Povezivanje zvucnika aktivni - pasivni (koji zvucnik kupiti)

DaRkGuitaRist88

Ističe se
Poruka
2.941
Ovako imam ovaj zvucnik

https://www.avmarket.rs/sal-zvucnik-pa225active.html

On je povezan sa mojom usb zvucnom karticom Line 6 POD Studio UX1
https://www.mitrosmusic.com/proizvod/4334-Line-6-POD-Studio-UX1/

Takodje na tu zvucnu karticu su prikljuceni Intex zvucnici a zapravo Sal Pa225 active je povezan na ulaz tamo gde idu slusalice.

E sad ja hocu da od njega povezem jos jedan zvucnik pasivan pa posto se ne razumem bas najbolje zelim da pitam kakav bi zvucnik trebao da kupim i kako da ga povezem da bude dodatak na Sal Pa225 active?

Ne zelim nesto skupo i bog zna sta, potrebna mi je neka od jeftinijih varijanti i neki manji zvucnik uz njega jer bi isao u ugao sobe na ormar.
Ovi intex zvucnici su mi na sredini sobe a ovaj sal je preko puta s druge strane sobe u levom uglu pa da bih voleo od Sal Pa225 active da prikljucim jos jedan i stavim ga u desnom uglu sobe i tako da imam zvuk sa sva 4 ugla sobe.

Ja kako sam razumeo da treba da imam onaj kabal dugacak koji se ustipa iza aktivnog zvucnika u crveno i crnim ullazima koji odatle ide isto u pasivni zvucnik?Kontam da treba u nekoj radnji da se napravi, kupi tako dugacak kabal da bi mogao da imam daljinu izmedju njih.

E sad ko se razume nek napise sta i kako mogu da uradim, povezem da dobijem ono sto zelim, kako sam opisao.

Koji i kakav zvucnik bi trebalo da kupim i da napomenem da ne zelim nista posebno jer bih neku jeftiniju varijantu do 3000 din jer zelim samo da dobijem i od te strane, ugla zvuk da izbalansiram da ide zvuk sa svih strana sobe?
 
Да би ти звучник свирао, треба му појачало. Та активна кутија има уграђено појачало и требало би на њега да повежеш тај додатни звучник.
Е сад! Тамо су већ два звучника, вероватно паралелно повезана и ако додаш још један, импеданса ће се смањити а то је већ "проблематично".
Сем тога, не знам које ти је очекивање од тог додатног звучника и да ли си мислио на звучник или на зв.кутију?
Мораш мало детаљније описати шта у ствари желиш?
 
Uz vufer su ti sasvim dovoljni neki kompjuterski aktivni zvucnici koji ce da daju visoke tonove.
E sad se postavlja pitanje da li sa te kartice mozes da das signal na 4 tj 5 zvucnika.Sad sam pogledao video i ne mozes tako da ih povezes a cudno mi je da i ovi drugi zvucnici rade s obzirom da taj SAL nema pojacalo za druge zvucnike ako je po specifikacijama sve tacno.
Sve u svemu to ne pruza neki kvalitet zvuka kao neki brendirani zvucnici ali eto ja npr imam Elac vufer koji ima činč IN ali i OUT pa izvucem sa njega signal na risiver koji tera 4 kutije i imam to sto bi ti zeleo.
 
1678837978751.jpg


1678837978756.jpg




1678837978761.jpg


1678837978765.jpg


Evo ovako: Ovo gde je puni plavi kruzic je zvucna kartica i Intex zvucnici su ukljuceni u nju ovim crvenim kablovima i oni su ukljuceni tamo od zadnje strane zvucne kartice.
Sal je ukljucen u ukljucak gde idu slusalice (vidi se na slici) i ide kabal tamo iza u njega.
E sad ovi Intex zvucnici imaju ove ulaze crne i crvene boje kao sto ima i ovaj Sal zvucnik a ti kablovi kapiram kao sto su povezani oba Intex zvucnika da tako treba da i ovaj Sal aktivni bude povezan sa ovaj novi zvucnik koji planiram da kupim verovatno takvim istim kablom crveno crnim koji se ustipaju u taj deo ulaza u Sal zvucnik?

