Poznajete li licno nekoga ko je imao ili ima korona virus?

Što sam se javio?
Ovo je forum, naslov teme je potpuno primeren mojim komentarima....
Ne shvatam poentu tvog komentara.

Ne govore oni meni ono što ja želim da čujem nego ono što su oni iskustveno naučili za evo skoro već 5 meseci.
To njihovo iskustvo svakako vredi više od svakog pojedinačnog slučaja bilo koga od nas, a rekao bih i od onoga što nam prema političkoj potrebi servira krizni štab.
Da ne pričam o studijama koje bi navodno trebale da budu relevantne i pokazatelji posle samo 5 meseci? Pa to ne sme ni da se nazove studijom, u uistinu stručnim krugovima.

Poenta je mog komentara da sam pokusala da ti objasnim stavljajuci tekst
da je PCR test jedini aj da kazem validan test, a ti na osnovu prica svojih
poznanika tvrdis da nije tako i o cemu onda da diskutujemo? Jer ako nije tako
onda ti nisi bio ni bolestan pa zato i nemas antitela posto je PCR test nepouzdan.
 
Poenta je mog komentara da sam pokusala da ti objasnim stavljajuci tekst
da je PCR test jedini aj da kazem validan test, a ti na osnovu prica svojih
poznanika tvrdis da nije tako i o cemu onda da diskutujemo? Jer ako nije tako
onda ti nisi bio ni bolestan pa zato i nemas antitela posto je PCR test nepouzdan.
Možda, a možda nisi u pravu.
Ja sam i rekao u jednom od prethodnih komentara da jedino što sada sigurno znam, je da mogu da se razbolim ponovo.
A što se samog virusa tiče i znakova da li sam ga imao, tu nije relevantan samo PCR test nego i simptomi koje sam imao a koji su sem upale pluća, kompletno označavali da sam ga imao.
Ja ne smatram sebe najpametnijim, daleko od toga.
Ali se nikada ne bih upuštao u raspravu sa nekim istoričarem recimo, oko istorije, ili lingvistom oko jezika, te nikako ne mogu da shvatim poriv da se ti raspravljaš i deliš savete o nečemu nekome ko je to već prošao?
Ako ništa drugo, to je prilično nekulturno, posebno optužujući nekoga da se obrazuje na netu, a sama sve informacije dobija baš odatle......
Nemam uopšte nameru da se raspravljam s tobom , ja moje komentare ovde pišem da bih svojim iskustvom možda nekome pomogao.....
 
Zao mi je Kosta, ali ti , iako si i licno pogodjen ovim virusom, slusas
neke recimo Miroljube Petrovice i njima verujes.
Ima na netu ( naravno i na srpskom) stotinak studija o tome
da je PCR test jedini siguran test, a da je test za antitela fifti/fifti.


Svetska zdravstvena organizacija (WHO) u pisanom odgovoru CINS-u navodi da serološki testovi otkrivaju da li je neko bio zaražen nedavno ili u prošlosti i da su važni za utvrđivanje koliko je ljudi bilo inficirano u populaciji. Međutim, oni objašnjavaju da su PCR testovi bolji za otkrivanje da li je neko zaražen ili ne i da vlade moraju da se fokusiraju na testiranje zasnovano na PCR-u ili na bilo kom obliku ispitivanja koji otkriva aktivnu infekciju.

Ako su serološki testovi nepouzdani, zbog čega se PCR testovi ne rade svima, pitanje je koje je naša novinarka postavila na konferenciji za medije Kriznog štaba 15. jula.


Članica Kriznog štaba i zamenica direktora Instituta za javno zdravlje Dr Milan Jovanović Batut Darija Kisić Tepavčević je tada rekla da se ti testovi ne rade svima zato što to „prosto ni u našoj zemlji ni u jednoj drugoj nije moguće”.
Jel to ona blajhana Bosanka koja prodaje muda za bubrege i cija se porodica obogatila kroz razne manipulacijske poslove i ugovore ,ona ce nekome da soli pamet i da odredjuje kako ce da zivi :cepanje:
 
Jesam radio sam pri samom kraju mojih tegoba, i bio je pozitivan.
Problem je u tome što ni taj PCR nije pouzdan nimalo, a ovaj na antitela jeste, tako da sam u situaciji da ne znam ništa, osim da mogu ponovo da se zarazim

Možda si prerano uradio test na antitela?

