Quantcast

Pozitivni stavovi prema zivotu!?

baš_čelik

Primećen član
Poruka
658
Hajde da na ovoj temi probamo pronaci neke pozitivne stavove prema zivotu, kao sto to naslov kaze....

Na prvo mesto ispred svih, prema licnom iskustvu, ja bih stavio ovaj "Nije mi (previse) bitno sta drugi misle ili govore o meni"... kada se rukovodimo ovim, nikad ne radimo stvari da bi smo nekog impresionirali, ili se dokazali nekome vec zato sto mi iznutra mislimo da su ispravne ili ne, nikad ne ovisimo o tudjem misljenju...

Na primer nije isto kada mi poklonimo 100 evra omiljenom pozoristu kao anonimusi, i ne trazimo iciju pohvalu za to i kada poklonimo tih 100 evra i onda svima se hvalimo kako smo mi "dobri i plemeniti".

Takodje uvek sam se najbolje osecao u periodima kada sam radio stvari koje su me zanimale i koje sam smatrao ispravnim, bez da uopste razmisljam kako ce drugi to da shvate.:)

Imate li vi neke svoje stavove kojima se rukovodite u svakodnevnom zivotu?

Egreta27

Ističe se
Poruka
2.265
Nema univerzalnog pozitivnog stava...nekom je nesto med, nekom pelin... :) ...a covjek nije izolovan, naprotiv, tek u interakciji, u praksi se potvrdjuje koliko ima "izgradjen" taj pozitivan stav, i koliko je sam stav "propusan" tj. fleksibilan, ili je vise u formi Kineskog zida i ima samo funkciju zastite? E, sta je onda pozitivan stav?I koliko je stvaran/postojan? ("...u dobru je lako dobar biti..." ;) )

Ja najvise volim onaj-sto ne zelis sebi, nemoj ni drugom... :)

OnlyYourShadow

Ističe se
Poruka
2.476
Bitno je šta drugi misle o tebi, normalno da je bitno. Mada, imam tu par modifikacija, da ne bude kruto shvaćeno.

Naime, ako čovek ne kaže ništa loše ni o kome, to ne valja. On onda ne vrednuje iskreno dobre i loše osobine prema sebi, što je jedan od aspekata čovekovog temperamenta. Dakle, stoprocentno je sigurno da je isti neiskren, i da sve čini da bi se drugima svideo, a zašto to čini, pa to pitajte njega, to nije cilj ove teme.

Koliko god da ne obraćamo pažnju šta neko priča ili misli o nama, ne možemo reči da smo apsolutno imuni na to. Prvo, zato što ne postoji apsolutnost kad su osećanja u pitanju, drugo, zato što se ne možeš osećati ugodno u nečijem društvu, ako neko očigledno stavlja do znanja da ne pripadaš tu, a ljudi ponekad umeju da budu jako zlobni, koliko god da si oguglao na ljudsku pokvarenost.

Elem... pozitivni stavovi u životu su oni koji podstiču dobro raspoloženje kod čoveka, bilo da su mizerni, bilo da su neki krupniji potezi u životu. Možda otrcano zvuči, ali to je onda kad uvek vidimo svetlost u tunelu. Batalimo to da planiramo unapred po nekoliko meseci šta ćemo dobro uraditi za sebe, to možda onomad ne bude vredelo toliko za naš ego. Bitno je da shvatamo da nam život generalno daje onoliko koliko nam uzima, nekad će nam povući ulog (poenta je da tada ne smemo da se obeshrabrimo, iako je to zaista teško), a nekad će nam dati dvostruko, trostruko više od onoga što smo uložili. Ulog naravno predstavlja trud.
Život zaista jeste borba, i mi moramo da ga posmatramo kao ravnopravnog borca. Nikako manje vrednog, jer ćemo se iznova i iznova nadati i razočaravati, nikako više vrednog, jer ćemo onda smatrati da je borba uzaludna.
Još otrcanije zvuči to da čovek mora uvek da misli da vredi.

