Quantcast

Povezivanje aplikacije sa uređaja na bazu servera u C#

starolecanin

Primećen član
Poruka
852
Ćao svima!
Treba mi malo pomoći oko gore spomenute stvari, a malo detaljnije ovako zvuči: razvijam aplikaciju za klijenta na jednom uređaju i aplikaciju koja će se nalaziti na serveru. Sve to radim u C# i nije da znam program ali nije i da ga neznam. Sa tog uređaja treba da pristupam bazi podataka na serveru i to nemam pojma kako ni logički da uradim a ne da isprogramiram. Komunikacija se vrši preko mrežnog kabla, tačnije UTP-a.

Sa klijentske strane šaljem zahteve i komande, recimo kao što je prijava korisnika sa kor. imenom i lozinkom. Znači sve se nalazi na serveru, pa tako i npr upis novih korisnika se preko klijentske apl. upisuje u bazu na serveru.

Ako nisam bio dovoljno jasan pitajte :neutral:

Hvala unapred svima na pomoći!

Wrong Turn

Domaćin
Banovan
Poruka
4.813
Ćao svima!
Treba mi malo pomoći oko gore spomenute stvari, a malo detaljnije ovako zvuči: razvijam aplikaciju za klijenta na jednom uređaju i aplikaciju koja će se nalaziti na serveru. Sve to radim u C# i nije da znam program ali nije i da ga neznam. Sa tog uređaja treba da pristupam bazi podataka na serveru i to nemam pojma kako ni logički da uradim a ne da isprogramiram. Komunikacija se vrši preko mrežnog kabla, tačnije UTP-a.

Sa klijentske strane šaljem zahteve i komande, recimo kao što je prijava korisnika sa kor. imenom i lozinkom. Znači sve se nalazi na serveru, pa tako i npr upis novih korisnika se preko klijentske apl. upisuje u bazu na serveru.

Ako nisam bio dovoljno jasan pitajte :neutral:

Hvala unapred svima na pomoći!
Hmmm mrežno su povezani? Koliko se sećam mreža, mogao bi da se pinguješ na ip adresu glavnog servera, ne zaboravi da isključiš firewall, posle preko remote desktopa probaj pristupiti serveru, ako si sve dobro odradio trebalo bi da možeš pristupiti, kada pristupiš serveru onda je lako da pristupiš i bazi servera :) Čak bi mogao da kreiraš jedan DLL na serveru, i posle kada preko klijenta pristupiš dll-u samo iskoristiš te klase dll-a...

E kada završiš postavi ovde, hteo bih i ja da se povežem sa lap topom.

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.