Pozivnica za venčanje.....

Dragi i manje dragi,

Pozivamo vas da prisustvujete kraju jedne veze i početku jednog mračnog...ovaj, bračnog doba.
Vi dragi... dođite da tugujete zajedno samnom, a vi manje dragi... dođite da se naslađujete mojoj muci... iako se na muci poznaju junaci.

Stan nam je namešten, tako da vašu radost u ovom danu iskažite kešom!

Unapred zahvalne porodice Mrkić i Brkić, npr.

Moja pozivnica će glasiti: "Svi koji žele da se uvere da se gospođica..... napokon udala neka se nacrtaju ispred Opštine u toliko i toliko sati. Venčanja u crkvi biti neće jer mlada želi šansu da se brzo razvede ukoliko joj se bračni život ne dopadne. Poklone ne vraćam.. Duplirane kućne aparate prodajem po povoljnoj ceni."

Ovo mi je sasvim ok kao stos.

Inace, kako vreme ide i drustveni odnosi se menjaju sve sam manje za brak kao instituciju. Nije potreban da bi ljudi ziveli zajedno, nije potreban da bi se deca radjala, zakonski nije potreban da bi zena bila zasticena (vec jeste, hvala bogu i po nasem zakonu), ne treba nam odobrenje roditelja niti spajamo klanove...

Dvoje ljudi koji zele da dele onoliko koliko zele - neka ih. Ne treba im niciji potpis ili odobrenje za to.

Samo ako dodje do razlaza komplikuje stvari i cesto natera ljude koji i treba da se razidju da ostanu zajedno - pa se mrze do kraja zivota.

Znate, danas se razvode oni koji to mogu da si i priuste, sirotinja, kao i u svemu, nastavlja da trpi.

Jos nisam udata, a na mojoj pozivnici bi pisalo sledece:

Dragi prijatelji,

Imate cast da ucestvujete na vencanju izmedju dve osobe, medju kojima je najvise ljubavi na celom svetu.

Nemojte donositi poklone, primam iskljucivo kes!

S ljubavlju i postovanjem Vasi

M. P. i D. S.

S obzirom, koliko bi pozivnica " vristala" na to da bolje da ponesemo kes ,nego sebe,citaj nas goste,jel bi pisalo i koliki je limit ispod koga je bolje da ne "ponesete" sebe na doticnu svadbu? :mrgreen:

Moja pozivnica će glasiti: "Svi koji žele da se uvere da se gospođica..... napokon udala neka se nacrtaju ispred Opštine u toliko i toliko sati. Venčanja u crkvi biti neće jer mlada želi šansu da se brzo razvede ukoliko joj se bračni život ne dopadne. Poklone ne vraćam.. Duplirane kućne aparate prodajem po povoljnoj ceni."

:mrgreen: Šou... :) :cool:

Ne mogu da ti dam bonu a zaslužila si je... :rida:

Ja neću imati pozivnice... Inače, planiram samo da objavim u novinama tekst, odnosno neki moj kolega će da napiše, "novopečeni muž Zlatooki vas pozdravlja tamo negde iz Dominikanske republike gde provodi medeni mesec sa ženom"... :mrgreen: Poklone slati na adresu... :mrgreen: :)

Back