan, opet jer ni nema mesta. Ja sam je iz prve rešila ovako: samo 1, jer svaki anđeo ima samo svoj vrh. A zar to ne bi mogla da bude i definicija tačke, (koja po potrebi može da bude beskonačno do kraja neodređena) da u jednoj tački ne može da postoji 2 tačke, ili više od jedne tačke. Da li je ovo prva definicija tačke bez pojma prave?
 
Прво мораш знати како изгледа Анђео и коју форму уопште има да би се бавила математиком. Говориш о Анђелима као да постоји дефиниција.
 
Definicija je. U ovom svetu sve sa astralnog može stati u tačku. Drugim rečima,sve bestelesno staje u tačku,i pitanje je da li je tačka (ili vrh igle) možda velika za sve. Ovde se meri jer je ovo prostor za meru. Koliko si šta,šta si šta.. Da bi kad prevazidješ fizičko osetio olakšanje. I shvatio,pa sve je test.
 
Ne znam da li ste čuli onu staru zagonetku - Koliko anđela može da stane na vrh igle i ponuđeno
- beskonačno, jer su bestelesni ili - nijedan, opet jer ni nema mesta. Ja sam je iz prve rešila ovako: samo 1, jer svaki anđeo ima samo svoj vrh. A zar to ne bi mogla da bude i definicija tačke, (koja po potrebi može da bude beskonačno do kraja neodređena) da u jednoj tački ne može da postoji 2 tačke, ili više od jedne tačke. Da li je ovo prva definicija tačke bez pojma prave?


au brate koja budalastina
pa onda skont da neko ima vremena da se bavi ovim
pa onda rsmo jer je totalni iznever da sam procitao to sto sam procitao
rastuzio sam se majke mi :(
 
au brate koja budalastina
pa onda skont da neko ima vremena da se bavi ovim
pa onda rsmo jer je totalni iznever da sam procitao to sto sam procitao
rastuzio sam se majke mi :(
To nije moja zamisao za pitanje, moj je samo odgovor, a ako ti je žao vremena posvećenog za promišljanje o apstraktnim i duhovnim stvarima, ne bi trebalo da posećuješ teme na filozofiji. Ne vidim zašto si tužan.
 
Poslednja izmena od moderatora:
To nije moja zamisao za pitanje, moj je samo odgovor, a ako ti je žao vremena posvećenog za promišljanje o apstraktnim i duhovnim stvarima, ne bi trebalo da posećuješ teme na filozofiji. Ne vidim zašto si tužan.
vidi lepa, nije filozofija svaka misao glupih
ja kapiram da ti verujes u to al iebigica
mislim da bi mnogo produktivnija bila da napravis recimo gibanicu :O a ?
 
Ne znam da li ste čuli onu staru zagonetku - Koliko anđela može da stane na vrh igle i ponuđeno
- beskonačno, jer su bestelesni ili - nijedan, opet jer ni nema mesta. Ja sam je iz prve rešila ovako: samo 1, jer svaki anđeo ima samo svoj vrh. A zar to ne bi mogla da bude i definicija tačke, (koja po potrebi može da bude beskonačno do kraja neodređena) da u jednoj tački ne može da postoji 2 tačke, ili više od jedne tačke. Da li je ovo prva definicija tačke bez pojma prave?

Овде се претпоставља да је врх игле математичка тачка, што није тачно.
Ма колико зашиљио иглу, њен врх мора имати неку величину. Немогуће је на врху игле добити "беспросторну тачку" јер се и ту сусрећемо са Зеноновим парадоксом, то јест да ако имамо једну одређену дужину можемо је бесконачно делити на пола и да увек имамо посла са још једном половином и тако ин инфинитум.

NEDLE.jpg


Тачке у опажајном, просторном свету нема. Рећи "тачка" исто је као рећи "није у простору", што значи да под тим појмом ништа не можемо мислити. Тачка је заправо псеудопојам.
 
Овде се претпоставља да је врх игле математичка тачка, што није тачно.
Ма колико зашиљио иглу, њен врх мора имати неку величину. Немогуће је на врху игле добити "беспросторну тачку" јер се и ту сусрећемо са Зеноновим парадоксом, то јест да ако имамо једну одређену дужину можемо је бесконачно делити на пола и да увек имамо посла са још једном половином и тако ин инфинитум.

Pogledajte prilog 740702

Тачке у опажајном, просторном свету нема. Рећи "тачка" исто је као рећи "није у простору", што значи да под тим појмом ништа не можемо мислити. Тачка је заправо псеудопојам.
Naprotiv je vrh igle takav pojam, onda bi isto rekao i za broj Pi da ništa pod tim pojmom ne mislimo, zato što se stalno otkrivaju nove decimale broja.
??
 
Naprotiv je vrh igle takav pojam, onda bi isto rekao i za broj Pi da ništa pod tim pojmom ne mislimo, zato što se stalno otkrivaju nove decimale broja.
??

Наравно да ништа не мислимо под тим бројем.

А замишљати неког математичара како иза 3,14 дописује цифре, а онда над том сценом додати натпис "бесконачно" , то јест указати да ће дотични бесконачно дописивати цифре, није приказ тог броја, кога као и тачке, нема у опажајном просторном свету.

Таквим појмовима се заправо описује један фантастичан поступак, једна буквално бајка. У којој уместо "живели су срећно и задовољно до краја времена", имамо "математичар је дописивао цифре до у бесконачност".
 
Наравно да ништа не мислимо под тим бројем.

А замишљати неког математичара како иза 3,14 дописује цифре, а онда над том сценом додати натпис "бесконачно" , то јест указати да ће дотични бесконачно дописивати цифре, није приказ тог броја, кога као и тачке, нема у опажајном просторном свету.

Таквим појмовима се заправо описује један фантастичан поступак, једна буквално бајка. У којој уместо "живели су срећно и задовољно до краја времена", имамо "математичар је дописивао цифре до у бесконачност".
Hvala, to baš i najlepša bajka da čovek u večnosti radi baš ono što najviše voli, nasuprot Sizifu, a još je i istina, kad već Oziman piše, on ne laže nikada
 
Matematičar u večnosti i beskonačnosti uvek otkriva novu cifru nikada do kraja otkrivenog broja i ne zna koja je sledeća, zar nije ovo dokaz da je Raj razvojnog
karaktera

Извини, морам да те проверим
(то сам скоро урадио и са својим сином) !

Знаш ли ти одакле број Пи ?
Мој син средњошколац се збунио и није знао одмах !!!

Не постоји никаква магија броја Пи, нити његово "божанско порекло",
то је једноставно однос обима и пречника кружнице.

Као што је површина квадрата једнака квадрату странице,
као што је ... бла бла бла ...
 

Back
Top