Poznajete li licno nekoga ko je imao ili ima korona virus?

Председник је рекао да ће НАТЕРАТИ војску и полицију да се вакцинишу.

Oni ce morati i bez da ih preCednik tera.
Ti si neki milicijski general?
Ti si Vulin? :D
Ne uzbudjus se ( ca i ako si Vulin) niko ne moze da te natera da se vakcinises, tvoju decu
vec moze, ali ni direktnom prisilom nego im zabrane upise u skolu, obdanista i slicno.
 
Oni ce morati i bez da ih preCednik tera.
Ti si neki milicijski general?
Ti si Vulin? :D
Ne uzbudjus se ( ca i ako si Vulin) niko ne moze da te natera da se vakcinises, tvoju decu
vec moze, ali ni direktnom prisilom nego im zabrane upise u skolu, obdanista i slicno.
Ја сам на такву присилу и мислио, шикана на радном месту, онемогућавање овере здравствене књижице иако редовно плаћаш здравствено, отежавање уласка у земљу и слично.
Нисам ни мислио да ће неко да ме киднапује на улици, веже ми руке и ноге и удари ми вакцину.
 
Ја сам на такву присилу и мислио, шикана на радном месту, онемогућавање овере здравствене књижице иако редовно плаћаш здравствено, отежавање уласка у земљу и слично.
Нисам ни мислио да ће неко да ме киднапује на улици, веже ми руке и ноге и удари ми вакцину.

Ma jok, nema od toga nista, jedino sikaniranje moze da bude da putujes nekuda i da ti traze
PCR test ali i to ce biti upitno jer to ovi tvoji antivakseri po Evropi dovode debelo u pitanje
jer bi to stvaralo diskriminaciju itd. Nista ne brini, ima nas normlanih dovoljno, mi cemo vas
stititi od zaraza ;)
 
well.jpg


Srećom, prošao sam samo sa delimičnim gubitkom mirisa i ukusa, koji su se vratili posle nedelju dana. Analizom krvi u privatnoj klinici je utvrđeno da imam antitela. Dobro je i što su otac (60+) i baba (80+) prošli bez bilo kakvih simptoma. A sad bi trebalo da ne mogu nikog da zarazim ili da se sâm opet zarazim, barem neko vreme. A možda čak i godinama.
 
Sestra se pre par dana testirala ( groznica i blagi kasalj)- negativna.... Potom dva dana visoka temperatura, danas upala pluca. Sa tom upalom 5 sati cekanja ispred covid ambulante u Pancevu na ovoj temperaturi - na ulici i u prolazu gde ja tako hladno! Vise nego nehumano i porazavajuce!

Ovo je slika u skoro svakom mestu...nemam više komentara...
 
Organizacija je onakva kakvu narod voli , iz prsta....
Svaki put kad ista pomenem, ljudi kazu ma daj komplikujes bez veze...to ce Pera za sitne pare da odradi a Mirko ce da vodi, on daje dobre pare za usluge i servis...

Vole ljudi nakaradno vodjenje bilo kakvih institucija, servisa i organizacija.....Vole krivine, vole obecanja, a mazanja...

A kad volis mazanje, onda placa neko ko je tu jednom...ili jednokratni....
Bilo da je jednokratni kupac ili jednokratni pacijent...

Ne brane i ne stanu iza dobro odradjenog vodjenja..puste da politicari puste vodu za onim ko je dobro vodio neku sluzbu ili oziveo neki sektor..

I nista ih Covid nije opametio...ostalo je isto...
Samo tako kukaju jedanput, nije im milo , ali vec sutra ih zabole dupe...
Tako i ove sto su bili na hladnoci...i na vrucini ....i kad covek umre od toga, a moze i to da se desi, kad ti je lose, onda sitnica odluci...
Da ne dajem primere, nema svrhe..
 
Председник је рекао да ће НАТЕРАТИ војску и полицију да се вакцинишу.
Статистички је довољно да 60% људи има антитела и нема више потребе за општом вакцинацијом. До сада је већ 20% грађана сигурно прележало.
Ако те вакцине и стигну до краја године, биће доста да се сваки трећи вакцинише.
 