Sad valjda sam opisao jasniju sliku sta zelim da bi mi rekli koji tip zvucnika da kupim i preporuku i opet da kazem ne treba mi nista specijalno nego nesto do 3000 dinara cisto da dobijem zvuk iz tog dela sobe gde je upitnik.
Da li mogu tako da prikljucim i koji mi je pazivni zvucnik potreban ili zvucna kutija i sta od kablova i kako povezati?Preporuke?

Ovo sa znakom X je otprilike gde sam ja kad sviram i kad sam za PC :D

I evo da napisem i marku Intex zvucnika: Intex IT - 11500 SUF BT

https://www.ctshop.rs/intex-it-11500bt-2-0-zvucnici-drveni.html
 
probaj sledece , nije veliki posao

svaki intex zaokreni u suprotnom smeru jedno 45 stepeni , da gadjaju sredinu zidova

salom nanisani sadasnje mesto sedenja

a ti sedi u sredinu sobe okrenut ka intex zvucnicima, pa odslusaj nekoliko stvari , javi utiske
Tako vec i koristim, njih sam malo ukoso Intex zvucnike a ovaj sal je prema mene i ok je ali mi fali malo zvuk iza mene tj sa levog ugla sobe pa mi treba neka najeftinija solucija pasivnog zvucnika koji mogu da povezem sa Salovim.
 
Kupio sam Tv FoX 65wos620D i sad mi je raspored slican gotovo isti, Intex zvucnici su na sredini sa leve i desne strane Tv.

Sad imam jos jedan novi problem oko zvucnika i povezivanja kako je Tv dosao.
Zelim da imam zvuk od te usb zvucne kartice na moje zvucnike ali samo zvuk dok slika ostaje preko Tv.

Za zvuk sam naso alternativu jer ti zvucnici Intex povezem preko bluetuta i to je to ali mi ostaju dva zvucnika u tom trenutku neupotrebljena iza mene jer ovi biju ispred Intexovi.
I nikad bilo koje povezivanje pa i skidanje filmova, gledanje i prenosenje zvuka ne moze zameniti kabal i odziv jer mi zvucnici nekad za pola sekundu zakazu, zalaguju a takodje i telefon moram da resetujem ponekad da ne bi zaustavljalo film.

Za ostale radnje snimanje muzike, slusanje muzike na YouTube i surfovanje na netu itd koristim hdmi2 povezan za Pc i radi super.

Sad samo kad bih mogao da resim i nadjem soluciju za zvuk tj da ne bi menjao na bluetooth svaki put zvucnike i da ne bi ova dva stojala za vreme gledanja filmova bezveze iza.

Hocu da dobijem zvuk slike samo povezivanjem hdmi kabla ili kakvog god je potrebno sa Pc pa kroz Pc da mi zvuk pokupi od moje Line 6 Pod Ux1 Usb zvucne kartice na moje zvucnike.Da li je to moguće?

Video sam da HDM ARC opcija pruza nesto tako ali ne uspevam da povezem tamo u podešavanjima.
Ne znam kako ili mozda nije moguce ili mozda treba poseban hdmi kabal ili moj Pc nema tu opciju HDMI ARC( ne razumem se, ali predpostavljam nesto) ili to ne moze preko PC.

Dakle ja hocu da moj tv koristi samo zvuk kroz moj pc koji koristi usb zvucnu karticu i da njen zvuk salje na zvucnike i tako cu imati sve zvucnike u funkciji i necu morati da ukljucujem bluetooth i menjam podesavanja i slicno.
Saveti, ima li resenje za to, kako i da li je to moguce?
 
https://www.mytrendyphone.rs/shop/univerzalni-3-5mm-stereo-aux-audio-kabl-267387p.html

verovatno tv ima 3.5 audio izlaz

povezes komp sa tv-om , na kompu nastelujes da ti je dzek u koji ukljucis 3.5 ulaz

i to je to

mozda na tv ima drugaciji izlaz pa ti budu vise odgovarali ovi kablovi

https://www.mytrendyphone.rs/shop/av-3-5-48036p.html
Mislis da bi tako dobio zvuk iz Pc sa slikom od tv?
Meni je Pc povezan hdmi kablom sa tv ali ja kad gledam film ja moram da pustim preko externog hard diska koji je ukljucen usb u tv.
Hocu da dobijem zvuk ako je moguce od te zvucne kartice koja je povezana sa moj pc.

