Poverenje u vezi

Mislila sam u kontekstu sticanja poverenja. Ako nekoga već dobrano laže zašto bi prema meni bio drugačiji?
Pa mora da ih laze ako su protiv mene a ona nije,ja nisam imao nikakav odnos s majkom i uopsteno pusacima,ja i brat 2 sveta,prema jednoj nikad ruzna rec,s drugom pickaranje,nista ja tu ne mogu da ukalupim i ne zanima me povezivanje ranijih konaca

A meni bi takođe bilo bitno kako se ponaša prema svojim bližnjima, recimo.
Ako se tu ne ponaša kako treba, onda se s pravom valja povući.. mislim kako imati poverenja u nekoga ko sve sjajno priča meni, a ovamo sa osobama sa kojima je već blizak baš i ne stoji sjajno (laže, prikriva, ne postoji poverenje, u tom kontekstu)?
Postoji.
Jer odnos sa drugima uvek priča koja se zasniva na odnusu sa nekim drugim?
Ne pružamo a i ne dobijamo isto od svakog?
Zašto bi naše ponašanje onda bilo isto, kao kalup, prema svima?

Koliko je značajno i šta podrazumeva ?
(pre svega lično iskustvo, posle opšta mesta )

Koliko je iskrenost deo poverenja? Šta se govori, šta ne.

Pogledajte prilog 1338840
Značajno je, naravno.
Na poverenju se zasniva sve, ili sve pada u vodu ako ono ne postoji?
Lepo je kada ti neko kaže da te voli, ali ne znači ništa ako toj osobi ne veruješ?
I ne radi se samo osećaju privrženosini veri u njega, ako postoji sumnja da te neko laže, vara i muti?

I ne samo izrečeno, već i postupci.
Sve je postaje manipulacija, pod znakom pitanja?
A poverenje u nekoga zameni sumnja.into je put koji, sasvim sigurno, vodi u neizbežan kraj - koji je samo pitanje vremena...

Koliko je značajno i šta podrazumeva ?
(pre svega lično iskustvo, posle opšta mesta )

Koliko je iskrenost deo poverenja? Šta se govori, šta ne.

Pogledajte prilog 1338840
U bilo kakvoj važnoj relaciji, ne samo u vezama, poverenje je bitno. Ja govorim sve, nemam nameru da se opterećujem odmeravanjem šta i koliko treba da čuje druga strana - tako je najlakše. Time se izbegne gubljenje vremena i mogućnost da neko bude povređen.
Nije da nikada nisam osetila povređenost zbog poklonjenog poverenja, nekada se ne može izbeći, ali ne menjam taktiku, verujem u nju.

U bilo kakvoj važnoj relaciji, ne samo u vezama, poverenje je bitno. Ja govorim sve, nemam nameru da se opterećujem odmeravanjem šta i koliko treba da čuje druga strana - tako je najlakše. Time se izbegne gubljenje vremena i mogućnost da neko bude povređen.
Nije da nikada nisam osetila povređenost zbog poklonjenog poverenja, nekada se ne može izbeći, ali ne menjam taktiku, verujem u nju.
isto

Back