Quantcast

Pozajmljena tema-ali ispravna

Stevcina zabica

Legenda
Moderator
Poruka
73.836
Ako je na sat 10 franaka nećete valjda da kažete da to nije za đžabe.Još država neće porez od "gastarbjtera"
ma da, tu se placa od 25-35fr sat a ti nudis 10 :lol:

a razliku ces od poslodavca ti da uzmes, vise nego neki mucenik koji ce kicmu da razvali rmbajuci...problem je sto ti mislis da si mnogo pametan, a oni koji zive u Sbiji glupi, a istina je da je obrnuto

Soradze

Ističe se
Poruka
2.628
Jedan forumaš pronašo je neku temu koja glasi: "bolje je besplatno raditi,nego besplatno ne raditi"
Računam da je to neki pametan gospodin imao razlog da tako nešto preporuči,tek da pitam šta kažu ostali.
E, ovo još nisam videla! Bogovi sišli sa Olimpa i napravili živi zid oko tebe! Kakvu ti to imaš "reputaciju", čoveče, kad bogovi ne daju naivcima da ti se obrate?
Ovo je zaista doživljaj - za pamćenje!
:worth:

Kerkyra

Buduća legenda
Poruka
32.044
Vi kao čovek od vlasti trebalo bi da znate ako ste dovoljno stari kako je država zahtevala takozvano "stažiranje" Ako neznate vi valjda će se neko javiti
ko to zna.Ja nisam u toku jel to još uvek u modi.
Staziranje je bio u vreme "sigurnih" drzavnih sluzbi kao sto je medicina, ima ga i danas u okviru nje, sada se to uopsteno zove volontiranje i sluzi da privatnik najcesce, menja radnike a ne prijavljuje ih i to besplatno na po nekoliko mesci dok ne nadje drugog (drugu naivnu budalu i drugu zamenu).

Za svo to vreme, zarad inspekcije, stoji oglas na firmi "trazi se radnik", da bi poslodavac imao pokrice kad dodje inspekcija obrazlazuci da je ovaj na probnom radu.

Eto to danas tako funkcionise.

Stevcina zabica

Legenda
Moderator
Poruka
73.836
Pogrešili ste nema toga ovdi za 25-35 fr.na sat.Malo je i jednu čistačicu uzeti preko temporernog biroa.
cega nema?

Cirih je jedan najskuplji grad na svetu.Dobro se raspitajte.
ali ti nisi u Cirihu, sam si pisao da si u selu pocetnog slova na N...a odlicno znam gde je to, prosla sam ti kroz selo autom stotinu puta

franak

Elita
Poruka
15.083
Staziranje je bio u vreme "sigurnih" drzavnih sluzbi kao sto je medicina, ima ga i danas u okviru nje, sada se to uopsteno zove volontiranje i sluzi da privatnik najcesce, menja radnike a ne prijavljuje ih i to besplatno na po nekoliko mesci dok ne nadje drugog (drugu naivnu budalu i drugu zamenu).
Iskreno to nisam znao jer već dugo nisam u Srbiji.(oko 20 god.) U svakom slučaju hvala na obaveštenju.