"Pozvan sam u sud, reći ću da OVK nema mesto u Hagu, već srpski zločinci"

gost 422686

Buduća legenda
Poruka
27.626
"Pozvan sam u sud, reći ću da OVK nema mesto u Hagu, već srpski zločinci"

Priština -- Ambasador Kosova u Severnoj Makedoniji Đerđ Dedaj saopštio je večeras da je kontaktiran od strane Specijalnog suda u Hagu, prenosi Kosovo Onlajn.

IZVOR: KOSOVO ONLINE SREDA, 29.07.2020. | 22:57 -> 23:27

"Kontaktiran sam, ali nisam saslušan", izjavio je Dedaj za RTK.

Istakao je da su za neka pitanja tražili odgovore od njega i dodao da nije pozvan u Hag.

Kako je naveo, spreman je da odgovori Specijalnom sudu, ali je tražio da mu prvo odgovore ko je ubio članove njegove porodice.

"Kontaktirali su me, ništa drugo i spreman sam da odgovorim i tražim da se zločini na Kosovu reše, jer su, kako se zna, zločine na Kosovu počinili Srbi", naveo je Dedaj.

Dedaj je naglasio i da Specijalni sud nepravedno sudi protiv Oslododilačke vojske Kosova.

"Ja mogu da budem svedok i spreman sam da svedočim za čisti rat da OVK nema mesto u Hagu, već srpski zločinci, koji su ubijali albanske civile", istakao je Dedaj.

Tokom prošle godine Specijalni sud je poslao preko 250 poziva bivšim vojnicima OVK kao i građanima Kosova. Neki su pozvani kao osumnjičeni, dok su mnogi pozvani samo u svojstvu svedoka.

Specijalizovano tužilaštvo u Hagu podnelo je predlog optužnice u deset tačaka protiv Hašima Tačija, Kadrija Veseljija i drugih koji se terete za niz zločina protiv čovečnosti i ratnih zločina, uključujući i ubistvo, prisilno nestajanje lica, progon i mučenje.

Optužnicu bi trebalo da potvrdi Specijalni sud za zločine OVK.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2020&mm=07&dd=29&nav_category=640&nav_id=1712579

Idi Džedaju i javi nam šta su ti rekli.
 

Back
Top