Повратак смртне казне?

Da li podržavate vraćanje smrtne kazne?

• DA

glasova: 1 16,7%
  • NE

glasova: 5 83,3%

• Ukupno glasova
    6
Koja i gdje?
Koliko ja znam, kuru je iskorijenjen unazad više od 60 godina, a tada su još jedino papali na Papua Novoj Guinei.
Pa jel su ubili I pojeli one bas u toj Papui.

A da ne zaboravimo I slucajeve gde pojedinci ( psihopate) ubiju I jedu zrtvu. Neki cak na prave jelo pa hrane druge.

Hoces da kazes da su oni na vise stupnju razvoja od zivotinja?

Pa jel su ubili I pojeli one bas u toj Papui.

A da ne zaboravimo I slucajeve gde pojedinci ( psihopate) ubiju I jedu zrtvu. Neki cak na prave jelo pa hrane druge.

Hoces da kazes da su oni na vise stupnju razvoja od zivotinja?
Ne tvrdim to, već na P.N.G. je to iskorijenjeno.
Osim toga, to su divljaci koji su tako bezveze žderali leševe, ljudetinu valja znati pripremiti.

„Suche gut gebauten 18- bis 30-Jährigen zum Schlachten – Der Metzgermeister“

:per:

licno mislim da smrtna kazna i nije toliko vazna ako postoji dozivotna kazna zatvora.
nekad je ta kazna gora od smrtne kazne.
da li znate za zatvor "crni delfin"?
verujem da bi tamo pola njih menjalo kaznu za smrtnu.

ali da li se uopste kod nas daje ta kazna to je vece pitanje?

takodje mnogo vaznije od povratka smrtne kazne je uvodnje zakona po kome maloletno lice moze da odgovara kao i odrasla osoba ako je pocinila zlocin kao odrasla osoba sto je u americkom zakonu.

Smrtna kazna nije rešenje. Najveća kazna je lečenje zločina probudjivanjem savesti.
Međutim, prvo treba obezbediti da vlast bude civilizovana. Znači da međunarodni nezavisni sud ima kontrolu nad državama.
To može samo ako se ubicama oduzme pravo da sude i određuju ko je kriminalac.
Da se ne pravimo ludi pa ne znamo čije pravo branimo. Otkud pravo ubici da sudi?
Pobijes mučiš hiljade ljudi u miru i ti sad sudiš jednom ubici?

Poslednja izmena:
Па могли би онда и цвеће пред такве бацати.. Не?

Krajnosti su uvek opasne, a kod nas su, ako nije jedna krajnost, onda je druga. Najvaznije je ismejati nekog samo da se proturi sopstvena agenda. Tako idu diskusije u poslednje vreme. Ne dao bog da se razumemo i odemo dalje.

ali ako si propustio/la poentu, ona je ovakva:

Neko je nekog tebi bliskog ubio. Da li ce mrtav da se vrati? Nece. Dakle sve je drugacije.

Dzaba svih kazni na svetu, kad te je neko vec tebe osudio na gubitak, ni krivog ni duznog, a osim toga osim tebe i ko zna koga jos. Nema tog zadovoljenja za tu situaciju. Taj koji je pocinio nesto, smatra se da moze da pocini opet, znaci treba mu kontrolisati kretanje i okolinu, zato zatvor (drzava opere ruke jer nije mogla unapred da odredi ko je opasan). Da li je to zadovoljenje za gubitak? - pa nije. OK ajd da ga LEGALNO ukokamo - da li ce to da popravi stvar? meni nece, mozda nekom hoce. S tom malom razlikom da se legalizovalo ubistvo drzavom. (ni ovo poslednje nije nesto sto ne postoji samo je u sivoj zoni, za vreme kovida birokratski su ubijani ljudi - i nikom nista - realno ne postoji smrtna kazna ali efektivno postoji - pitaces me kako? pa ovako, dodje covek na dijalizu i 3 dana ga oni u bolnici odbijaju da mu to urade zbog kovida i covek umre - ne od kovida nego od toga sto nije primio medicinsku pomoc - i opet nikom nista? Koga ces tu da osudis?)

И законом предвиђена смртна казна има улогу одвраћања .
realno nijedna kazna nema svrhu odvracanja jer kad bi prestupnici razmisljali da mogu da budu uhvaceni nikad ne bi pravili zlocine.

kazna sluzi da se prestupnici sklone od javnosti i da ne mogu da ponove zlocin.

realna rehabilitacija ne postoji... cast nekome ko se promenio ali takvi su u manjini...zatvori su vise regrutna mesta kriminalaca.

vecina zatvorenika su povratnici.

Back