Повратак смртне казне?

Da li podržavate vraćanje smrtne kazne?

• DA

glasova: 1 16,7%
  • NE

glasova: 5 83,3%

• Ukupno glasova
    6
Ahaa; vidim ovo je tebi nesrecan slucaj u saobracaju.

Nisam gledao na srecu; a monstrume koji ubiju dete ne smatram covekom/ljudima i mislim da je moralna kazna oduzeti im pravo na zivot.
Andrea Bojanicm ubijena takodje od nasmrkanog mitrovica...slucaj kantrimen. nikako da se sazna ciji je kantrimen...kamere nisu uspele da snime broj auta, lose vreme......a ko prekoraci brzinu na mostu, po najvecoj vejavici, lamere tada uspesno snime broj...pravda je samo jedna, svi da odgovaraju

Мислим да то јесте цивилизацијски напредак.
Тежити рехабилитацији и нормалном повратку у друштво.

За монструозна дела,
довољна је казна и доживотна робија,по мени.

То нас разликује од животиња,па и монструма.
Eto slažem se.
Doživotna robija, pa mu još daš da nešto korisno radi ne bi li zaslužio hranu i sve 5.

Ahaa; vidim ovo je tebi nesrecan slucaj u saobracaju.

Nisam gledao na srecu; a monstrume koji ubiju dete ne smatram covekom/ljudima i mislim da je moralna kazna oduzeti im pravo na zivot.
Ali vidiš, oni ipak jesu ljudi, a to što ih ti ne smatraš ljudima otvara pandorinu kutiju. Proglasiš nekoga da nije ljudsko biće (kakvo god), i imaš ga pravo likvidirati, npr. bezbožnik je. Ti kriteriji su opasno rastezljivi.

Poslednja izmena:
Ali vidiš, oni ipak jesu ljudi, a to što ih ti ne smatraš ljudima otvara pandorinu kutiju. Proglasiš nekoga da nije ljudsko biće (kakvo god), i imaš ga pravo likvidirati, npr. bezbožnik je. Ti kriteriji su opasno rastezljivi.
Kakvo proglasavanje; ne razumem o cemu pricas.

Evo vam odlicnog slucaja da je taj narod totalno poludio u velikom procentu.

Ubije dete, devojcicu od DVE godine; tako sto je prvo zgazi autom i umesto da pokusa da pomogne on je udavi i dokrajci; posto nema tela niie moguce i da su se na jadnom detetu izivljavali.

Pazi, ako nekog treba ubedjivati da je to za najblaze metak; jer su se oni popeli na “visi civilizacijski stepenik” (kako se sami deklarisu i hvale); onda se popisam i na njih i na onog ko ih je napravio.

Posto ta tzv. drzava korumpiranih sudova ne sprovodi “civilizacijske zakone”, sledeci korak su vam krvne osvete.

Kad se zakon bude primenjivao nad politicarima onda cu mozda poceti da verujem ovako nikad.
To se zove utopija; politicari su sorta koja ima protekcije svuda. Premijer ove drzave je prstupio neke ozbiljne zakone pa nikom nista, a lafo G7.

Veci je problem kad vam devizne penzionere ubijaju zbog par hiljada evra penzije; navijaci rade kao dileri i mesari; reketira te drzava; uvoznici truju; komsije se rokaju; … u prevodu ta drzava nije sigurna za gradjane.

Na pitanje da li je on lično za uvođenje smrtne kazne za najteže zločine poput ubistva dvogodišnje devojčice, Savić je odgovorio da kao čovek i roditelj jeste, ali da kao pravnik smatra da je to vrlo teška, gotovo nemoguća misija.

- Ja se kajem što sam 2002. godine kada je ukidana smrtna kazna bio za ukidanje smrtne kazne. Verovao sam tada da će ukidanje smrtne kazne doprineti razvoju ljudskih sloboda i prava, da će evropska konvencija značiti mnogo za Srbiju, da će prisustvo Srbije u Savetu Evrope u evropskim integracijama biti mnogo delotvornije. Verovao sam i onima koji su analizirali i istraživali problem smrtne kazne i govorili da ona nema generalno dejstvo prevencije - izjavio je advokat.

Uzimajući u obzir evropsku konvenciju, članstvo Srbije u SE, kao i druge međunarodne protokole na nivou UN i da većina zemalja u svetu ukida smrtnu kaznu, Savić kaže da sa advokatske strane ne može da kaže da bi vraćanje smrtne kazne bilo održivo i ispravno.

Па нећемо ваљда да мењамо закон кад год се нешто деси ?

Шта смо, били пијани кад смо доносили претходни закон
да нема смртне пресуде ?

Сад се десила смрт детета и одмах мењајмо !
Па не иде то тако !

51M3poLQjN0SooSwdXKk.jpg
a kad je kod nas ukinuta smrtna presuda ?

a kad je kod nas ukinuta smrtna presuda ?

После 2000те чини ми се.
Ево шта човек каже:

Kao pravnik i sam pomen povratka smrtne kazne vidim kao civilizacijski korak nazad drustva koje voli da ide nazad sve do kamenog doba,sto me i ne cudi sa obzirom na vlast koja najavljuje izolaciju,otvorenu diktaturu i istupanje iz Saveta Evrope(posto je smrtna kazna morala biti ukinuti prilikom ulaska u taj isti SE 2002).

Ситуацију са трајном елиминацијом учиниоца најтежих кривичних дела
мислим да треба посматрати на други начин од осветничког.

Ми смо као цивилизовано друштво одлучили
да заједно са напредним делом света укинемо тзв "смртну казну".
То треба схватити као неки светски експеримент
који ће дати неке резултате кроз сто, двеста година.

Некад ће малко да нас заболи што неког не можемо да печемо на жару,
некад ће неко невин да се спасе за време тог експеримента,
у сваком случају не треба много о томе да размишљамо,
већ као Хрватијанци !

Не искачимо из воза чије ми машиновође ионако нисмо,
да бар останемо путници у њему !!!

To se zove utopija; politicari su sorta koja ima protekcije svuda. Premijer ove drzave je prstupio neke ozbiljne zakone pa nikom nista, a lafo G7.

Veci je problem kad vam devizne penzionere ubijaju zbog par hiljada evra penzije; navijaci rade kao dileri i mesari; reketira te drzava; uvoznici truju; komsije se rokaju; … u prevodu ta drzava nije sigurna za gradjane.

И све си то закључио на основу ... ћега ба ?
Па ми још не знамо шта се десило са дететом !

Па у Америци се сваког дана дешава десетине лудила, па ништа.
Полиција убије малолетног нигера и - ништа.

Таман помислиш неће више никада, кад оно прц.
Пар градова даље опет исто.

Замислимо кад би код њих пооштравали закон кад год дође до убиства
па они би већ дошли до тога да окривљене гађају А бомбама !

Alo ruljo samo krv trazite, nema dokaza da su oni ubili dete, to je vucic rekao i optuzio i osudio i doneo presudu.

На жалост, случај полако отвара пандорину кутију,
- не могу да нађу тело
- председник предлаже закон који нас искључује из евро интеграција
- умире брат осумњиченог у апсани ...

Скачу разне Маринике и Ћуте, очекују хаос у коме ће они да запливају !

Back