Pozitivne strane alkohola

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

bezimeni1

Zainteresovan član
Poruka
445
Puno si unisten, nezadovoljan, ne mozes nikako da funkcionises. Ne mozes na posao zbog stresa i nezadovoljstva koji su veliki. Nekima bi alkohol pomogao da rade, sto znaci da alkohol moze da bude koristan, ako ne radis nemas prihode, gladujes, neradnik si i mozda budes na ulici, to nije mala stvar. Znaci moze imati koristi. Pravih kontraargumenata protiv ovoga nema, sve se svodi samo na neko kliseirano "alkohol nije dobar" bez pravih alternativnih i boljih resenja. Jel bolje crci od gladi ili se opijati i obezbediti svoju egzistenciju?

Ako moras da obavis neke bitne birokratske ili pravne poslove, da li je bolje popiti i to obaviti ili puno zakomplikovati zivot jer nista nisi obavio? Moze biti i nesto ozbiljno, odlazak na sud npr.

Ako ne mozes da nadjes ljubav i bez alkohola, alkoholom se nista ne gubi a moze dati isto neki osecaj zadovoljstva i nadoknade, znas i da bar imas neki razlog za to a ne zato sto si debil ili siromasan. Alkohol smanjuje i libido sto je potrebno mnogim samcima jer libido koji ne mozes da zadovoljis dovodi do velikog nezadovoljstva.

Ako si mutav, neraspolozen i krajnje nezanimljiv bez alkohola, ne mozes imati nikakvo drustvo niti ti moze biti lepo igde, dok ako si komunikativniji i opusteniji uz pomoc alkohola onda mozes. Tek velika prijateljstva nastaju zbog jedinog cilja, okupljanja oko pijenja, grupacija koja voli da popije je jako medjusobno povezana zbog alkohola, samo oni zajednicki mogu da se vidjaju nocima, svaki dan i bilo gde, svi ostali "nemaju vremena" i nije im toliko stalo do druzenja.

Da li je bolje opijati se non-stop i dati sve ispite ili biti trezan, nezadovoljan i posledicno biti manje obrazovan?

Alkohol unistava zdravlje ali losi zivci i stres unistavaju jos vise. Finansijski te kosta, ali i ne mora da znaci, dok nezaposlenost tek kosta, ili ljubavni zivot zbog kojeg moras da dizes stambeni kredit ili da budes podstanar. Kosta puno i kad totalno sve propustis u zivotu.

Mislim da ne postoje nikakvi argumenti protiv ovoga ili su oni jako slabi. Sve ovo su realne cinjenice.

Frederick_

Aktivan član
Poruka
1.927

bezimeni1

Zainteresovan član
Poruka
445
Hoce li pare same leci na racun, kao i obezbedjenost, hoce li i ljubav sama doci..? Nece, treba jako puno borbe za to, a za to treba puno goriva. Smrt i bolesti ce doci kad-tad svakako i to dolazi cak i nezasluzeno, sto je jos veca kazna. A pre toga mozda te uhvate glad, smrzavanje i usamljenost.

UltraVioletna

Iskusan
Moderator
Poruka
5.244
Hoce li pare same leci na racun, kao i obezbedjenost, hoce li i ljubav sama doci..? Nece, treba jako puno borbe za to, a za to treba puno goriva. Smrt i bolesti ce doci kad-tad svakako i to dolazi cak i nezasluzeno, sto je jos veca kazna. A pre toga mozda te uhvate glad, smrzavanje i usamljenost.
Znači svi treba da piju da bi mogli da rade,zarađuju itd itd ?
Prvo,zašto misliš da svi po difoltu ne vole svoj posao i da im je potrebno nešto za smirenje ili stimulisanje da bi mogli da ga rade ?
Evo,ja obožavam svoj posao i jedva čekam svaki radni dan. A ne pijem ništa.
Zaljubljena sam, za to mi nije trebao alkohol.
Komuniciram sa ljudima normalno, bez ičega da me opusti ili ohrabri.
I tako,još mnogo ljudi kao ja.

Apsolutno nema odbrane teorije da je opijanje i svakodnevno konzumiranje alkohola korisno i neophodno za funkcionisanje.

Antihejter

Domaćin
Poruka
4.090
@bezimeni1
Svi građevinski radnici piju. "Pijan" i "majstor" često idu "ruku pod ruku" i narod je navikao da je to prosto tako.
Sa jedne strane alkoholizam je toliko uobičajen da je u Srbiji čudno ako neko radi a ne pije.
I razumem te. Ja radim kao obezbeđenje pa ako sam se ičega nagledao to je ispijanje alkohola.

Sa druge strane ako nisi Srbin a da ovako pišeš, cela Evropa bi pomislila da si lud, to bi ti svi rekli na isti način kao @UltraVioletna i cuga je opasna koliko i droga bez obzira što je u Srbiji sve naopako ("Što ne piješ? Da nisi bolestan?" Tragikomično. To ti je Balkan.)

Antihejter

Domaćin
Poruka
4.090
Prvo,zašto misliš da svi po difoltu ne vole svoj posao i da im je potrebno nešto za smirenje ili stimulisanje da bi mogli da ga rade ?