Egreta27

Ističe se
Poruka
2.265
Obožavam ljude :D koji šire pozitivnu energiju i koji pozitivno razmišljaju o životu čak i onda kada sve ne ide kako treba. Svi su nešto natmureni :(, nasmejano lice mu dodje ko neki luksuz. Možda najlepši luksuz :ok:.
E, ovo potpisujem...nema te filozofije, fraze, mudrolije, uopste verbalne formacije bilo cega...osmijeh i vedrina koje neko ima govore sve jezike svijeta...vrijede vise od svega...kad se i cutke pored nekoga osjecamo dobro, srecno, i koji nas pokrece na bolje...
Npr. moja tetka D. koja ima sva opravdanja ovog svijeta da kuka na sav glas, ali ne...ona je uvijek nasmijana, i optimisticna, jednostavna i ima lijepu rijec za svakoga, ali ne onako usiljeno, ili samo kurtoazno, vec je to njen stav, ona ne priznaje drugi...i kad "grdi", cini to na nacin da zaista sve sto kaze je vrijedno saslusati i primjeniti i u momentu se osjecas pun elana, volje...i da ti zaista zeli dobro, a ne drzi predavanja iz pobuda da se bude saslusan, kao neki toboz filantropi...
Nazalost, ne zivimo tako blizu...ali i kad je se sjetim, i kad se cujemo...prosto cini da svijet lici na bolje mjesto nego sto jeste...a njen zivot nije ni malo lak, naprotiv...

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
ne razumem temu, kakve veze ima ova recenica - "Nije mi (previse) bitno sta drugi misle ili govore o meni", sa pozitivnim stavom?

sto se tice pozitivnih stavova, nekada je bolje nemati ih. kazem nekada, da bih ublazila, a mislim bolje je nikada ih nemati. ako nemas pozitivan stav, ne mozes se razocarati. razocarenja su prilicno zamorna i crpe energiju. ako posmatras negativno, onda sve sto dodje, a bolje je od najgoreg- je dobro. uvek racunas sa najgorom mogucom varijantom.

zadovoljavajuc

Primećen član
Poruka
870
Takodje uvek sam se najbolje osecao u periodima kada sam radio stvari koje su me zanimale i koje sam smatrao ispravnim, bez da uopste razmisljam kako ce drugi to da shvate. :)
Ovo je osnovna stvar - imanje vere. Verovati u ispravnost onoga sto se cini. Nepokolebljiva vera. Tacka fokusa promenjiva, i tacke fokusa formiraju tacketinu fokusa. Kristalisanje po principu kontraslagalice (ne pakuje se da se pokrije, nego se vade delovi da se otkrije iza sta ima).

tgdanijela

Poznat
Poruka
7.092
Pozitivni stav prema životu ...:think:
Ok, ostvarili smo planove i sada smo u novoj situaciji neplaniranoj i poprilično nepovoljnoj gledajući na duge staze ...treba nam novi plan..ići na ostvarenje minimuma kao strategijske i istovremeno ponovne početne tačke nove strategije ..to je pozitivno..za početak :)

bRu zLi

Poznat
Poruka
9.382
Tesko mogu postojati pozitivni stavovi u zivotu ako nije ispunjen prvi preduslov - ID - i primarni nagoni - eros - ljudi nemaju sta da jedu.zivi se u Srbiji.....TEsko je nesto filozofirati i biti optimista na prazan stomak.....Jednostavno iz stomaka se kreiraju stavovi pa tek onda ide iz glave ako razumete sta hocu da kazem....

I da, lako je nekom da ima pozitivan stav u zivotu kada nije izgubio nikog 90-ih, kada se debelo nafatirao para i sada je neki "bizmismen" ima nekoliko kuca, lokala i zaposlio celu uzu i siru familiju!

A sta da kaze neko sto nema sta a jede? I to bukvalno.....NEko cak nema ni novac da plati struju da gleda Farme Drame..... I kako on da ima pozitivne stavove??? TU NEMA NISTA POZITIVNO, TO BI SAMO BIO MEHANIZAM ODBRANE, KOJI GA OBMANJUJE, KAO DA ZIVI U MATRIKSU A REALNO JE SKROZ DRUGACIJE!

