pozoriste u provinciji

  • Začetnik teme alexandra ks
  • Datum pokretanja
JA BIH DA POHVALIM NARODNO POZORISTE IZ UZICA,VEOMA LEPO RADE !INACE U OVOM POZORISTU SE VEC DEVET GODINA ODRZAVA "JUGOSLOVENSKI POZORISNI FESTIVAL",NA KOJEM UCESTVUJU POZORISTA SIROM ZEMLJE SA PO PROCENI SELEKTORA, NAJBOLJIM PREDSTAVAMA IZ TE SEZONE.
IZDVOJILA BIH PREDSTAVU"DOKTOR SUSTER",PA "MLETACKI TRGOVAC","BURE BARUTA","U POTPALUBLJU","SINE"...
P.S.VOLELA BIH DA MANJI GRADOVI ORGANIZUJU PUTOVANJA NA ZAPAZENE PREDSTAVE U VECIM CENTRIMA KAO STO SU BG ILI NS!
 
MilanZ:
Provincija nikad ne moze da bude kreativnija od metropole zbog resursa(i ljudskih i materijalnih)koje metropola poseduje,ali ne treba podcenjivati ni provinciju.Primer krusevacko pozoriste. :wink:
Ili, na primer, Narodno Pozorište u Beogradu. Svako je nekom provincija. Osim Milanske skale, Boljšoj teatra i Metropoliten opere.
Nije u redu da vrhinski umetnici bilo koje oblasti ostanu u provinciji. Jer, tek u velikim kućama njihov talenat može doći do izražaja, a pri tom u njegovoj umetnosti može uživati mnogo veći broj ljudi. Tako, prelaskom iz provincije u metropolu (ma šta to značilo) na dobiti su i umetnici i publika.
 
ok,i Tromsø,mali grad na severu Norveske i jeste provincija,tamo sam radio dosta scenarija,i nije bilo dzabe.Za vreme turisticke sezone mnogi ljudi iz mnogih zemalja su dolazili ovde da vide kako to izgleda na tako dalekom severu i bili su zapanjeni samim kvalitetom predstave.E to je ono najvaznije.
Ne kao u Dramatenu u Stockholmu ili u Bergen,Oslo, gde se vise polaze na scenografiju nego na samu predstavu.
Ja imam ideju da neka svoja scenarija posaljem u neke gradove u SCG,ne u Beograd,nego negde drugde,bilo gde,i ako neko moze da mi pomogne da stupim u kontakt sa bilo kojim pozoristem u SCG bio bih jako zahvalan.
 
MilanZ:
Provincija nikad ne moze da bude kreativnija od metropole zbog resursa(i ljudskih i materijalnih)koje metropola poseduje,ali ne treba podcenjivati ni provinciju.Primer krusevacko pozoriste. :wink:
Provincija mora da bude podjednako kreativna koliko i metropola, no cini se da celnici (koji ipak sede po metropolama) nemaju dovoljno znanja da shvate koliko bi unapredjivanje umetnosti u regijama bilo znacajno. To bi obezbedilo ne samo razvoj kreativnog stvaralastva, vec i prevaspitavanje naroda po regijama, a u nekoj blizoj ili daljoj buducnosti i sredstva tim pozoristima, pa dalje i bibliotekama, bioskopima, etc. Stoji da provincija ima potencijala, pa pogledajmo sve ove divne i znacajne umetnike koji nisu Beogradjani, Novosadjani, Krusevljani, a koji svojim radom doprinose srpskim scenama najcesce u tim gradovima. A sta je sa malim mestima cije mesne zajednice, domovi kulture i slicno, takodje imaju sale, a time i pocetnu mogucnost za formiranje kakvih-takvih predstava. Ma, zalud prica...cekacemo jos par godinica...
 
carmakarije:
Radim na poslovima marketinga u jednom pozoristu u gradu na jugu Srbije,tacnije u Prokuplju pored Nisa,ako ti to nesto znaci-bicemo u kontaktu.

Plodno tlo iz moje proslosti.Ne bas tacno Prokuplje,pre 5 godina sam svoja dela pisao u Ravni,a onda ih plasirao juznije prema Vranju,ali me je Skandinavija stigla.
Mada koliko sam ja imao generalno uspeha tamo,to je druga prica.Ljude iz tih krajeva covek bas zna zainteresovati.
 
Neke stvari su se promenile(nadam se na bolje),prosle godine smo osvojili prvo mesto u Surdulici na regionalnom takmicenju i bili smo cetvrti u Kuli na republickoj smotri amaterskih pozorista sa predstavom Hamlet iz Mrduse donje.Ako zelis neku saradnju,javi se.
 

Back
Top