Apsolutno nema odbrane teorije da je opijanje i svakodnevno konzumiranje alkohola korisno i neophodno za funkcionisanje.
Balkanski mentalni sklop, šta ćeš.

bezimeni1

Zainteresovan član
Poruka
445

Treba onima koji mrze svoj posao a nemaju alternativu, koji nisu zaljubljeni niti ce to ikad biti, koji nemaju drustvo, koji su svim i svacim nezadovoljni.

Richard R. Evermore

Primećen član
Poruka
659
Treba onima koji mrze svoj posao a nemaju alternativu, koji nisu zaljubljeni niti ce to ikad biti, koji nemaju drustvo, koji su svim i svacim nezadovoljni.
A, joj, Bezimeni...

Svestan si sebe. Znas sta ti stvara nezadovoljstvo, ali i dalje ne preduzimas nista povodom toga.
Dobio si razne savete na ovom forumu.
Sve ti je bukvalno servirano na tacni.
Jos da uspes da prihvatis sve te savete i da krenes da radis na sebi.

Moj savet ti je da ne trazis utehu i pomoc u alkoholu. Sto dalje od toga. Govorim ti iz iskustva. Nista dobro ti to nece doneti.

Ako ti treba neko za pricu - tu sam.

Poslednja izmena:

Antihejter

Domaćin
Poruka
4.090
A, joj, Bezimeni...

Svestan si sebe. Znas sta ti stvara nezadovoljstvo, ali i dalje ne preduzimas nista povodom toga.
Dobio si razne savete na ovom forumu.
Sve ti je bukvalno servirano na tacni.

Jos da uspes da prihvatis sve te savete i da krenes da radis na sebi.
Pazi stvarno. Uglavnom su naghebavanja ko je u pravu, on je stvarno imao sreće. Samo da to još prepozna.
Moj savet ti je da ne trazis utehu i pomoc u alkoholu. Sto dalje od toga. Govorim ti iz iskustva. Nista dobro ti to nece doneti.
Ni droga.
Ako ti treba neko za pricu - tu sam.
Stvarno tebi svaka čast. Eto i prijateljskog gesta, retko je to. 👍

Frederick_

Aktivan član
Poruka
1.927
posto alkohol uopste nije ukusan, gorak je i, osim sljivke, smrdi, kako neko uziva za da pije ?
Znaci pije za da se "zagreje" pa na kraju i opije da bi imo argument da pravi gluposti...........i ne mozemo mu zameriti jer, boze moj, covek je pijan.

Pa vidi se da nemas ukusa, jbg, sta da ti radim 🤷‍♂️

Postoje tako lepa alkoholna pica da ne moze nista bezalkoholno da im parira.

Otidji kod nekog malog proizvodjaca u provansi, ili Mozel regiji, ili u Andaluziji, probaj neko dobro vino, pa onda pricaj o ukusu 😎😊

Antihejter

Domaćin
Poruka
4.090
Pa vidi se da nemas ukusa, jbg, sta da ti radim 🤷‍♂️

Postoje tako lepa alkoholna pica da ne moze nista bezalkoholno da im parira.

Otidji kod nekog malog proizvodjaca u provansi, ili Mozel regiji, ili u Andaluziji, probaj neko dobro vino, pa onda pricaj o ukusu 😎😊
Sa postom se generalno gledano slažem osim ovog boldovanog.
Ne možeš reći tako čoveku sa foruma, ako neko ima kompjuter ne znači da ima para da skokne do Andaluzije. Sem ako ne znaš njegovu situaciju a u tom slučaju izvinjavam se što se mešam.

Liker od kokosa je bolji od soka. Meni čak i Rum.

Frederick_

Aktivan član
Poruka
1.927

Cak i kada ne volis svoj posao, ne razumem zasto i kako to ispijanje alkohola pomaze? 🤷‍♂️

Ja ne volim svoj posao. Ne volim nijedan posao, ne volim da radim, jako sam lenj.
Ali radim posao bez ikakvih emocija, jer mi donosi pare, koje koristim da pruzim sebi udobnost u zivotu, i stvari koje volim.

Alkohol je u celoj zivotnoj prici samo jedan lep zacin.
Jedan od mnogih 😊

Frederick_

Aktivan član
Poruka
1.927
Sa postom se generalno gledano slažem osim ovog boldovanog.
Ne možeš reći tako čoveku sa foruma, ako neko ima kompjuter ne znači da ima para da skokne do Andaluzije. Sem ako ne znaš njegovu situaciju a u tom slučaju izvinjavam se što se mešam.

Liker od kokosa je bolji od soka. Meni čak i Rum.

Kazem njemu konkretno jer je na vise tema stavio do znanja da mu kesh nije problem.

Antihejter

Domaćin
Poruka
4.090
Ako si mutav, neraspolozen i krajnje nezanimljiv bez alkohola, ne mozes imati nikakvo drustvo niti ti moze biti lepo igde, dok ako si komunikativniji i opusteniji uz pomoc alkohola onda mozes. Tek velika prijateljstva nastaju zbog jedinog cilja, okupljanja oko pijenja, grupacija koja voli da popije je jako medjusobno povezana zbog alkohola, samo oni zajednicki mogu da se vidjaju nocima, svaki dan i bilo gde, svi ostali "nemaju vremena" i nije im toliko stalo do druzenja.

ovo su realne cinjenice.
To je najveća zabluda. Tek ćeš tu da vidiš šta je dno dna, kad shvatiš da si "dobar svima" samo ako imaš para ili dođeš sa flašom.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.