Pozitivni nacionalizam Olimpijskih igara

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Puno mi bilo srce dok su takmicari Srbije prolazili pistom...

A Nole, NAJBOLJI SPOTISTA SVETA za proslu godini - ispred njih!

Novak Djokovic, za koga znaju svi od polova do Ekvadora, od Kineza do Busmana....:heart:

I Nikolic mi se za trenytak ucinio drag kada sam video kako sa suprugom mase nasim sportistima!

Kako je to lepo kada se na Igrama sretnu najbolji sportisti sveta da se takmice!

To jos daje neku slabasnu nadu da nije sve izgubljeno za ovaj svet....

Napred nasi reprzentanti u slavu i nezaborav !

I to, sto ste vec stigli tamo, je VELIKI USPEH i SRECA ZA SVE NAS!

Poslednja izmena:
Сваки национализам је позитиван.Оно што ти стално мешаш са национализмом и додајеш му негативност као атрибут је шовинизам.

Ne bih se slozio sa misljenjem da je svaki nacionalizam pozitivan.

Mozda je patriotizam uvek pozitivan (od Patria - domovina), ali nacionalizam (od Nacija - narod) nije bas uvek pozitivan.

Nacionalizam je PRIDAVANJE VECIH OSOBINA JEDNOM NARODU NEGO STO ON TO ZASLUZUJE.

Sovinizam je MRZNJA drugih naroda.

Ne bih se slozio sa misljenjem da je svaki nacionalizam pozitivan.

Mozda je patriotizam uvek pozitivan (od Patria - domovina), ali nacionalizam (od Nacija - narod) nije bas uvek pozitivan.

Nacionalizam je PRIDAVANJE VECIH OSOBINA JEDNOM NARODU NEGO STO ON TO ZASLUZUJE.

Sovinizam je MRZNJA drugih naroda.
Национализам у суштини представља приврженост сопственом народу и држави.

Puno mi bilo srce dok su takmicari Srbije prolazili pistom...

A Nole, NAJBOLJI SPOTISTA SVETA za proslu godini - ispred njih!

Novak Djokovic, za koga znaju svi od polova do Ekvadora, od Kineza do Busmana....:heart:

I Nikolic mi se za trenytak ucinio drag kada sam video kako sa suprugom mase nasim sportistima!

Kako je to lepo kada se na Igrama sretnu najbolji sportisti sveta da se takmice!

To jos daje neku slabasnu nadu da nije sve izgubljeno za ovaj svet....

Napred nasi reprzentanti u slavu i nezaborav !

I to, sto ste vec stigli tamo, je VELIKI USPEH i SRECA ZA SVE NAS!

Живела Србија!!!!!

:vatromet:
:maramica: :pivce:

Живела Србија!!!!!

:vatromet:
:maramica: :pivce:

novak-dokovic-oi-ceremonija-otvaranja-nosi-zastavu-olimpijada-1343257774-190023.jpg

Ovo otvaranje je bilo tako jadno bedno i jeftino.
I na kraju dodje babac da pricha 3 sata o shtrikanju ko da je svetski kup u tomboli.
Mogli su britanci malo vishe da se isprse.
Они су познати светски разбојници и бандити.Очекују да дебело зараде од ОИ а не да они дају неком неке паре.

Они су познати светски разбојници и бандити.Очекују да дебело зараде од ОИ а не да они дају неком неке паре.

Ma znam al opet su se obrukali.
OI su uvek bila simbol pokazivanja politichke moci.
Ovakvim otvaranjem Britanija se prezentovala kao zemlja 3. sveta puna raznoraznih izbeglica na socijali.

Ovo otvaranje je bilo tako jadno bedno i jeftino.
I na kraju dodje babac da pricha 3 sata o shtrikanju ko da je svetski kup u tomboli.
Mogli su britanci malo vishe da se isprse.

Sasvim je otvaranje bilo u redu.

Nije bilo mnogo kica. (osim trenerki u kojima su nastupali domacini)

Mogli su da dovedu neku svetsku zvezdu da malo zapeva (Kelerusu, na primer), al ajde sad....

Iz toga sto si mi sada dao: "Patriotizam se često povezuje s nacionalizmom, pa se ta dva pojma često navode kao sinonimi.

Recimo, jedan Madjar u Srbiji moze biti patriota (da voli srbiju), ali ne moze biti srpski nacionalista.
Ето,видиш како си сад то лепо раздвојио на примеру.Ја немам проблем што су војвођански Мађари националисти,да нису били би асимилирани као што су то с њима урадили хрватски шовинисти и усташе.

Ето,видиш како си сад то лепо раздвојио на примеру.Ја немам проблем што су војвођански Мађари националисти,да нису били би асимилирани као што су то с њима урадили хрватски шовинисти и усташе.

Vojvodjanski Madjari koji su nacionalisti su REDOVNO za drzavu Madjarsku, i NIKADA za Srbiju!

Madjar u Srbiji NE MOZE da bude nacionalista, a da bude za Srbiju.

Ali moze da bude patriota. I mnogu su patriote i borili su se za Srbiju.

Vojvodjanski Madjari koji su nacionalisti su REDOVNO za drzavu Madjarsku, i NIKADA za Srbiju!

Madjar u Srbiji NE MOZE da bude nacionalista, a da bude za Srbiju.

Ali moze da bude patriota. I mnogu su patriote i borili su se za Srbiju.
Борили су се у ратовима 90тих у униформама ЈНА и никад се нису бунили.А ти се овде увек буниш баш против тога.А то што нису за Србију ми је јасно,али теби изгледа није.

Back