IgG antitela počinju da se stvaraju u drugoj nedelji bolesti i svoj najviši nivo dostižu oko 4 nedelje od pojave simptoma. Približno 6 nedelja nakon infekcije 94 – 98% obolelih pokazuje povišen nivo IgG antitela. Obično su povišena kod osoba koje imaju težu kliničku sliku.
Ova antitela se duže vreme zadržavaju u organizmu i pokazatelj su preležane infekcije.
Nedavna ispitivanja pokazuju da neki pacijenti mogu ponovo izgubiti IgG antitela posle 3-4 meseca, što se mora uzeti u obzir pri izboru vremena ispitivanja.
Blagi i asimptomatski slučajevi pokazuju odloženo stvaranje i nisku koncentraciju sve tri klase antitela, tako da postoji mogućnost da osobe koje su preležale kovid-19 uopšte nemaju značajan nivo IgG antitela na SARS-CoV-2.
Izvor: https://www.beo-lab.rs/seroloski-test-na-koronavirus/
 
Znam neke koji su navodno imali nije problem u tome da li postoje ljudi kojima je utvrdjena ta dijagnoza nego da li stvarno postoji virus ili je nesto drugo
Sta drugo moze biti?
Za ne verovati je milion ljudi je umrlo od toga virusa, za ne veverovati je da ljudi poginu usled nezgode neke, za ne verovati je da kamikaze usmrte do 50 lljudi bacivsi bombu.
Ali zivot ide dalje, sta je jedan milion ljudi, jedan ko nijedan ljudi i dalje nastavljaju po svome, sta je to za njih nije nista, sta je to sto Italijani nisu imali mesta da sahranjuju mrtve a kinezi su preko noci bukvalno sahranjivali i odvodili preminule, mozda su pronasli vakcinu za koronu, ali nama niko ne moze garantovati za godinu dve da ce ih biti mnogo mnogo vise, od jednog miliona ljudi.
Sta nam je ciniti, umreziti se sa ostalim ljudima u duhovnu svest i probudi se izvan karme i sistema nama namecenog, kako to postici,
maniti svaki izvor negativne energije, negativna energija potice od losih vibracionih tela nametnutih od ljudi koji zele da vladaju.
Kako ne mati negativnu energiju danas... ?
Lako, prihvatiti se tradicionalnih poslova, poput sadjeja i uzgajanja, vise ne raditi u fabrikama i hemijiskim industrijama koje nam pre svega zatvaraju svaki napor da budemo svesniji i odgovorniji.
Pare nisu potreba, pare su napravljene da bi se ljudi drzali van tradicije i konstantno kretali ka parama, bili njihove sluge.
Vratiti se korenima tradicije, vratiti se u prirodu iz grada, ne zaglupljivati mozak sa bespotrebnim gubljenjem vremena slusajuci muziku van 528HZ i gledajuci filmove bez poruke.
I na kraju krajeva hebati svima mather poput one babe korilija i onog stojana i slicnih budala lakovernih na pare, pare im nece obezbediti zdravlje... umesto toga, tu je korona da procisti planetu...
 
Da razjasnimo nešto testovi su toliko pouzdani da je ulje za auto pozitivno na coronu.
Opet lupaš gluposti , ne postoji pozitivna greška već samo negativna . PCR test je 100% pouzdan što se tiče specifičnosti jer isključivo dektektuje sorte virusa koje izazivaju kovid 19 . S druge strane kada su u pitanju negativne greške test relativno često pravi greške jer kao prvo virusi mogu da prođu u dublje disajne organe pa se uzorkom ne pokupe a kao drugo uzorkovanje može biti u momentu kada inkubacija još traje ( tehnički ta osoba u tom trenutku i nema kovid).
Prema tome nemojte da širite lažne vesti.
 
Očekivano je da ljudi poznaju neke koji su umrli. Pneumonija (za potrebe marketinga preimenovana u covid 19) je treći vodeći uzrok smrtnosti u svetu i kod nas.
Nema viška umrlih u odnosu na prošlu godinu prema podacima republičkog zavoda za statistiku, svako može da proveri da njihovom sajtu. Drugim rečima ovi ljudi ili neki drugi bi umirali svejedno sa ili bez virusa.
Veći problem je što su bolnice političkom odlukom zatvorene za druge bolesnike a mnogi nemaju novac za privatnike. To će sigurno dovesti do porasta smrtnosti u narednom periodu. Kancer nažalost ubija mnogo više od 0.27% obolelih kolika je statistika ovog virusa.
Postoji klasična pneumonija a postoji pneumonija izazvana kovidom , ljudi koji su dobili pneumoniju zahvaljujući kovidu nikada ne bi imali običnu pneumoniju.
 
Testovi za antitela jesu pouzdani, međutim ne znam koliko su specifični ? Problematične su granične vrednosti kod IGM koje se kreću od 19 do 33 te se iste osobe moraju ponovo testirati.

Ma ima i nekih novih testova na antitela, Britanci to koriste, nemacki strucnjaci kazu
da je za brze testove to prilicno pouzdan test i preporucuju ga za ta brza
testiranja na granicama, aerodromima i slicno jer se na rezultat ceka 2-3 sata.
 
