Povezivanje računara

PKT

Ističe se
Poruka
2.066
Kako povezati laptop sa računarom? Na obojici je Windows 7 x64.
Na desktop računaru imam wirelees karticu preko koje imam internet (broadband). Prije je to bilo jednostavno, samo ih povežem kablom. Sad jednostavno neće.
Znači na Desktopu je juče windows instaliran a na laptopu prije 3h.
@off Da li na laptopu rade drajveri za grafičku karticu namjenjeni desktop grafici. Riječ je o radeonu 4570.
 
Kako povezati laptop sa računarom? Na obojici je Windows 7 x64.
Na desktop računaru imam wirelees karticu preko koje imam internet (broadband). Prije je to bilo jednostavno, samo ih povežem kablom. Sad jednostavno neće.
Znači na Desktopu je juče windows instaliran a na laptopu prije 3h.
@off Da li na laptopu rade drajveri za grafičku karticu namjenjeni desktop grafici. Riječ je o radeonu 4570.
da li ti to nas zekiš malo?
ako je moglo pre može i sada preko Lan kartica
imaš na sajtu AMD -a ATI Mobility grafičke drajvere
 
Kako povezati laptop sa računarom? Na obojici je Windows 7 x64.
Na desktop računaru imam wirelees karticu preko koje imam internet (broadband). Prije je to bilo jednostavno, samo ih povežem kablom. Sad jednostavno neće.
Znači na Desktopu je juče windows instaliran a na laptopu prije 3h.
@off Da li na laptopu rade drajveri za grafičku karticu namjenjeni desktop grafici. Riječ je o radeonu 4570.

Nista ne razumem?Kako hoces da ih povezes,preko Wireles-a?
 
Nemaju drajveri, ima samo ccc. Aj pošalji link ako ti nije frka ja sam izbezumljen od bezuspješnog povezivanja ova dvas *****!!!
Ati mobility radeon 4xxx
http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonmob_win7-64.aspx#1
probaj sa crosower LAN kablovima povezati dva kompa , nije mi jasno gde si zapeo?
Inače na desktopu na kome ti je wifi , pošto ona isto ima internu adresu i ona sebi da 192.168.0.1 , ti to promeni u
192.168.0.2
255.255.255.0
a manuelno dodeli na tom kompu za lan
192.168.0.1
255.255.255.0
192.168.0.2
s tim da u default gateway upiši 192.168.0.2 možeš da upišeš čak i DNS adrese ispod dole preporučujem u svakom slučaju , na drugom kompu ostavi da dhcp dodeljuje adresu.
 


Ne vjerujem da je drajver za grafičku težak čitav 1MB. Za desktop 4570 je oko 60MB.
Što se tiče povezivanja, jednostavno neće. Uzeo sam kabl, povezao ih... Nemoj me krivo protumačiti. ranije sam to uspijevao sa drugim laptopima. Ovaj je neki irod... a asus. **** mater, stvarno sam mislio, a sad sam čvrsto uvjeren da nikad sebi neću kupiti ništa na čemu piše asus. Imam tu wireless karticu asus, ali ništa drugo majke mi. Inače mi samo asus stvara probleme. Daleko od toga da je to loš kvalitet samo moram razbijati glavu oko nečega što je na drugim računarima doslovno 5sec posla. Samo asus ima tendenciju "Zašto jednostavno kad može komplikovano".
 
Nikakve promjene IP adrese nisu urodile plodom. Naprotiv, dovele su dotle da i računar sa internertom ostane bez interneta. Ništa, asus je kurton obični. Nevjerovatno, još sam nabijao žuljeve po prstima kako je jednostavno povezati dva računara pogonjena sedmicom, i sad moram 'vatati usran kraj motke. Prvi put otkako postoji Windows 7. Prije je uvijek bilo dovoljno povezivanje kablom, nikakva podešavanja. Sad me nikakva podešavanja ne mogu spasiti. Što je najgore zlo kompjuteri se vide ali nema nikakvog protoka podataka među njima. Gotov sam za večeras. Ne mogu vjerovati. Nikad neću kupiti asusa. Ništa od njih. Izbjegavajte asus. Zlo.
Uspio sam dovesti do mogućnosti šerovanja, ali ne mogu osposobiti internet na laptopu.
 
Poslednja izmena:
Nikakve promjene IP adrese nisu urodile plodom. Naprotiv, dovele su dotle da i računar sa internertom ostane bez interneta. Ništa, asus je kurton obični. Nevjerovatno, još sam nabijao žuljeve po prstima kako je jednostavno povezati dva računara pogonjena sedmicom, i sad moram 'vatati usran kraj motke. Prvi put otkako postoji Windows 7. Prije je uvijek bilo dovoljno povezivanje kablom, nikakva podešavanja. Sad me nikakva podešavanja ne mogu spasiti. Što je najgore zlo kompjuteri se vide ali nema nikakvog protoka podataka među njima. Gotov sam za večeras. Ne mogu vjerovati. Nikad neću kupiti asusa. Ništa od njih. Izbjegavajte asus. Zlo.
Uspio sam dovesti do mogućnosti šerovanja, ali ne mogu osposobiti internet na laptopu.
upiši dns brojeve od interneta u karticu
 
Nikakve promjene IP adrese nisu urodile plodom. Naprotiv, dovele su dotle da i računar sa internertom ostane bez interneta. Ništa, asus je kurton obični. Nevjerovatno, još sam nabijao žuljeve po prstima kako je jednostavno povezati dva računara pogonjena sedmicom, i sad moram 'vatati usran kraj motke. Prvi put otkako postoji Windows 7. Prije je uvijek bilo dovoljno povezivanje kablom, nikakva podešavanja. Sad me nikakva podešavanja ne mogu spasiti. Što je najgore zlo kompjuteri se vide ali nema nikakvog protoka podataka među njima. Gotov sam za večeras. Ne mogu vjerovati. Nikad neću kupiti asusa. Ništa od njih. Izbjegavajte asus. Zlo.
Uspio sam dovesti do mogućnosti šerovanja, ali ne mogu osposobiti internet na laptopu.
vide se i dali ti traži pasword? možda nisi stavio isti workgroup :)
 
vide se i dali ti traži pasword? možda nisi stavio isti workgroup :)

Jesam tele ali nisam vo.
Upisao sam jebene brojeve u jebenu karticu pa mi desktop ostane bez interneta. I na kraju krajeva zašto bi to mijenjao kad je na svim računarima do sad i ovako radilo. Ko ga je*e nek stoji 'vako. Niš' ja više ne diram. Još ću ga obataliti.
 

Sinko....ako nesto ne znas slobodno pitaj cika Duponta,nemoj da se ustrucavas....

@PKT
Ako si stavio u isti Workgroup,da li su racunari pod "istim imenom"(ne bi smeli da budu)?
Isto tako ne bih smeo da imas isti Username na oba PC-a....proveri to.

I...da...proveri da li je u Sharing Center deljenje datoteka omoguceno.
 
Poslednja izmena:
@Dupoint....Da li ti shvatas zbog cega sam upotrebio rec "ocigledno".....ocito ne.
A to "sinko"...slobodno zadrzi za sebe,kao i znanje.Hvala

Mani se sinko tih fora sad...napisao si ispod mog posta i sad kao foliras da je nekom drugom napisano ili u drugom kontekstu...mani te gluposti,ipak sam ja "stariji cika" i to bi trebalo da postujes cak i ako nisam razumeo pitanje,pa i ako nesto pogresim.
 

Back
Top