Poznati su hardverski zahtevi za The Lord of the Rings: Gollum; Hint - nisu mali

acabg

Elita
Poruka
20.611
Nakon nekoliko odglaganja, konačno je došlo vreme da se zaigra The Lord of the Rings: Gollum. Daedalic Entertainment i Nacon su potvrdili kako ćemo se u novu avanturu u Međuzemlju upustiti 25. maja ove godine.

Kako se vreme izlaska bliži, developeri su pomislili da je pravo vreme da otkriju hardverske zahteve PC verzije. Zahtevi su iznenađujuće visoki.

Minimalni zahtevi (1080p, medium):
Procesor: Intel Core i7-4770 ili AMD Ryzen 5 1600
Grafička kartica: Nvidia GeForce GTX 1080 ili RTX 2060
Memorija: 16 GB RAM
Disk: 45 GB slobodnog prostora

Preporučeni zahtevi (1440p, high + ray-tracing):

Procesor: Intel Core i3-6100 ili AMD Ryzen 5 2600
Grafička kartica: Nvidia GeForce RTX 3080 (uz DLSS Quality)
Memorija: 32 GB RAM
Disk: 45 GB slobodnog prostora

Posebno upada u oči izbor grafičkih kartica i to što se preporučuje 32 GB radne memorije. Sve u svemu, miriše na još jednu lošu optimizaciju.

The Lord of the Rings: Gollum stiže 25. maja na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S, dok će verzija za Nintendo Switch doći nešto kasnije ove godine.



https://www.b92.net/tehnopolis/gejm...rd-of-the-rings-gollum-hint-nisu-mali-2321061
 
Memorija nije neki problem. Ja imam 32 GB. Sad je memorija jeftina u odnosu na proslu godinu. Tako da je pravi momenat za kupovinu.

I procesor ispunjavam.

Jedino grafika, ali bicu tu negde blizu 2060 ima 14k na passmarku, a moja karta 12,9k. Mozda bude neki frejm manjka. :D

Veca stavka je kupovina igara. Ja sam se vec odlucio za Diablo 4, nego se jos nadam nekoj akciji do juna. Ako ne bude ode 70 evra. :sad2:

A Golum je 50.
 

Back
Top