Статистички је довољно да 60% људи има антитела и нема више потребе за општом вакцинацијом. До сада је већ 20% грађана сигурно прележало.
Ако те вакцине и стигну до краја године, биће доста да се сваки трећи вакцинише.
Veliki je problem koliko antitela traju u organizmu,to je potpuno nejasna kategorija.Ako traju kao za neke druge viruse,sjajno,ko je prelezao je miran.Ako traju kao sa prehladom ili gripom,pitanje je i koliko ce vakcina imati dugotrajno dejstvo.Mnogo je nepoznanica u svemu,
 
Статистички је довољно да 60% људи има антитела и нема више потребе за општом вакцинацијом. До сада је већ 20% грађана сигурно прележало.
Ако те вакцине и стигну до краја године, биће доста да се сваки трећи вакцинише.
Зар нису рекли да антитела трају само неколико месеци?
 
Veliki je problem koliko antitela traju u organizmu,to je potpuno nejasna kategorija.Ako traju kao za neke druge viruse,sjajno,ko je prelezao je miran.Ako traju kao sa prehladom ili gripom,pitanje je i koliko ce vakcina imati dugotrajno dejstvo.Mnogo je nepoznanica u svemu,
Па полако, ту су заморчићи, на њима ће се отклањати непознанице, миц по миц
 
Ja imam po meni normalan tok imunoloskog odgovora, ali je cudan...
Npr ja kad naletim na virus, ranije a videcemo i kod covida...moje telo ga prihvati i krene da se bori...odmah...
I ako nema dodatnog zarazavanja, odbolujem par sati ili pola sata i to prodje...
Tako je bilo u proslosti...
Bilo da je prehlada, bakterija ili virus, slican je refleks...
Naravno nekad ne bude pola sata, nego treba jedan dan...ali bude jedan dan...i ako tada nemam novina ili nisam na hladnom , nekad mi treba i zatopljenje , uz moju promenu ishrane, to prodje...
Nije obavezno da imam temperaturu u tim trenucima....Temperatura je znak da se nisam odbranio...to je poraz...
Obicno mi bude malo hladnije

Tada jos uvek funkcionise beli luk, funkcionise limun nezavisno od belog luka i funkcionise meso...tj belancevine...
Sve ovo povecava moj imuni odgovor i bude ok...
Ili budem bolestan posle dva dana..
Ali obicno se to ne desava zadnjih 10 godina, jednostavno nosim rukavice u prevozu, perem ruke cim udjem u stan i to je to...

E sad da li je isti princip i kod ovog virusa, ne znam...
 
Organizacija je onakva kakvu narod voli , iz prsta....
Svaki put kad ista pomenem, ljudi kazu ma daj komplikujes bez veze...to ce Pera za sitne pare da odradi a Mirko ce da vodi, on daje dobre pare za usluge i servis...

Vole ljudi nakaradno vodjenje bilo kakvih institucija, servisa i organizacija.....Vole krivine, vole obecanja, a mazanja...

A kad volis mazanje, onda placa neko ko je tu jednom...ili jednokratni....
Bilo da je jednokratni kupac ili jednokratni pacijent...

Ne brane i ne stanu iza dobro odradjenog vodjenja..puste da politicari puste vodu za onim ko je dobro vodio neku sluzbu ili oziveo neki sektor..

I nista ih Covid nije opametio...ostalo je isto...
Samo tako kukaju jedanput, nije im milo , ali vec sutra ih zabole dupe...
Tako i ove sto su bili na hladnoci...i na vrucini ....i kad covek umre od toga, a moze i to da se desi, kad ti je lose, onda sitnica odluci...
Da ne dajem primere, nema svrhe..

Nažalost, moram se složiti sa napisanim.
Odavno se pitam čemu služe domovi zdravlja, nekad su služili svrsi i bili stub zdravstvenog sistema i prevencije.
Sad više ne moram da se pitam. Jasno mi je da ne služe ničemu.
Kad se dese ovakve situacije u kojima smo, nema efekta od traženja krivca. Efektno bi bilo naći rešenje.
Dug period je na snazi - ako imaš novca za privatne usluge, živi, ako nemaš - umri,
dakle, ne bi baš trebalo ovo stanje da me iznenađuje, ali malo je reći da sam iznenađena...
Ovo nije obična, svakodnevna sitacija, pa da i zažmuriš malo, malo opsuješ, budeš ljut na sistem, sebe, život, poredak...pa sam
valjda očekivala malo veću angažovanost službi koje su trenutno neophodne, malo više ljudskosti na svim nivoima.
Očito nikako ne mogu da sažvaćem kapitalistički režim i sve ono što je sa sobom doneo i što nosi.
Jasno mi je od početka pandemije da je briga koju svakodnevno slušamo od nadležnih jedan veliki cirkus i manipulacija masom,
a sad mogu to konačno i da tvrdim.
Imala bih još štošta napisati, ali niti imam volje niti ima efekta. Mislim da sam prilično besna, a to dugo nisam bila.
Osećaj nemoći stvara taj bes koji s mukom suzdržavam, jer ni on nema efekta. Nikome neće pomoći.
 
