Позивам Вас да читате књиге!

Atomic™

Srebrna tastatura
Poruka
232.014
Ненад Гугл истакнути професор и водитељ који ради на ТВ Храм је дао дивно предавање о читању.

Ово су мисли које истичем
Читање утиче на све делове људске личности (срце, мозак, дух)
Нема ничег благотворинијег од читања што утиче на наш дух
Будите пронојични а не паранојични

Ненад Гугл истакнути професор и водитељ који ради на ТВ Храм је дао дивно предавање о читању.

Ово су мисли које истичем

sjajan je Nenad Gugl....pogledam ga ponekad na tv hram...
a čitanje je najbolji način da sebe promenite na bolje

Poslednja izmena:
Promene do kojih je došlo napretkom civilizacije menjaju odnos prema čitanju knjiga, pa je iz sveobuhvatnog širenja svesti prešlo u potrebu za introspekcijom, a onda je ta uloga postala dominantna. U medjuvremenu je količina knjiga prevazišla mogućnosti čoveka da ih sve isprati i svela se na ulogu potrebe za samopreispitivanjem. Dakle, kakvu god knjigu čitao ulaziš u prostor preispitivanja svojie ličnosti i onda naravno odbacuješ ono što nije u skladu sa tvojom percepcijom sveta. U svakom slučaju knjiga uskladjuje vreme brzine dešavanja sa ljudskim satom razumevanja dogadjanja. Taj humani detalj zbližava ljude.

Ne znam koliko je do sada Nenad Gugl napisao knjiga..dobila sam od komšije jednu njegovu knjigu, ali je nažalost nisam pročitala. Samo sam je vratila komšiji. Ne znam zašto je nisam pročitala.

I ja vas pozivam da čitate knjige. Knjiga nas oplemenjuje, može da vas oraspoloži. Iz knjiga možete da saznate nešto novo, ili da odmorite uz neki laganiji žanr.

Mislim da oni koji retko ili nikada ne čitaju treba da počnu, ukoliko žele, sa nekim tzv "laganim štivom". Može da se počne i sa klasikom.

Toplo preporučujem sve knjige Perl Bak.

Promene do kojih je došlo napretkom civilizacije menjaju odnos prema čitanju knjiga, pa je iz sveobuhvatnog širenja svesti prešlo u potrebu za introspekcijom, a onda je ta uloga postala dominantna. U medjuvremenu je količina knjiga prevazišla mogućnosti čoveka da ih sve isprati i svela se na ulogu potrebe za samopreispitivanjem. Dakle, kakvu god knjigu čitao ulaziš u prostor preispitivanja svojie ličnosti i onda naravno odbacuješ ono što nije u skladu sa tvojom percepcijom sveta. U svakom slučaju knjiga uskladjuje vreme brzine dešavanja sa ljudskim satom razumevanja dogadjanja. Taj humani detalj zbližava ljude.
Zapažanje je odlično. Ali informativna uloga čitanja ostaje. Šta bih znao o ljudskoj plemenitosti bez Servantesa? Šta o ljudskom zlu, bez Šekspira? O preobražavanjima čoveka, bez Getea. Ničije životno iskustvo ni obimom ni intenzitetom ne doseže knjiško iskustvo.

Jeste to sve, i sama sam pobornik čitanja, ali mi se ne dopada način prenošenja jedne lepe poruke gledaocima tj. slušaocima od strane ovog voditelja.
Ovo bi bilo koji moj profesor iz duše ispričao tako da ko sa iole pažnje sluša, može da se trenutno zaljubi i u njih i u priču, da se očara, da potpuno poveruje u te reči i poželi da ih realizuje odmah.

Od škole sam mrzila čitati, ali onda sam osjetila ukus za to... A ako je istina da je to nešto pozitivno, uvijek možete odvojiti 30 minuta dnevno da nešto pročitate ili sat vremena... Čak i ako je to poglavlje u danu. Bilo bi dobro čitati besmrtna djela... Ilijadu, Odiseju u stilu... Kad počneš čitati tvoj mozak se neće naviknuti na to i nećeš ništa razumjeti, ne brini, to je dio procesa

Od škole sam mrzila čitati, ali onda sam osjetila ukus za to... A ako je istina da je to nešto pozitivno, uvijek možete odvojiti 30 minuta dnevno da nešto pročitate ili sat vremena... Čak i ako je to poglavlje u danu. Bilo bi dobro čitati besmrtna djela... Ilijadu, Odiseju u stilu... Kad počneš čitati tvoj mozak se neće naviknuti na to i nećeš ništa razumjeti, ne brini, to je dio procesa
Jeste. Slažem se. Ali ljude ne treba terati da čitaju. Ko počne, nastaviće.

Jeste. Slažem se. Ali ljude ne treba terati da čitaju. Ko počne, nastaviće.
Ako ne čitaš, možda ti nije vrijeme, ali moraš se malo natjerati, moraš željeti da se poboljšaš u osobnom životu i tu ti nitko ne može pomoći, moraš izaći iz sebe.. .Zato sam se u školi gadio knjiga i učenja, ali izgleda da je za to stvorena

Back