Povratak imovine kolaboracionistima!?..

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.037
Gledajući oko sebe, baš se nešto pitam: Hoće li Srbija, ako misli ići u EU, morati vraćati imovine oduzete nakon 45-e svima onima koji su u Vojvodini proglašeni saradnicima okupatora i zatim proterani/smaknuti?
Ako je tako, jel' to znači da je najbolje odreći se područja severno od linije Sombor-Žednik-Senta ili odhebati EU ili!!??
 
commodore:
A neeeee.... oni su bili pripadnici ss divizije.
Njima Zivan (autor Njegovo Velemajstorstvo, prechasni i nadahnuti kavaljer, armaguerro, Njegova Ekselencija Restaurirani Ambasador Galakticke Republike postovani g. Veksla).

znam da se zezaš, ali proterani su mnogi 'obični' građani, a ni mnogi domaći nisu mnogo bolje prošli, barem po pitanju imovine!!??
 
fosilvaso:
Gledajući oko sebe, baš se nešto pitam: Hoće li Srbija, ako misli ići u EU, morati vraćati imovine oduzete nakon 45-e svima onima koji su u Vojvodini proglašeni saradnicima okupatora i zatim proterani/smaknuti?
Ako je tako, jel' to znači da je najbolje odreći se područja severno od linije Sombor-Žednik-Senta ili odhebati EU ili!!??
niste u toj poziciji da bilo sta mozhete poduzeti..privatna imovina je privatna imovina,pa bio on kolaboracionista ili ne..moracete dati cijelu Vojvodinu..cak i ono sto ste dali kolonashima iz Bosne..onda tek slijedi zahtjev Bosne za povratak nasilno oduzete imovine od Bosnjaka kroz srpsku agrarnu reformu 1918.godine i dali ste to tkz..solunashima..sumnjam da ce vam ostati i beogradski pashaluk,jer je dosta nepravde napravljeno s vashe strane a to nesmije historijski biti zaboravljeno.
 
hrnjica mujo:
niste u toj poziciji da bilo sta mozhete poduzeti..privatna imovina je privatna imovina,pa bio on kolaboracionista ili ne..moracete dati cijelu Vojvodinu..cak i ono sto ste dali kolonashima iz Bosne..onda tek slijedi zahtjev Bosne za povratak nasilno oduzete imovine od Bosnjaka kroz srpsku agrarnu reformu 1918.godine i dali ste to tkz..solunashima..sumnjam da ce vam ostati i beogradski pashaluk,jer je dosta nepravde napravljeno s vashe strane a to nesmije historijski biti zaboravljeno.

A ti jedi govna i pij ladne vode, znas ostatak... :arrow:
 
Treba vratiti imovinu... to su naši Nemci i mi hoćemo da se vrate i ulažu u Srbiju :)
Malo da nam podignu nivo kulture, unesu neke promene... bilo bi to jako lepo i ja se iskreno nadam takvom razvoju situacije. Privatna imovina je svetinja i ako želimo da nas bilo ko shvati ozbiljno moramo poštovati tuđa prava.
 
commodore:
A neeeee.... oni su bili pripadnici ss divizije.
Njima Zivan (autor Njegovo Velemajstorstvo, prechasni i nadahnuti kavaljer, armaguerro, Njegova Ekselencija Restaurirani Ambasador Galakticke Republike postovani g. Veksla).
ti si se više puta odrekao Vojvodine ovde u svojim postovima... pa nemoj onda da se mešaš u ova pitanja... gledaj ti ono južno od Dunava :)
 
Folksdojceri i ostali Hitlerovi vojnici nemaju sta da traze vise ovde. Mnogo je Srba stradalo vise bas od tih domacih Nemaca i Madjara nego od svaba pripadnika vermahta. Njihov ponovni dolazak zvuci kao invazija. Kako se ne postavlja pitanje proteranih Srba sa Kosova 1945 od strane tita i crvenih poturica?
 
King 7:
Folksdojceri i ostali Hitlerovi vojnici nemaju sta da traze vise ovde. Mnogo je Srba stradalo vise bas od tih domacih Nemaca i Madjara nego od svaba pripadnika vermahta. Njihov ponovni dolazak zvuci kao invazija. Kako se ne postavlja pitanje proteranih Srba sa Kosova 1945 od strane tita i crvenih poturica?
Nisu svi Nemci i Mađari bili nacistički saradnici. Samo pošten svet je ostao nakon što su okupatori napustili Vojvodinu. I ti fini, lojalni građani su ostali, ali bili su odvedeni u logore, a potom oterani u Nemačku.... koja NIJE NJIHOVA DOMOVINA, oni su naši i treba da se vrate.
 