Najgore nije to ....najgore je sto vlast i nadlezni misle da je problem u kvalitetu usluge kakvim je oni vide, a ne u razumevanju sta je to zdravstvena zastita...
To sam ja primetio jos kao mali , dok cekas par sati SAM u cekaonici, pitas se , kome je podredjen zdravstveni sistem, i shvatis da je tu da bi lekari primali platu a da su pacijenti tu da bi lekari opravdali platu , i tako je sistem postavljen...

To sam shvatio kao mali...jer nisam sebi mogao da objasnim zasto ja cekam vise od 4h sam u cekaonici, a lekari izlaze ulaze, neki se i dosadjuju , imaju svoju putanju i zabole ih za pacijenta...nije kritican..
Ali mnogi ne vide da to moze drugacije...oni mere kvalitet na osnovu nekih svojih tumacenja i to je to...
I onda ako postavis pitanje, ispada da se bunis oko toga da li je vreme cekanja manje od pola sata ili ne...kao to je najbitnije...
A kad te primi , kaze ti imas samo 5 minuta i odhebe te , niti ti da ono sto pricaju redovna kontrola sebe ako sumnjas nesto niti ti ono sto ti se nadulo gleda da resi...uvek je prica ili si dosao prerano , nije to nista strasno ili si dosao prekasno , pa nisi dobar i ne vredi te leciti..

I onda su najpametniji hronicni bolesnici posetioci, oni dolaze svake nedelje za nesto drugo , pa ce jednom ubosti da nije ni prerano ni prekasno...
To je isto kao kad organizujem neku firmu a svi me gledaju belo , kao ne moze drugacije da se organizuje.. a moze, nebo i zemlja, samo sto onaj ko gleda nece videti razliku, osim ako je korisnik...

Za ljubitelje enigmatike, zasto sam cekao vise od 4h, zato sto su lekari cekali da se napuni cekaonica, bar sa 4,5 pacijenata da bi neko od njih seo i odradio tih 4,5 pacijenata...
 
Зар нису рекли да антитела трају само неколико месеци?
Довољно.


https://zena.blic.rs/zdravlje/kakav...o-traje-imunitet-na-kovid-19-i-ovo-su/tl0qw41

Osam meseci nakon infekcija većina ljudi koja se oporavila još ima dovoljno imunih ćelija koje mogu da se odbrane od virusa i spreče bolest, pokazuju novi podaci. Spora stopa kratkoročnog opadanja ukazuje na to da odbrambene ćelije mogu da postoje u telu još veoma, veoma dugo.

Istraživanje je sprovedeno na kalifornijskom La Jolla institutu za imunologiju, a objavljeno je na Internetu, ali još uvek nije urađena recenzija, niti je objavljeno u nekom naučnom časopisu. S druge strane, to je do sada najopsežnija i najdugotrajnija studija imuniteta na kovid-19.

"Ta količina memorije verovatno bi sprečila veliku većinu ljudi da dugi niz godina dobije težak oblik bolesti, onaj za hospitalizaciju", kaže Šejn Kroti, virusolog i jedan od autora studije.

Ovakvi rezultati trebalo bi da donesu određenu dozu olakšanja stručnjacima koji su zabrinuti da bi imunitet mogao da bude kratkotrajan i da bi vakcina morala da se primi više puta kako bi se pandemija držala pod kontrolom, piše "Njujor tajms".

Ovo istraživanje se poklapa s još jednim nedavnim istraživanjem - da oni koji su preležali SARS, izazvan drugim korona virusom, i dalje nose određene važne imune ćelije iako je prošlo 17 godina od oporavka.

