Povratak dzedaja

Ја биК баш вол'о да видим наставак и завршетак СВ епопеје. Да гледамо маторце, Форда, Кери, Хамила и остале оседеле и оћелавеле како витлају мачевима и летУ помоћу силе. :)
А шта мислите да снимају техником којом је рађен Беовулф, па да опет гледамо млађане глумце (само им замене лица), а гласови би били стварни, њихови данашњи?
 
Ја биК баш вол'о да видим наставак и завршетак СВ епопеје. Да гледамо маторце, Форда, Кери, Хамила и остале оседеле и оћелавеле како витлају мачевима и летУ помоћу силе. :)
А шта мислите да снимају техником којом је рађен Беовулф, па да опет гледамо млађане глумце (само им замене лица), а гласови би били стварни, њихови данашњи?

a sta mislis da uopce ne "snimaju" dok jos mogu da podnesem ovo sto su "snimili"...
 
Samo citam sta pisete...al zaista...

Rekoh vec, trebaju da snme nastavke.
Po cemu je EP 3 to losa?
Kako to moze biti los sf film?

Ne samo da se tehnika snimanja promenila (efekti, glumci ...) nego i nase poimanje sage...
SW New Hope je uradjena pre oko 30 godina!!!!!

Ako pogledate westerne legendarne sa J Vejnom, ili legendu Sejna ili sta vec....pa ljudi, vreme je proslo, alo !!!!

Smatram sve dosadasnje epizode extra uradjenim, kao i entuzijazam koji su dali da nam produze ono car i caroliju....

Za 10 tak godina, ti filmovi ce biti kultni kao sto su S Leonovi spageta westerni u odnosu na OK Koral i tako.

Sta jhe vama, ljudi? Da nisu snimili nastavke, kukali bi fan-ovi sirom sveta za istima.

Ja mislim da su nastavke odradili ne perfektno, nego i vise od toga..
Natali Portman, specijalni efekte (narocito borba iznad Coruscant-a), klonovi i ostalo....
Onda nije bilo tehnike da to prikaze (mislim, u vremenu New Hope do Return of the Jedi)...

Neznam sta kukate, uradite bolje ako imate, a narocito znate :):)

Ja niti imam, a kamoli bi znao... :):):)
 
Samo citam sta pisete...al zaista...

Rekoh vec, trebaju da snme nastavke.
Po cemu je EP 3 to losa?
Kako to moze biti los sf film?

Ne samo da se tehnika snimanja promenila (efekti, glumci ...) nego i nase poimanje sage...
SW New Hope je uradjena pre oko 30 godina!!!!!

Ako pogledate westerne legendarne sa J Vejnom, ili legendu Sejna ili sta vec....pa ljudi, vreme je proslo, alo !!!!

Smatram sve dosadasnje epizode extra uradjenim, kao i entuzijazam koji su dali da nam produze ono car i caroliju....

Za 10 tak godina, ti filmovi ce biti kultni kao sto su S Leonovi spageta westerni u odnosu na OK Koral i tako.

Sta jhe vama, ljudi? Da nisu snimili nastavke, kukali bi fan-ovi sirom sveta za istima.

Ja mislim da su nastavke odradili ne perfektno, nego i vise od toga..
Natali Portman, specijalni efekte (narocito borba iznad Coruscant-a), klonovi i ostalo....
Onda nije bilo tehnike da to prikaze (mislim, u vremenu New Hope do Return of the Jedi)...

Neznam sta kukate, uradite bolje ako imate, a narocito znate :):)

Ja niti imam, a kamoli bi znao... :):):)


jeste bas je super - ako volis spanske serije!!!!
nije valjda sustina dobrog filma/serije, SF ili bilo kojeg zanra, u specijalnim efektima?
eto, meni nije, a vama?

btw evo, mene su "najzapanjili" zvucni efekti u trecem dijelu - tako divno "apostrofiraju emocije onih droida" sto se sikaju po bojistu...
 
Vragana, nisi skontala ta sam hteo reci....

Ajd da pojednostavim.

Zamisli da nisu snimili te nastavke.
Sad bi laprdali o onim, prvobitnim.