Tako da moj GLAS IDE NA NEGATIVNE ZIV. STAVOVE ALI REALNE!

Dokel vise - "ma bice bolje", ma "uspeces" "ma evo od sledeceg meseca izdelice vam plate" , "ma ne sikiraj se proci ce", "ne brini se uspeces".......

Dokel to vise? Kada svi znamo da se to nece desiti....Rusilastvo je uvek vece od kreacije.....Mnogo je nesto lakse neuraditi nego uraditi,mnogo je lakse da te zayebu nego da ti pomognu!

Prema tome treba biti realan i na taj nacin OPAZATI REALNO SVET.......A ne davati sebi autosugestiju!Moze ovo pomalo ali na kraju covek dobije neki poremecaj licnosti ili psihijatrijsku bolest......
Postoji i laicka izreka - "Samo lud moze pricati da je sve ok" ili "Moras da budes lud/zanesen pa da budes ok".......Ovo i jeste tacno...U takvom vremenu zivimo...

marixa

Domaćin
Poruka
4.516
Npr. moja tetka D. koja ima sva opravdanja ovog svijeta da kuka na sav glas, ali ne...ona je uvijek nasmijana, i optimisticna, jednostavna i ima lijepu rijec za svakoga, ali ne onako usiljeno, ili samo kurtoazno, vec je to njen stav, ona ne priznaje drugi...
Tačno, i ja pred očima imam jednu svoju rodjaku kada pišem o ovoj temi. Od nje sam naučila da je životna vedrina gotovo kao jedna vrsta filozofije, jedan zanat koji se da izučiti :). Kad na mene krene jedno zlo:evil:, ja mu se suprotstavljam sa dva dobra :D:D. Vedrina pre svega:whistling:, glupo je provesti jedan jedini život kao namćor i baksuz:besna:.

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
44.780
Na vreme sam shvatila da od kuknjave nema vajde. Tako da vise ne kukam i uvek gledam da nadjem najbolej moguce resenje za datu situaciju. Nekada se smorim skroz situacijom u kojoj se nadjem, ali duboko udahnem i guram dalje. Ako ja sama sebi ne pomognem, niko mi nece pomoci. Ako ja sama nemam pozitivan stav, niko mi ga nece usaditi. Bez obzira na situaciju ne cekam da mi padne plafon na glavu. I biranje izmedju dva zla je bolje nego necinjenje i kukanje.

gost 39034

Elita
Poruka
20.783
Hajde da na ovoj temi probamo pronaci neke pozitivne stavove prema zivotu, kao sto to naslov kaze....

Na prvo mesto ispred svih, prema licnom iskustvu, ja bih stavio ovaj "Nije mi (previse) bitno sta drugi misle ili govore o meni"... kada se rukovodimo ovim, nikad ne radimo stvari da bi smo nekog impresionirali, ili se dokazali nekome vec zato sto mi iznutra mislimo da su ispravne ili ne, nikad ne ovisimo o tudjem misljenju...

Na primer nije isto kada mi poklonimo 100 evra omiljenom pozoristu kao anonimusi, i ne trazimo iciju pohvalu za to i kada poklonimo tih 100 evra i onda svima se hvalimo kako smo mi "dobri i plemeniti".

Takodje uvek sam se najbolje osecao u periodima kada sam radio stvari koje su me zanimale i koje sam smatrao ispravnim, bez da uopste razmisljam kako ce drugi to da shvate.:)

Imate li vi neke svoje stavove kojima se rukovodite u svakodnevnom zivotu?
imam jedan jedini pozitivan stav prema zivotu
a, to je onaj da mislim (a kad na trenutak zaboravim-kazem sebi i podsetim se)-da je zivot predivan i dragocen
ma koliko nekada u nekim periodima moze biti mucan, bezizlazan, tezak, lisen radosti zivljenja i uzivanja u zivotu, nabijen problemima, patnjom, strahom i bolom, ipak je predivan
ali to uglavnom znaju samo oni koji su bili na ivici zivota i smrti

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.