Još jedna studija objavljena prošle nedelje otkrila je da ljudi koji su se oporavili od kovida-19 imaju moćne i zaštitne imunološke ćelije, čak i kada nisu otkrivena antitela.

"Ove studije daju uglavnom istu sliku, a to je da, nakon što prođe nekoliko prvih kritičnih nedelja, ostatak odgovora našeg imuniteta izgleda prilično uobičajeno", ističe Dipta Batičarija, imunolog sa Univerziteta u Arizoni.


Akiko Ivasaki, imunolog sa Univerziteta Jejl, rekla je da nije iznenađena što telo daje dugotrojni odgovor, jer "to je ono što bi trebalo da se dogodi". S druge strane, ističe da je reč o uzbudljivim i radosnim vestima.

Mali broj zaraženih ljudi u ovoj studiji nije imao dugotrajni imunitet posle oporavka, a verovatno je to zbog razlika u količini virusa kojoj su bili izloženi. Ipak, vakcine mogu da prevaziđu te individualne razlike, kaže imunolog sa Univerziteta u Torontu Dženifer Gomerman.


Poslednjih meseci izveštaji o smanjenju nivoa antitela stvorili su zabrinutost da imunitet na korona virus može da nestane za nekoliko meseci, ali većina imunologa kaže da je prirodno da nivo antitela opada s vremenom. Ona su samo jedan deo imunog sistema.

Iako su antitela u krvi potrebna za blokiranje virusa i sprečavanje druge infekcije - što je poznato kao sterilizacija imuniteta, imune ćelije koje se češće "sećaju" virusa odgovorne su za sprečavanje ozbiljnih bolesti.


"Sterilizacija imuniteta ne dešava se često - to nije norma", kaže Alesandro Sete sa La Jolla institutu za imunologiju i koautor studije.

Ono što je češće slučaj jeste da se ljudi drugi put zaraze određenim patogenom, a imuni sistem prepozna napadača i brzo ugasi infekciju. Korona virus posebno sporo nanosi štetu i tako daje imunom sistemu dovoljno vremena da se pokrene.

"Ne samo da se može desiti da se infekcija prekine tako da ne razvijete simptome, već da ne budete zarazni", ističe dr Sete.

Istraživači su regrutovali 185 muškaraca i žena, od 19 do 81 godina, koji su se oporavili od Kovida-19. Većina je imala blage simptome koji nisu zahtevali hospitalizaciju i dali su samo jedan uzorak krvi. Njih 38 dalo je više uzoraka tokom nekoliko meseci.

Tim je pratio četiri komponente imunog sistema: antitela, B ćelije koje stvaraju više antitela po potrebi, i dve vrste T ćelija koje ubijaju druge zaražene ćelije. Ideja je bila da se stvori slika imunog odgovora tokom vremena posmatrajući sve njegove delove.

"Ako pogledate smao jednu komponentu, zaista nemate uvid u celu sliku", rekao je dr Kroti.


On i njegove kolege otkrili su da su antitela izdržljiva, sa umerenim padom šest do osam meseci posle infekcije, iako je među učesnicima bilo i do 200 puta razlike u nivoima antitela. T ćelije su pokazale samo lagano, sporo propadanje u telu, dok su B ćelije rasle - neočekivano otkriće koje istraživači ne mogu sasvim da objasne.
 
Dobar si.....
Neje palma, ananas je...
Salim se naravno ))
Meni se samo jednom desilo da sam toliko prehladjen ili slomljen gripom,da nisam ceo dan mogao da ustanem,odlazak u wc je bio ravan podvigu.
Uobicajeno 1-3 dana na nogama,radim ako mi je rani dan i guraj dalje.
A znam ljude koji kad ih uhvati prehlada po nedelju nisu u voznom stanju...
 
Problem je što su sve bolesti stavljene pod jednu dg / covid19
Sledeći problem što simptomi mogu da budu sve, a može i da ih nema.
Možda covid treba preimenovati u ono Šekspirovsko - "To be, or not to be"
To ne samo da je nehumano, da je van svih ljudskih okvira, ne znam ni pravu reč kojom bih opiala sav cirkus.
Mogu samo da kažem, teško onom koga šta teže snađe.
 

Back
Top