Quantcast

Позоришни клуб - Pozorišni klub

Lada

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.480

Stihove Miroslava Mike Aantica govori Ivanko Rosic, autor muzike za ovu cudesnu bezvremensku pesmu...nesto za zauvek.

Znam,
mora biti da je tako:
nikad se nismo sreli nas dvoje,
mada se trazimo podjednako
zbog srece njene
i srece moje.
Pijana kisa siba i mlati,
vrbama vetar cupa kosu.

Kuda cu?
U koji grad da svratim?

Dan je niz mutna polja prosut.

Vucaram svetom dva prazna oka
zurim u lica prolaznika.
Koga da pitam,gladan i mokar,
zasto se nismo sreli nikad?

Il je vec bilo?
Trebao korak?
Mozda je sasvim do mene dosla.
Al’ ja,
u krcmu svratio gorak,
a ona
ne znajuci-prosla.

Ne znam.
Ceo svet smo obisli
u zudnji ludoj
podjednakoj,
a za korak se mimoisli.

Da, mora da je tako.

Vlad Dragulija

Leptirica
Poruka
51.644
DOBRO JUTRO
af408dd551b0281ea65bf37ad26d5834.jpg

Lada

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.480
Pricajmo ovde ! Sta mislite o PDF Pozoriste? Da li bi i u periodu epidemije Covida 19 moglo da izgleda bolje? Imate li ideju sta biste , sklanjajuci se od zaraze voleli da odgledate u kuci,cujete u toku voznje ili dok spremate umetnicki rucak ukucanima? Tako cemo lakse ovu Oazu obogatiti novim sadrazajima :trlja::ortaci2: Hvala na svakoj sugestiji , pitanju ili odgovoru...

Lada

Buduća legenda
Moderator
Poruka
30.480

Dani igre u Kinoteci​

Organizacija i produkcija: Beogradski festival igre i Jugoslovenska kinoteka​

Osmi put za redom, Beogradski festival igre i Jugoslovenska kinoteka priređuju reviju filmskih i dokumentarnih ostvarenja pod nazivom Dani igre. Projekcije su planirane u periodu od 18. do 21. februara, 2021. godine u popodnevnim i večernjim terminima. Pored kultnih filmova koji će obradovati sve ljubitelje igre, publika će moći da otkrije nekoliko sasvim novih filmskih naslova. Deo programa ovogodišnje manifestacije je posvećen važnim produkcijama koje su gostovale u okviru prethodnih izdanja Beogradskog festivala igre, a koje je snimila i sačuvala Redakcija kulturnog programa Radio televizije Srbije. Tako ćemo se podsetiti nastupa Holandskog teatra igre (koreografi Jirži Kilijan, Ohad Naharin), Baleta iz Maribora (koreograf Edvard Klug), kanadske trupe Kidd Pivot (koreograf Kristal Pajt) i španske trupe La Veronal (koreograf Markos Moro). Glavni program 18. Beogradskog festivala igre počinje nastupom Kompanije Dimitrisa Papajoanua, i to 20. marta, na sceni Srpskog narodnog pozorišta u Novom Sadu. Programu prethodi gostovanje Prvaka i solista Njujork siti baleta, 6. i 7. marta, koje festivalska publika strpljivo čeka od prošle godine.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.