Probacu ovo veceras ovu drugu varijatu jer imam vec kablove i ako radi hvala ti mnogo, spasio bi me muka jer mi bluetooth zvucnici laguju tj kad su na podeseni na bluetooth.
 
Mislis da bi tako dobio zvuk iz Pc sa slikom od tv?
Meni je Pc povezan hdmi kablom sa tv ali ja kad gledam film ja moram da pustim preko externog hard diska koji je ukljucen usb u tv.
Hocu da dobijem zvuk ako je moguce od te zvucne kartice koja je povezana sa moj pc.

Probacu ovo veceras ovu drugu varijatu jer imam vec kablove i ako radi hvala ti mnogo, spasio bi me muka jer mi bluetooth zvucnici laguju tj kad su na podeseni na bluetooth.
desni klik na zvucnik dole desno

pa playback device

izadje prozor sa izlazima iz kompa

pored playback device imas recording device , tu odaberes line in

https://helpdesk.flexradio.com/hc/e...ndows-Default-Playback-Recording-Audio-Device
 
Mislim da je to neizvodljivo i da moram da nadjem neko drugo resenje.

Nervira me zato sto ponekad ovi Intex zvucnici kad su na bluetooth modu na manje od pola sekunde izgube zvuk tokom filma itd.

A takodje mi ovaj drugi Sal stoji u prazno dok se ne vratim na HDMI2 da radim na pc i slusam muziku sviram itd.
Tada ovaj Intex prebacim na line od bluetooth a kad gledam preko tv vratim na bluetooth.

Ne znam kako bih mogao da sve to povezem kablovima svi njih na tv a i da mogu da prebacujem kad hocu da budu na kompu kad sam na HDMI2.Mozda postoji neki uredjaj pomocu koga bih lako pravio taj prelaz pritiskom na dugme i da sve ide preko kablova.To je verovatno kao neki adapter tako nesto?
 
Да би ти звучник свирао, треба му појачало.
'ajde? ..
ajde derane da vidim šta ti znaš,.. startovao si me na drugoj temi,.. pa da se malko preslišamo :)
Та активна кутија има уграђено појачало и требало би на њега да повежеш тај додатни звучник.
ok,.. kako ?
Е сад! Тамо су већ два звучника, вероватно паралелно повезана и ако додаш још један, импеданса ће се смањити а то је већ "проблематично".
hteo si reći: - Ako povežeš i treći par zvučnika ( jedan po kanalu) PARALELNO! - smanjićeš otpor, tj. Impedansu,i opteretićeš pojačalo! da budemo jasni.
Сем тога, не знам које ти је очекивање од тог додатног звучника и да ли си мислио на звучник или на зв.кутију?
palamudiš,.. nije to pitanje,.. glasno razmišljaš,.. ajde smisli prvo.
priča treba da ide o dvosistemskim zvučnicima..
ja preferiram tro-sistemske: bas, srednji i visoki tonovi
Мораш мало детаљније описати шта у ствари желиш?
a, što to nisi najpre pitao?
 
Fale podaci o impedansi postojećih zvučnika !
On je povezan sa mojom usb zvucnom karticom Line 6 POD Studio UX1
https://www.mitrosmusic.com/proizvod/4334-Line-6-POD-Studio-UX1/

Takodje na tu zvucnu karticu su prikljuceni Intex zvucnici a zapravo Sal Pa225 active je povezan na ulaz tamo gde idu slusalice.
ok, signal je na nivou do 2 volta - to je ok.
Signal može biti za pretpojačalo ili za pojačalo,.. ovaj je za pretpojačalo.
E sad ja hocu da od njega povezem jos jedan zvucnik pasivan pa posto se ne razumem bas najbolje zelim da pitam kakav bi zvucnik trebao da kupim i kako da ga povezem da bude dodatak na Sal Pa225 active?
Ako povežeš na izlaz za slušalice,.. fali ti pretpojačanje i pojačanje,..
ako koristiš postojeće pojačalo ( i predpojačalo) u SAL zvučnicima, možda preopteretiš pojačalo u njima.
Ne zelim nesto skupo i bog zna sta, potrebna mi je neka od jeftinijih varijanti i neki manji zvucnik uz njega jer bi isao u ugao sobe na ormar.
Ovi intex zvucnici su mi na sredini sobe a ovaj sal je preko puta s druge strane sobe u levom uglu pa da bih voleo od Sal Pa225 active da prikljucim jos jedan i stavim ga u desnom uglu sobe i tako da imam zvuk sa sva 4 ugla sobe.

