Pozivi za upis u vojnu evidenciju

HAD~

Aktivan član
Poruka
1.727
Pre oko godinu dana stigao mi je poziv za upis u vojnu evidenciju. Poštar je nekoliko puta dolazio, ali nisam bio kući i nisam preuzeo poziv. Danas mi je stigla kazna za neodazivanje. Ako budem ignoriao tu kaznu jel ona može da zastari kao ove u saobraćaju? Ili ako je platim jesam li opet obavezan da se javim ili sam oduvao svoje?
 
jel to bilo preporuceno ili je ostavio u sanducetu?
ako je ovo drugo, ne postoji zakonska osnova da moras da vidis to pismo, mogao je vetar da odnese, komsija da uzme.
mozes da pises zalbu i dobices..ali ce onda znati da si tu :D

sama kazna nema veze sa pozivom i kad platis kaznu, opet treba da primis poziv.
 
Pre oko godinu dana stigao mi je poziv za upis u vojnu evidenciju. Poštar je nekoliko puta dolazio, ali nisam bio kući i nisam preuzeo poziv. Danas mi je stigla kazna za neodazivanje. Ako budem ignoriao tu kaznu jel ona može da zastari kao ove u saobraćaju? Ili ako je platim jesam li opet obavezan da se javim ili sam oduvao svoje?
ako si potpisao da si primio imaju te
dokle god niko nije primio ili preuzeo u posti mogu da ga duvaju
 
jel to bilo preporuceno ili je ostavio u sanducetu?
ako je ovo drugo, ne postoji zakonska osnova da moras da vidis to pismo, mogao je vetar da odnese, komsija da uzme.
mozes da pises zalbu i dobices..ali ce onda znati da si tu :D

sama kazna nema veze sa pozivom i kad platis kaznu, opet treba da primis poziv.
Bila je majka kući, ali samo sam ja mogao da preuzmem i da potpišem.
Ne znam ni kolika je kazna, samo mi je stiglo obaveštenje. Burazer se izvukao pre neku godinu krajnje ciganskim forama. Ja mislim da neću moći.
A vojska ni ratovanje me ne zanima. Živomo u prodatoj i kolonizovanoj zemlji i ja da nekome retujem. Ratovao bih jedino kad bi u rovu pored mene sa mnom bio onaj koji je raspisao rat.
 
Bila je majka kući, ali samo sam ja mogao da preuzmem i da potpišem.
Ne znam ni kolika je kazna, samo mi je stiglo obaveštenje. Burazer se izvukao pre neku godinu krajnje ciganskim forama. Ja mislim da neću moći.
A vojska ni ratovanje me ne zanima. Živomo u prodatoj i kolonizovanoj zemlji i ja da nekome retujem. Ratovao bih jedino kad bi u rovu pored mene sa mnom bio onaj koji je raspisao rat.
Na koju foru? Pravio se lud?
 
Boli me briga šta ti misliš. Trebalo je da piše ignorisao.
platis kaznu za neprimanje poziva, i kvit si?
Ako budem ignoriao tu kaznu jel ona može da zastari kao ove u saobraćaju? Ili ako je platim jesam li opet obavezan da se javim ili sam oduvao svoje?
pregazis nekoga, ne odazoves se, stogne ti kazna za neodazivanje i ti si sa njom ''oduvao'' visegodisnju robiju? - sta imas ti u glavi uopste, ako nisi bot? nisi ti za vojsku, oslobodice te. Takvi kao ti ne treba da idu u vojsku.
 
Ne ide tako, dva puta prekršajna, treća je valjda krivična.
Znam jednog lika koji je u supu saznao da ne može da prijavi rođake na svoju adresu jer se protiv njega vodi postupak zbog odbijanja poziva.
ma ko je uopste lud da prima vojne pozive od izdajnika koji ce posle da te izruce u hag, i da prodaju oruzje ukrajini

pa ja prvi bih samo bacio poziv, kakva bre vojska, nema to kod vooline&voocica, samo gaje marihuanu u jovanjici, i valjaju deci, ako ne mogu da izvezu
sama kazna nema veze sa pozivom i kad platis kaznu, opet treba da primis poziv.
ja ga ne bih primao bar do 25x.

i za koji ce srbiji vojska uopste? srbija je okupirana na delu teritorije, treba da ukine vojsku - samo baci taj poziv.

HAD~e, a kaznu ako imas para plati. pa drugu, ili trecu trazi da placas na rate...razvlaci.​

 
Poslednja izmena:
platis kaznu za neprimanje poziva, i kvit si?

pregazis nekoga, ne odazoves se, stogne ti kazna za neodazivanje i ti si sa njom ''oduvao'' visegodisnju robiju? - sta imas ti u glavi uopste, ako nisi bot? nisi ti za vojsku, oslobodice te. Takvi kao ti ne treba da idu u vojsku.
Nemoj druže da pišeš o nečemu u šta se ne razumeš. Ovo ne spada u krivični zakon, pa nije adekvatno poređenje sa gaženjem čoveka.
Ovo je prekršaj i od njih sam se izvlačio na sudu odugovlačenjem. Samo mi dođe rešenje da sam oslobođen zbog zastarelosti.
Ovo je verovatno drugačije, ali i dalje ne spada pod krivični zakon.
 

Back
Top