Quantcast

Praćenje TV dnevnika

Vladimir983

Primećen član
Poruka
747
Mnogi ne mogu da žive bez njega, iščekuju ga kao majka novorođenče. A čemu to?
Šta to ima zanimljivo u toj šugavoj kutiji od pola 19:30 do 20:05?
Deset minuta o virusu, deset o politici, 5 o pogibijama, 5 o sportu i 3 minuta vremenska prognoza.

Eno moji matorci, umreće ako bar 3 minuta ne bace pogled u dnevnik. A za vreme crne hronike - iščuđavanje, coktanje, klimanje glavom, šuštanje, bogaradanje...
Pa onda pljuvanje Đilasa, Tadića i ostalih...

Pitam ih zašto gledaju ono što ih nervira, jeste li vi mazohisti? - odgovor im je uvek "pa eto..."
To je odgovor glupih ljudi, kad ne znaju šta da kažu.
Pa eto, kažu - i ti slušaš muziku. Pa da, ali mene moja muzika umiruje, a vi sedite ko na rajsnadlama dok ide dnevnik.

Da li je moguće da je neko toliko navučen na tu glupost... Pa kako se ja ne navučem na to? Kako se nisam navukao na cigare, drogu, alkohol, kafu... Jesam li ja neki fenomen, ili su oni toliko začarani.
Koja je psihologija ljudi koji ne mogu bez TV dnevnika?

asatana

Primećen član
Poruka
612
Mnogi ne mogu da žive bez njega, iščekuju ga kao majka novorođenče. A čemu to?
Šta to ima zanimljivo u toj šugavoj kutiji od pola 19:30 do 20:05?
Deset minuta o virusu, deset o politici, 5 o pogibijama, 5 o sportu i 3 minuta vremenska prognoza.

Eno moji matorci, umreće ako bar 3 minuta ne bace pogled u dnevnik. A za vreme crne hronike - iščuđavanje, coktanje, klimanje glavom, šuštanje, bogaradanje...
Pa onda pljuvanje Đilasa, Tadića i ostalih...

Pitam ih zašto gledaju ono što ih nervira, jeste li vi mazohisti? - odgovor im je uvek "pa eto..."
To je odgovor glupih ljudi, kad ne znaju šta da kažu.
Pa eto, kažu - i ti slušaš muziku. Pa da, ali mene moja muzika umiruje, a vi sedite ko na rajsnadlama dok ide dnevnik.

Da li je moguće da je neko toliko navučen na tu glupost... Pa kako se ja ne navučem na to? Kako se nisam navukao na cigare, drogu, alkohol, kafu... Jesam li ja neki fenomen, ili su oni toliko začarani.
Koja je psihologija ljudi koji ne mogu bez TV dnevnika?
Ja nisam pogledala dnevnik 8 godina sigurno. 😂

gost 243178

Veoma poznat
Poruka
12.092
A ja baš kontra od toga radim - ne pratim politiku, niti me čak i zanima ko mi je predsednik. Gledam stare fotografije, slušam ploče iz 60-ih i odmaram mozak. Zamišljam da uopšte nisam u ovom vremenu.
Ali jesi u ovom vremenu. U ovom vremenu plaćaš račune, radiš, planiraš budućnost. I ja volim stare ploče, ali bez obzira koliko slušam Hendriksa na ulici je i dalje 2020. godina.

Metronomy

Elita
Poruka
17.617
Bilo na TV dnevniku pre neki dan da devojcice i decaci 83. pa na manje idu prvi na vakcinaciju da bi im nasli posao u struci, ako je imaju, ako nema idu na njivu da kopaju, pa im od toga uplacuju zdravstveno.
Jesi li dobila poziv?

how does it feel

Početnik
Poruka
8
Navika gledanja je mnogim matorcima ostalo iz prošlih vremena kada je Dnevnik bio jedina informativna emisija. Mi smo gledali crtani u 7 i 15, a odrasli Dnevnik. Ali ta generacija je, ne znam kako da kažem a da ne budem gruba, u izumiranju. :(

Ali postoje njihova deca koja imaju naviku gledanja TV-a jer verovatno nemaju šta pametnije da rade u životu, pa i oni gledaju najčešće Dnevnik, po inerciji, ugledajući se na svoje matorce. Ili smatraju da je RTS zadržao nekakvu solidnost i pouzdanost, da ne kažem neprikosnovenost. Iako odsustvo objektivnog informisanja (selektivno prikazivanje nije objektivno) kao i neprikazivanje skorašnjih protesta i uopšte javnih događaja nepovoljnih po vlast to opovrgavaju.

Slično je sa navikom kupovanja i čitanja Politike. Postoje penzioneri koji redovno to čine iz dugogodišnje navike da čitaju štampane novine, bez obzira na dostupnost svih mogućih i nemogućih vesti na internetu.

Metronomy

Elita
Poruka
17.617
Navika gledanja je mnogim matorcima ostalo iz prošlih vremena kada je Dnevnik bio jedina informativna emisija. Mi smo gledali crtani u 7 i 15, a odrasli Dnevnik. Ali ta generacija je, ne znam kako da kažem a da ne budem gruba, u izumiranju. :(

Ali postoje njihova deca koja imaju naviku gledanja TV-a jer verovatno nemaju šta pametnije da rade u životu, pa i oni gledaju najčešće Dnevnik, po inerciji, ugledajući se na svoje matorce. Ili smatraju da je RTS zadržao nekakvu solidnost i pouzdanost, da ne kažem neprikosnovenost. Iako odsustvo objektivnog informisanja (selektivno prikazivanje nije objektivno) kao i neprikazivanje skorašnjih protesta i uopšte javnih događaja nepovoljnih po vlast to opovrgavaju.

Slično je sa navikom kupovanja i čitanja Politike. Postoje penzioneri koji redovno to čine iz dugogodišnje navike da čitaju štampane novine, bez obzira na dostupnost svih mogućih i nemogućih vesti na internetu.
Jos te nisu obavestili da ima gomila informativnih televizija?
Mozda je ipak objektivnije ovo tvoje informisanje naroda ili mozda mislis da je svako lud da ceo dan bleji u telefon i "informise se" ? Neko mora i da radi....

Vasa nepismenost postaje legendarna...

Metronomy

Elita
Poruka
17.617
Slabo pogodim vesti na bilo kojoj televiziji, ali znati da iz tih desetak informacija shvatos sveet je iskustvo i znanje.
Neki ljudi sede i izdvajaju vesti koje su bitne, cesto viseznacno prikazane, ali je najbrzi i najlaksi nacin saznavanja svog okruzenja.
Glupost citanja svih informacija ne informise nikoga vec sluzi za zaludjivanje nedotupanih.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.