Quantcast

Povezivanje racunara na internet-dilema

Peca.o

Zainteresovan član
Poruka
106
Postovani prijatelji
Imam problem ili bolje reci dilemu oko povezivanja vise racunara na internet.U kuci u kojoj zivim postoji ADSL konekcija telekoma srbije,medjutim na modemu postoje dva prikljucka za dva racunara koja su vec povezana,i odlicno rade,ali se sada javlja potreba za povezivanje jos dva racunara sa ne smanjenim intenzitetom downloudovanja,i koriscenja interneta.Interesuje me sta da radim.Da li da podnosim zahtev za jos jedan ADSL prikljucak (pod uslovom da mi odobre jer sam dvojnik) ili da se dovijam na neki drugi nacin.
Da li postoji neki uredjaj za umnozavanje signala iz vec postojeceg modema i kako se zove.Nisam bas upucen tako da ne znam da li je to mozda ruter,koja mu je funkcija,kako radi,i da li sa njim mogu da zavrsim posao.UNAPRED HVALA SVIMA!

cvrlebg

Aktivan član
Poruka
1.529
Pa ti mozes da kupis ruter i da na njega povezes net, pa ostale racunare. Druga solucija ti je isto da kupis ruter, ali da ga ne spojis direktno na net, vec na postojeci modem. Nemas potrebe za jos jednim ADSL prikljuckom, samo povecas paket. A odakle ti ADSL kad imas dvojnika?

Peca.o

Zainteresovan član
Poruka
106
U kuci zive dve porodice koje koriste internet.Kuca ima dve telefonske linije,jednu dvojnu i jednu zasebnu.Na zasebnoj liniji je prijavljen i prikljucen ADSL telekoma Srbije,i preko te linije su zakacena dva racunara.Inace to je bratova telefonska linija.Postoji mogucnost da se moj broj raskaci sa dvojnikom,ako podnesem zahtev za neki ADSL paket,pa sam zato u dilemi.Inace racunare i internet koristimo skoro svi u kuci.Zena i ja sa jedne strane,a brat i njegova dva sina sa druge strane,pa zato ne znam da li ce doci do slabljenja signala,ili funkcionalnosti interneta ukoliko idem na opciju ruter odnosno swicher.HVALA!

Peca.o

Zainteresovan član
Poruka
106
Pa sta da kazem...Ostaje mi da probam da sve umrezim sa spliterom ili ruterom,pa ako sve to radi kako treba onda me bas briga za telekom,kad dodje vreme za razdvajanje dvojnika jos bolje,iako mislim da telekom pocinje malo drugacije i ozbiljnije da razmislja,ne zbog nas,nego zbog njih i konkurencije.Zamislite dvojnici u 21 veku.Gde to ima?!

cvrlebg

Aktivan član
Poruka
1.529
Spliter ti to nece resiti, jer on to i ne radi. A sto se tice Telekoma, to ti se cini. Da im nije pravila Evropske unije, koji zahtevaju da se ukinu dvojnici i PCM uredjaji, Telekom ne bi ni radio to razdvajanje, jer im je ovako jeftinije. A konkurenciju i nema ili je veoma slaba.

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Pa signal kao signal nece oslabiti, ali ce mozda taj paket koji trenutno imate biti mali. To mozete da resite uzimanjem nekog veceg paketa. A sto se tice razdvajanja dvojnika, nije to tako lak i brz posao, kad je Telekom u pitanju, osim ako nemas neku vezu tamo.
Sve je objasnio :ok:

Spliter ti to nece resiti, jer on to i ne radi. A sto se tice Telekoma, to ti se cini. Da im nije pravila Evropske unije, koji zahtevaju da se ukinu dvojnici i PCM uredjaji, Telekom ne bi ni radio to razdvajanje, jer im je ovako jeftinije. A konkurenciju i nema ili je veoma slaba.
I jopet :D je objasnio :ok:

Kupis ti lepo TP Link TL-WR543G, imas u BG za 2500, za te pare i u tom rangu neces dobiti nista bolje, cak i skuplji uredjaji nemogu da mu pridju, radi u oba moda i kao AP i kao klijent...
On ti ima 4 lan porta i resio si problem, eventualno ako ti paket bude mali kako cvrle rece povecas ga i to je to...

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Dobro drugari koliko sam razumeo:ne jos jedna ADSL linija,ili barem ne jos uvek.Verovatno i nece biti lako to raskacinjanje od dvojnika.Videcu sta cu uraditi sa zahtevom u telekomu.Voleo bih da znam malkice detaljnije kako radi TP link TL-WR543G.HVALA!
Imam ga ja nebrini ne preporucujem nesto sto sam cuo od nekoga, nego ono sto sam sam iskusio :D

http://itsvet.com/proizvod/tp-link-tl-wr543g-10-100-4-ports,-1-wan-port/comp_comp_router/317/56

Evo detaljnije pa citaj :lol:

Peca.o

Zainteresovan član
Poruka
106
Hvala svima na pomoci.Na kraju sam problem resio zahvaljujuci korisnim savetima na forumu i nasao optimalno resenje.Kupio sam jeftiniju varijantu od TL-WR543G,a to je TP-LINK TL-SF1008D cena 1200 din.Nema vairles antenicu,ali sam problem za sada resio.Racunere sam povezao i sada sve radi kako treba,a ponesto se i naucilo...Sada me interesuje sledece Da li tu vrstu konekcije mogu da koristim i za prebacivanje podataka ili datoteka sa jednog racunara na drugi,i kako?

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.