Quantcast

POZORIŠTE "KRSTARICA"

Soradze

Iskusan
Poruka
6.369
🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

Dragi ljubitelji pozorišta,

ideja da osnujemo POZORIŠTE "KRSTARICE" je više nego izvodljivo, potrebno, čak neophodno u vremenu kao što je ovo koje trenutno živimo.

Da li je ovo dobra ideja, ili ne, vreme će pokazati.

Molim da svojim prilozima i komentarima učestvujete u kreiranju našeg virtualnog pozorišta...

Grlim vas sve redom i zahvaljujem...

:vzagrljaj: :heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj:

Od danas je na repertoaru ŽIVEO ŽIVOT TOLA MANOJLOVIĆ
- monodrama -
PETAR KRALJ

🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭z:gs:

Soradze

Iskusan
Poruka
6.369
🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

Za ljubitelje pozorišta, Pozorište "Krstarica" je odabrala jednu od najboljih predstava ikada: ODBRANA SOKRATOVA I SMRT u izvošenju Jugoslovenskog dramskog pozorišta davne 1971. godine...

U naslovnoj ulozi Sokrata - mag glume LJUBA TADIĆ

Tekst je zasnovan na originalnom Platonovom delu, a adaptaciju za pozorište je priredio Dr. Branivoje Đorđević (i rediteljka Balbina Batellino Baranovič), koji je ujedno i reditelj ptedstave.

Uživajte, dragi moji...
Grlim vas sve redom...

:vzagrljaj: :heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj:
🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

Soradze

Iskusan
Poruka
6.369
🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭

Sva je sreća, dragi moji, što se Kulturno-umetnički program naše televizije dosetio da snimi najznačajnija dostignuća našeg teatra i sačuva predstave od zaborava...

"Imate li kartu više?"
"Imate li kartu više?"
"Buba u uhu"... Žorža Fejdoa
19. mart 1972. godine
Plejada glumaca od kojih je samo još po neki sa nama...
Predstava HIT, preko 1500 izvođenja

Obratite pažnju, dragi moji , na publiku...
Prvo pogledajte publiku i u njoj uživajte...

Uživajte, dragi moji...
"Bojanove bebe" i još po neko na delu...

:vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj:
🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

Soradze

Iskusan
Poruka
6.369
🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

Dragi moji, znam da se mnogi od vas nisu ni rodili u vremenu kada je postojala tek crno-bela televizija kod nas... Ogroman poduhvat, razumevanje značaja i ukazana pažnja velikim dostignućima glumaca i pozorišta "onog" vremena kod nas, učinila je da danas možemo da gledamo kvalitetan snimak pozorišne predstave, snimane pre više od pola veka...

"JEGOR BULIČOV" Maksima Gorkog
Jugoslovensko dramsko pozorište
1967. godina
Bardovi ovog remek dela više nisu sa nama...

Screenshot_31.png

Screenshot_30.png

Uživajte, dragi moji...
Ovo jeste vanvremenska predstava i maestralma gluma bardova...

:vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj:
🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

Indigo3

Domaćin
Poruka
3.726
Bolje jednu dve-na dan pa da nešto kao diskutujemo, mada... ko će da diskutuje, retko ko će i da gleda... :zcepanje: , nego da pretrpavaš...
Ali, razumem, ti to voliš, poznaješ, uživaš da podeliš... Pogledaću sve što si podelila jer verujem tvom istančanom osećaju za lepo, interesantno, dobro!
Meni jedan komad na dan dosta. Zapravo, još seckam i mezetim Petra Kralja!

😊

Soradze

Iskusan
Poruka
6.369
Bolje jednu dve-na dan pa da nešto kao diskutujemo, mada... ko će da diskutuje, retko ko će i da gleda... :zcepanje: , nego da pretrpavaš...
Ali, razumem, ti to voliš, poznaješ, uživaš da podeliš... Pogledaću sve što si podelila jer verujem tvom istančanom osećaju za lepo, interesantno, dobro!
Meni jedan komad na dan dosta. Zapravo, još seckam i mezetim Petra Kralja!