Ja kako sam razumeo da treba da imam onaj kabal dugacak koji se ustipa iza aktivnog zvucnika u crveno i crnim ullazima koji odatle ide isto u pasivni zvucnik?Kontam da treba u nekoj radnji da se napravi, kupi tako dugacak kabal da bi mogao da imam daljinu izmedju njih.

E sad ko se razume nek napise sta i kako mogu da uradim, povezem da dobijem ono sto zelim, kako sam opisao.
ok, trebaju ti podaci : snaga zvučnika je u watima,.. sinusne ili muzičke snage,..
Koji i kakav zvucnik bi trebalo da kupim i da napomenem da ne zelim nista posebno jer bih neku jeftiniju varijantu do 3000 din jer zelim samo da dobijem i od te strane, ugla zvuk da izbalansiram da ide zvuk sa svih strana sobe?
približno: slične snage ( u W ) sa postojećim zvučnicima.
-------------------------------------------------------------
I adekvatnog otpora - Impedanse ( 4 oma ili 8 oma),
zavisno da li ćeš ih vezati preko postojećeg pojačala u starim zvučnicima,.. ia da li češ ih vezati redno ili paralelno.
ili na izlaz za slušalice ( onda su kao nezavisni i treba im sopstveno pojačalo).
 
Poslednja izmena:
'ajde? ..
ajde derane da vidim šta ti znaš,.. startovao si me na drugoj temi,.. pa da se malko preslišamo :)

ok,.. kako ?

hteo si reći: - Ako povežeš i treći par zvučnika ( jedan po kanalu) PARALELNO! - smanjićeš otpor, tj. Impedansu,i opteretićeš pojačalo! da budemo jasni.

palamudiš,.. nije to pitanje,.. glasno razmišljaš,.. ajde smisli prvo.
priča treba da ide o dvosistemskim zvučnicima..
ja preferiram tro-sistemske: bas, srednji i visoki tonovi

a, što to nisi najpre pitao?
Деран барата електроником 50 година.
Ти си се налупетао за медаљу. Нигде се нисам теби обратио него постављачу теме, који је написао да хоће да убаци још један звучник, пасиван, и ја сам му написао да ће на тај начин смањити импеданса.
С обзиром на приложену слику активне кутије, 99% се ради о појачали Д класе и на њега може и 2ома импеданса.
Ово, што се ти трпаш, није ми јасно којим поводом мени реплицираш и на чега?
Ок, нема везе, ајде, преслушај ме?
За почетак, ти убацујеш у причу дбопојасну, тропојасну кутију. Ок, имаш ли скретнице и какву. На којој фреквенцији реже и на колико db? Да, та кутија, коју ти спомињеш, јел у питању hi-fi или РА кутија?
Звучници који су већ у кутији, ког опсега су и какво вешање имају или, можда, знаш и Thiele-Small параметре истих?
По питању звучника, да додам, један од познатијих мајстора за звучнике у Београду (Земун), Синиша Ранков, и моја маленкост сарађивали су још с краја 80-тих а и данас смо у контакту.
Ајде, почни са преслишавањем?
 
Ljudi ja hocu da dobijem zvuk iz te usb zvucne kartice koja je povezana sa PC.

Hocu da dobijem zvuk za tv iz te zvucne kartice da ne bi saltao bluetooth mode itd...
kupi zvučnik sa ugeađenim pojačalom,... napajaj ga nezavisno,.. i završio si pos'o.
Elektronika ( pojačalo ) je sad jeftina,.. puno jeftinija od dobrog zvučnika,..

A, mi ćemo se preslišavati na drugoj nekoj temi :P ,..
 
Pa čekamo podatak od koliko su oma zvučnici.. Impedansa?
I gde je locirano to ozvučenje.. Šta ċe mu 2 X 100W ?
Da li pojačava nekada blizu maksimamuma... ?
Koliko mu ustvari snage treba?
.. ja koristim 3-sistemske 2 X 20W sinusne... u prostoru od 55m2 visine 3m. I dovoljno mi je i .. i kada budim komšiluk
Шта би, нећеш да ме преслишаваш?
Ова ти је добра, користиш тросистемске.
По теби, што више система, звук бољи?
 

Back
Top