Pa jebte, koliko je losiji Imperija uzvraca od Nove nade?
Katastrofalno....smuckan do bola...bez veze.

Ima li ista u Imperiji uzvraca da parira Novoj Nadi?
A kamoli Povratak Dzede....ma daj, molim te....

Sve te filmove sam ja u dojclandu onomad u Odeon 2000 bioskopu ispratio, gde su se stolice ljuljalje nakon svakog blastera....

Probirljiva svapska raja je samo odmahivala glavama, isti oni koji su celu noc cekali pred blagajnom za tiket......

"Nasa" nazovi sci fi publika, razmazena piratskim snimcima i "ispod ruke" wide screen LCD Tv-ova, mora biti razocarana tim filmovima.

Idi u pravi bioskop, sve sa 5.1 suraund zvukom, sa kristalno jasnom slikom od 10 metara diagonale, pa onda sudi....

Ja nisam imao nazalost to iskustvo, ali svoju kritiku baziram na cinjenici "hvala sto je iko snimio, i hvala piratima i torentima"

Drugacije, ja ne bi video te filmove, iako imam video rekorder.....:):):):)
 
Sal; Vragana, nisi skontala ta sam hteo reci....


e pa nije samo nasa publika "razmazena", zapravo - nije uopce razmazena niti to ima veze s tim

naravno da je vece zadovoljstvo pogledati takav film u dobrom bioskopu, ali sta kad odes u taj bioskop (kao sto sam ja otisla) i ne vjerujes sta gledas, sta ti covjek servira...doduse, sta li sam i ocekivala ?

prvobitna trilogija je bila "nesto posebno" kada se pojavila - iz hiljadu razloga od kojih je najbitniji vjerojatno momenat kada se pojavila lol
i jos jedan; tako nesto do tad nitko nije uradio, strpao romanticnu limunadu o borbi dobra i zla u "fantazijsko" okruzenje sve zacinjeno kvalitetnim, za ono doba, efektima i zanimljivim sporednim karakterima...milina

danas, sa postojecom tehnlogijom bilo tko moze napraviti takav film
da stvar bude crnja - bilo tko moze napraviti bolji film
jerbo, u jednom se slazemo (ako sam ovoaj put "razumjela" lol) - nisu prica ni rezija bolje u prva tri filma (George bas *****) niti je to ono sto nas je prikovalo za sjedista (to smo vec prozvakali)...

zasto?
zato sto film ne nose efekti + skupi fancy cast vec prica - ako prica i rezija podbace...sve ostalo pada u vodu i nema tog casta i CG koji ce spasiti stvar

mada, da budem iskrena - ja ionako preferiram Put u svemir i Ambis (stas, romanticna sam dusa lol)...
 
Ja nikada ni u jednom od filmova iz SW serijala nisam tražio (a ni slučajno našao) neke veće vrijednosti. Za mene je to uvijek bila obična vizuelno atraktivna svemirska opera, nešto što odgledaš iz čiste zabave i poslije o tome ne pričaš mnogo.
Negdje sam jednom postavio sinopsis epizoda 7 i 8 koje su već napisane, a 9 se tada pisala. Prema tome, oni to pripremaju a kada će snimiti, to prepustimo Lukasu. Samo naprijed, Đorđe, snimi ti te nastavke, a mi ćemo to sigurno sve odgledati, bez obzira na kvalitet.
 
Pazite, kada se SW pojavio davno, jednostavno je sokirao gledaoce i pricom, i reziom, scenografijom kao i efektima.
Sve to ukupno je rezultiralo onom "SW carolijom" (tako ga zapadnjaci dozivljavaju)

Silngodine su prosle, nastavci izasli i svi se nadali da ce biti jos vece carolije, jos jaci utisak prilikom napustanja sale...ocekivalo se da ce gledaoci u trans padati, uzvikivati ime Lukasovo i vrsiti kolektivno samoubistvo iz zasede u sali prilikom THE END spice ili sta vec????

Ukratko, previse se ocekivalo, jerbo su gledaoci postavili visoke standarde za epizode 1 2 i 3
Znaci, sta god i kako god da je Lukas snimio, opet nikom ne bi valjalo, sem meni.