etotako:
Nisu svi Nemci i Mađari bili nacistički saradnici. Samo pošten svet je ostao nakon što su okupatori napustili Vojvodinu. I ti fini, lojalni građani su ostali, ali bili su odvedeni u logore, a potom oterani u Nemačku.... koja NIJE NJIHOVA DOMOVINA, oni su naši i treba da se vrate.
Taman posla da su svi bili. Onima koji su kao lojalni pretpeli nedace ove zemlje ne treba postavljati pitanje oko imovine ili neceg drugog. Kojima je ucinjena nepravda proterivanjem - da se vrate na svoje.
 
cela ta pricha o povratjaju imovine.....huh

evo pogleajmo stanje sada....ko ima pare?....mislim ko ima vile ludilo...stanove...ko su ljudi koji imaju najvishe kapitala u ovoj zemlji?....dal su chasno to zaradili?....ja poznajem 4-5 ljudi punih kesha....i poznajem 10tak sa malo manje....od svih njih...niko nije to stekao poshteno...e sad retjitjete da je neko pre 70god radio pa zaradio....medjutim ja iskreno sumnjam u to....tada je bio manje vishe feudalizam...dakle to je pucalo po kichmama nekih nesretnika koji su verovatno izginuli na ceru il gde vetj...bio dobar s kraljem il neshto...siguran sam da npr neka porodica kren...koja je imala pola ove kasabe...nije sve to stekla tako shto je kopala il shta ti ja znam....nego zelenashenje bato...bogatjenje na rachun onih u blatu....pa onda napravimo esnaf....pa platimo da se naslikaju ikone u nekoj crkvi....pa da vish kako imamo pola grada....ma ja bi i sad otimo....zaredjo lepo po vishnjichkoj banji...."odakle ti ovo?"...."pa znate moj otac je bio general...pa sam ja zaqpio neki prostor..."...BUM....ajmo dalje....sledetji...."odakle tebi ovo?"...."pa ja sam znate bio u julu...meni je ljubisha ristitj stric..." ...BUM....idemo dalje....e onda lepo sve to prodash nekome ko tje d objasni okle mu pare pa za te pare otvorish fabriq za proizvodnju nekih zemljoradnichkih pomagala....pa podelish raji....no to je nemogutje jer niko u ovoj zemlji ne mozhe da se pojavi s parama koje nisu krvave...tako da sve to zaplenjeno ne bi mogo da prodash....a neke nemce bole rektum da qpuju po balkanu vile....

LUSTRACIJA BRE !
 
etotako:
Treba vratiti imovinu... to su naši Nemci i mi hoćemo da se vrate i ulažu u Srbiju
Malo da nam podignu nivo kulture, unesu neke promene... bilo bi to jako lepo i ja se iskreno nadam takvom razvoju situacije. Privatna imovina je svetinja i ako želimo da nas bilo ko shvati ozbiljno moramo poštovati tuđa prava.

За све се могу сложити сем да нам је потребно да нам Немци подигну раван културе. Нисмо сви германофили.
 
teško da bi neko od tih nemaca došao da živi ovde...usledila bi rasprodaja
može država eventualno da im da novčanu nadoknadu

kulturno ima ko da nas uzdiže i prevaspitava...naravno mladi mesija i njegova novoformirana stranka,samo nam nedostaje da nas nemci prosvećuju...
 
Elvin:
teško da bi neko od tih nemaca došao da živi ovde...usledila bi rasprodaja
može država eventualno da im da novčanu nadoknadu

kulturno ima ko da nas uzdiže i prevaspitava...naravno mladi mesija i njegova novoformirana stranka,samo nam nedostaje da nas nemci prosvećuju...

Elvine, polako pocinjem da te razumem.
Nije to uvek lako... ali... nisu ti losi stavovi... cak i kad se DIJAMETRALNO razlikuju od mojih...
Poz.
 
commodore:
Padawane, dodji na Jedi Temu.
A ovo si lepo rek'o.
Ebem ja shvabinu kulturu...

Наравно куме !

Србија - вечита Антанта

Колико ми се комодоре до сад да приметити ти си један од ретких преостатака наше славне антантске традиције. Данас нам остадоше све сами немачкари, ђинђићофили и љотићевци. Страшно !
Свака ти част, пренеси то и на следећа покољења ;)

P. S. Од Немаца треба помно пратити и снимати њихово технолошко усавршавање, те копирати и учити. У духовној сфери окренимо се извору енергије будућности, Истоку !

за Елвина

Наравно да би повратак имовине био извршен уз новчану надокнаду, а не физички јер је најчешће практично неизводљиво. Ја сам то већ споменуо не неком од прошлих постова и нагласио да нам то нико не предочава од владајућег естаблишмента као један од неопходних услова за придруживање ЕУ, него полако дозирају како се народ не би ускопистио пре времена. Фуњаре :x .
 

Back
Top