Ma ima i nekih novih testova na antitela, Britanci to koriste, nemacki strucnjaci kazu
da je za brze testove to prilicno pouzdan test i preporucuju ga za ta brza
testiranja na granicama, aerodromima i slicno jer se na rezultat ceka 2-3 sata.
Da čuo sam tu vest , navodno se popije neka tekućina a onda se ispljune u aparat koji za par minuta daje rezultat , jedino što nisam siguran da je to test na antitela pošto se za taj test vadi krv bar je tako bilo u mom slučaju (i slučajevima koje poznajem).
 
Da čuo sam tu vest , navodno se popije neka tekućina a onda se ispljune u aparat koji za par minuta daje rezultat , jedino što nisam siguran da je to test na antitela pošto se za taj test vadi krv bar je tako bilo u mom slučaju (i slučajevima koje poznajem).
Aj bas ako te zanima, tju pogledam, mene do sada to sve nije zanimalo, a mozda
hoce jer cu ici u Francusku na 4 nedelje, a onda Bogtepita sta ce biti kad se
budem vracala u Nemacku. Pogledacu u svakom slucaju jer i mene to zanima
( ne zbog svog putovanja, nego onako informativno).
 
Što se tiče same teme troje u mojoj zgradi koje znam je obolelo , u zgradi kojoj takođe živim jedna osoba , u zgradi u kojoj sam živeo gde imam stan takođe tri osobe sa kojima i sad održavam kontakte a jedan je umro. U mojoj porodici sem mene oboleli su moja tašta a kroz ćerku je mislim samo protrčao (nekoliko dana temperatura i ništa više). Tašta je u teškom stanju ima upalu oba plučna krila bukvalno su je izbacili iz bolnice sa 90 do92 saturizacijom, ponovo je primili u drugu bolnicu , malo se oporavila pa je posle 10 dana opet izbacili. Sad je kući , saturizacija se popravila na 95 (nekad padne na 94 pa se podigne), ne znam da li ima i dalje infekciju i u kakvom su joj stanju pluća , sutra ili prekosutra je vodimo na skener.
Inače tašta je u prošlih godinu dana preležala dva sezonska virusa kao i ja (u decembru i januaru) i lakše je podnela nego ja , tako da je upala pluća došla isključivo kao posledica kovida , bez njega nikada istu ne bi imala.
 
Poslednja izmena:
Postoji klasična pneumonija a postoji pneumonija izazvana kovidom , ljudi koji su dobili pneumoniju zahvaljujući kovidu nikada ne bi imali običnu pneumoniju.

Postoji klasična pneumonija a postoji i pneumonija izazvana influencom.
Moja tvrdnja je jednako validna kao i tvoja.
Niko nije dobio pneumoniju zahvaljujući kovidu već virusu SARS-CoV-2.
Svako može da odluči da zove bilo šta bilo kakvim imenom, pitanje je da li to novo ime
prenosi nešto novo ili ne.
Npr. SZO je 2009. odlučila da promeni definiciju pandemije. Od te godine virus više ne mora da bude
mnogo smrtonosan da bi se uklopio u kriterijum. Ovo što imamo sada verovatno ne bi bilo nazvano pandemija
po kriterijumima pre 2009.god.

Dobar deo ljudi bi umro svejedno tj. umrli su sa koronom ne od korone.
Ovaj sajt se bavi smrtnošću u 24 najvećih evropskih zemalja:
https://www.euromomo.eu/graphs-and-maps
U tim zemljama je zvanično od korone umrlo skoro 200 hiljada ljudi.
Ako pogledaš ukupan broj umrlih iz recimo 2018. god. do avgusta meseca, taj broj je samo oko 80 hiljada manji nego ove godine.
Dakle, ostalih 120 hiljada su oni koji bi svejedno umrli ako je ovo godina kao 2018.
Sajt ne ide dalje od 5 god. unazad a bilo je lošijih godina.
U Srbiji je ukupan broj umrlih još niži nego u prošloj godini https://publikacije.stat.gov.rs/G2020/Pdf/G20201204.pdf
i nigde se ne vidi taj višak umrlih od korone.
 
Poenta je mog komentara da sam pokusala da ti objasnim stavljajuci tekst
da je PCR test jedini aj da kazem validan test, a ti na osnovu prica svojih
poznanika tvrdis da nije tako i o cemu onda da diskutujemo? Jer ako nije tako
onda ti nisi bio ni bolestan pa zato i nemas antitela posto je PCR test nepouzdan.
PCR test pokazuje da imaš upalu al ne kakvu upalu. Ona može biti baterijska, virusna ili bilo kakva druga
 

Back
Top