bjdarko
Aktivan član
- Poruka
- 1.194
Ovo moram da prokomentarišem i nekako mi se čini bitnim u narednom periodu.
Dakle, dok se mi koprcamo u blatu i pokušavamo da iz njega izađemo Evropa i razvijeni svet (van Evrope) itekako razmišlja pravilno i produktivno! Ulažu u niove tehnologije i osvajaju najnovija znanja iz SVIH oblasti. Naravno, mi smo slepi.
Međutim, zadnja dešavanja u Libiji, Saudijkoj Arabiji i katastrofa u Japanu, izazvale su krizu svetskih razmera, i to u hrani i vodi, i energentima. To se da videti na berzama i svakodnevnim medijskim izveštavanjem. Dakle poskupljenja, ali ona stvarna, a ne ova kod nas što nemaju dve blage veze sa ekonomskim parametrima.
Ali, nije samo to zadeslo ovo područje. Naime, vraćaju se gastrabajteri-beže pred "stihijom". Prvo iz Libana hiljadu i više, a sada i iz Japana! I Zamislite ljudi kada neko dođe iz normalnog sistema, uređenog, u ovu nedođiju, ovo rasulo! Šta će da ga snađe? Pravi pravcati ŠOK! Kako pokojni Zoran Đinđić reće ono o žabi, tako će i biti, počeće prvi da negoduju i da se bune. Ovo je jako verovatno!
Zato, da li da im kažemo da traže drugo mesto "za odmor" ili da menjamo sistem na bolje, pitam ja VAS?
Pozz!
Dakle, dok se mi koprcamo u blatu i pokušavamo da iz njega izađemo Evropa i razvijeni svet (van Evrope) itekako razmišlja pravilno i produktivno! Ulažu u niove tehnologije i osvajaju najnovija znanja iz SVIH oblasti. Naravno, mi smo slepi.
Međutim, zadnja dešavanja u Libiji, Saudijkoj Arabiji i katastrofa u Japanu, izazvale su krizu svetskih razmera, i to u hrani i vodi, i energentima. To se da videti na berzama i svakodnevnim medijskim izveštavanjem. Dakle poskupljenja, ali ona stvarna, a ne ova kod nas što nemaju dve blage veze sa ekonomskim parametrima.
Ali, nije samo to zadeslo ovo područje. Naime, vraćaju se gastrabajteri-beže pred "stihijom". Prvo iz Libana hiljadu i više, a sada i iz Japana! I Zamislite ljudi kada neko dođe iz normalnog sistema, uređenog, u ovu nedođiju, ovo rasulo! Šta će da ga snađe? Pravi pravcati ŠOK! Kako pokojni Zoran Đinđić reće ono o žabi, tako će i biti, počeće prvi da negoduju i da se bune. Ovo je jako verovatno!
Zato, da li da im kažemo da traže drugo mesto "za odmor" ili da menjamo sistem na bolje, pitam ja VAS?
Pozz!