😊
Danas je ponuđen repertoar za svačiji ukus: Pera Kralj, maestralan i njegov Tola Manojlović ... Sokrat nikad bolji uz najboljeg Ljubu Tadića...Buba u uhu, komedija i tada već popularna generacija današnjih bardova... Jegor Buličov, klasika, drama, bardovi kojih više nema, koji su postavljali nikad kasnije dostignute standarde u pozorištu...
Znam, liči da ima previše, ali to je zato što se nude različiti žanrovi i različite generacije glumaca...
U pravu si... treba odgledati jednu predstavu dnevno i "seckati je i mezetiti" dokle god doživljaj postoji...
Grlim te!
z:gs:

Soradze

Iskusan
Poruka
6.369

Dragi ljubitelji pozorišta, uživajte večeras u proročanskom pogledu i glasu glumca zaljubljenog u REČ...
Nedomašeni LJUBA TADIĆ...

"Alfa i Omega...
O mudra smrti!
O samrtnička živa mudrosti!
Alfa je - glava...
Alfa - to je UM...
Početak svega...
Dušin neimar što zida sebi budućnost i sjaj!

A, Omega?
Jest, Omega je KUK...
Sramota...
Trbuh, lakomost i blud...
Zidara umnog večni - RUŠITRUD!
To Omega je svemu, svemu - KRAJ...

"Sećanje na RUVARCA"
1980.

Screenshot_39.png

Uživajte, dragi moji...

:vzagrljaj: :heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj::heart2::vzagrljaj:

Soradze

Iskusan
Poruka
6.369
🎭 🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭
Dragi ljubitelji pozorišta, znam da je kasno, pa vam želim da ujutru, uz kaficu odgledate čuvenu predstavu "Harold i Mod" koja je godinama bila hit predstava u Beogradskom dramskom pozorištu...
Nađite vremena i uživajte u predstavama "Krstaričinog pozorišta", jer, ruku na srce, niko ne zna da li će i kada pozorišta da nastave sa radom...

🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

Screenshot_70.png

🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

z:gs:

Soradze

Iskusan
Poruka
6.369
🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭 🎭

Dobro veče, dragi moji!
Obucite se lepo, doterajte, večeras vas vodim u Hram umetnosti!

Večeras gledamo dramu "Prljave ruke", Žan Pol Sartra.

Večeras se bavimo pitanjem morala...

Antologijske uloge su ostvarili LJuba Tadić, Radmila Andrić, Miša Janketić... i ostali...

Ovakva veličanstvena predstava postoji samo na video traci...
Uživajte!

Prepoznajete li plejadu glumaca koji nisu više sa nama?
Premijera je bila pre pola veka...
Snimila crno-bela televizija...
Dokumenat zlata vredan!

z:gs:z:gs:z:gs:z:gs:z:gs:

Soradze

Iskusan
Poruka
6.369
🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

Dragi moji, do malopre sam gledala divnu predstavu "Lari Tompson tragedija jedne mladosti".
Tekst i režija - Dušan Kovačević.

Smejala sam se i plakala... Predivna predstava o glumcima i o pozorištu...
Poslednja scena je čudo emotivno, katarza umetnička...
Milena Dravić i Bora Todorović uz pesmu "Show must go on"...
Neobjašnjivo potresno, lepo...
Glumi elita glumačka. Mnogi od njih više nisu sa nama...
Glumačke gromade koje smo obožavali...

Od srca preporučujem ovu predstavu!
Uživajte u predstavi Zvezdara teatra,

uz glumce:

Milena dravić
Bora Todorović
Miodrag Krivokapić
Bata Stojković
Branka Petrić
Branko Kosar
Ljiljana Dragutinović
Lepomir Ivković
Ivan Janketić
Marijana Popović

Polako odlaze naši najveći i najvoljeniji glumci, odnoseći sobom čitavu jednu epohu,
koju zamenjuje osećaj praznine...

z:gs: z:gs: z:gs: z:gs: z:gs:
🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭🎭

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.