Zamislite da ne postoje Nada, Imperija i Povratak....
Kako bi ste onda gledali na nastavke?

Kao na extra uradjene sci fi , ako ne i fantasy filmove.
Eto.
 
ma, sve je to ok, nije jos izmuzao iz fransize sve sto se moze...alav neki deckonja taj George(alo - "romani" SW - pa ko to cita? , crtanaci SW...rofl)

ja "predlazem" da ustupi prava "Telemundu" pa da konacno ogledamo "pravu seriju" ;
od pocetka do kraja - koga briga na kom jeziku prica princeza Leja kad je onako oskudno obucena?
a latino Dart Vader - jbga, to cak mogu i da zamislim, samo mu dodam dva redenika i veliki sombrero (sa sve zvoncicima)
 
ma, sve je to ok, nije jos izmuzao iz fransize sve sto se moze...alav neki deckonja taj George(alo - "romani" SW - pa ko to cita? , crtanaci SW...rofl)

ja "predlazem" da ustupi prava "Telemundu" pa da konacno ogledamo "pravu seriju" ;
od pocetka do kraja - koga briga na kom jeziku prica princeza Leja kad je onako oskudno obucena?
a latino Dart Vader - jbga, to cak mogu i da zamislim, samo mu dodam dva redenika i veliki sombrero (sa sve zvoncicima)



hahahahahqahahahahahaha:D:D:D:D:D
 
Mislim da cu morati da se slozim sa Mr Salom sto se tice ovoga.Vreme se promenilo,i vise nije dovoljna jedna pucnjava u filmu da bi se nazvao akcionim.Nagojenim zatupljenim amerima potrebno je vise pegle,akcije,da bi im se svideo film.A po meni je Lucas odlicno povezao epizodom 3 ostale epizode,tj napravio background story za epizode 4,5,6.
 
Mislim,na sasvim nov serijal,ako razumete,s obzirom da je Lukas,ne Aca u pitanju,koliko je u stanju,ako vec i nije poceo naravno u tajnosti vec izvesno vreme da radi na novim nastavcima koji ne bi podrazumevali iste glumce,ali naravno da bi se podrazumevala sama prica koja bi se razvila,ne doduse kao ova nova Galaktika koja je na hrt-u prikazivana,mada mogu reci da me je sama postavka iste price,kroz drugaciju obradu prijatno iznenadila,sad o glumi i efektima ne bih,ali recimo kad bi George tako nesto napravio,nesto sasvim novo,a da ima vezu sa prethodnim serijalom.
 
Ne znam da li vam je poznato, ali Lucas pravi seriju koja ce poceti sa prikazivanjem 2009 godine. Radnja je smestena izmedju epizode 3 i 4.

http://www.imdb.com/title/tt0458291/

Shto se mene tice povratak u proslost je uvek losa ideja u SF-u. Setite se propasti ST Enterprise. No kad se vec vraca u proslost - onda mi nije jasno zasto ne zeli da pravi Kotor seriju ili filmove. Kotor ima mnogo dobru pricu - mnogo bolju nego filmovi i idealan je za ekranizaciju i dovoljno je daleko u proslosti da nema veze sa likovima iz filmova. Tako da nema ni uporedjivanja, ni spajanja, ni obaveze da mlati praznu slamu sa likovima koji su vec poznati, a ima dovoljno slobode da napravi malo drugaciji svet a da to i dalje ostane SW Universe serija ili film.
 
Mislim,na sasvim nov serijal,ako razumete,s obzirom da je Lukas,ne Aca u pitanju,koliko je u stanju,ako vec i nije poceo naravno u tajnosti vec izvesno vreme da radi na novim nastavcima koji ne bi podrazumevali iste glumce,ali naravno da bi se podrazumevala sama prica koja bi se razvila,ne doduse kao ova nova Galaktika koja je na hrt-u prikazivana,mada mogu reci da me je sama postavka iste price,kroz drugaciju obradu prijatno iznenadila,sad o glumi i efektima ne bih,ali recimo kad bi George tako nesto napravio,nesto sasvim novo,a da ima vezu sa prethodnim serijalom.

Brate ja ovu recenicu kontam vec deset minuta...
 

Back
Top