Pranje veša

Bratislav90

Poznat
Banovan
Poruka
8.889
Odlucio sam da sam se informisem, i naucim kako da mi bude odeca lepa mirisna i tako to par pitanja
1) Koji je najbolji i do 500 din prasak?
2) Ako koristim wetj mirisljawi prasah, da li ce dodawanje omeksiwaca na zadnjem ispiranju sjebati stwari?
3) da li se swe kosulje moraju peglati, ili postoji neki fazon kako da budu lepe i sredjene..?
Ps:
4) na masxini postoji samo 40,60,90
a za wetjinu odetje pishe ad se pere na 30... Da li onad da perem u hladnoj wodi ili na 40..?
 
Poslednja izmena:
e pa te sredjene se peglaju ali preporucujem malo skuplje
jer im je kvalitet bolji i lakse se peglaju od one jeftine

Pa ono... ne pada mi na pamet da ih peglam xD.
Blah.. Onda tju ili da idem izguzwan.. Ili neshto wetj. Hwala anyways.
Sada mi treba josh owo znanje za prasak i omeksiwach :D. I josh neke trikowe ako neko zna sa pranjem odetje neka kazhe. Ja sam totalni noob ut ome xD
 
2) Ako koristim wetj mirisljawi prasah, da li ce dodawanje omeksiwaca na zadnjem ispiranju sjebati stwari?
Zavisi koliko dodaš

3) da li se swe kosulje moraju peglati, ili postoji neki fazon kako da budu lepe i sredjene..?
Ps:
Razvuci ih kao sliku na zidu ... ili podu, samo pazi kuda gaziš :lol:
4) na masxini postoji samo 40,60,90
a za wetjinu odetje pishe ad se pere na 30... Da li onad da perem u hladnoj wodi ili na 40..
Ima, ima, samo nisi bio dovoljno uporan ... ili ti loše ide matematika :lol:
 
Zavisi koliko dodaš


Razvuci ih kao sliku na zidu ... ili podu, samo pazi kuda gaziš :lol:
Ima, ima, samo nisi bio dovoljno uporan ... ili ti loše ide matematika :lol:

Ima samo 5-6 programa i swuda je 40 stepeni :((
Pr0werio sam..
Nisam siguran za owo razlachenje..?
da li mogu da ih ostawim samo u ormaru, na wesalici pa one same da se nekako? :D
 
Ima samo 5-6 programa i swuda je 40 stepeni :((
Pr0werio sam..
Nisam siguran za owo razlachenje..?
da li mogu da ih ostawim samo u ormaru, na wesalici pa one same da se nekako? :D
Ništa, onda zagrej vodu u šerpi na 30 stepeni pa je sipaj u lavor i to ti je to ...

Mora da se razvuče inače neće biti dovoljno ravne, sry, ne može to tako lako ...
 
Praskovi su ti manje vise ok svi. Svaki pere znoj i prasinu, a nijedan ne pere masne fleke. Nisam primetila da ovi najskuplji mogu nesto sto ne mogu i ovi obicni.

Ne koristim omeksivace, a obavezno vracam na dodatna ispiranja sve sto perem u masini jer mi se cini da je nepotrebno dodavati jos hemije samo zbog mirisa. Citala sam nesto od alergiji na deterdzent za ves i zakljucila da nam to ne treba. Ima drugih nacina da lepo mirises ;)

Bez peglanja mogu da prodju samo sinteticke kosulje i to ne sve. Postedeces sebe peglanja, ali sintetika nije bas srecno resenje iz vise razloga.

To sto se pere na 30 stavi na hladno i ok.
 

Back
Top