Poverenje u vezi

Paula

black cat
Moderator
Poruka
23.299
Koliko je značajno i šta podrazumeva ?
(pre svega lično iskustvo, posle opšta mesta )

Koliko je iskrenost deo poverenja? Šta se govori, šta ne.

1683722783973.jpeg

Kako danas ljudi dolaze do toga da imaju ili nemaju poverenje u nekoga?
Pravo poverenje.. za to bi trebalo puno vremena.
Možda što kaže Moca - dobre namere
Kako u njih možemo biti sigurni u nekom relativnom kratkom periodu da možeš da se opustiš i kažeš - idem sa ovom osobom dalje.. ?
I da li je to jedan od uzroka puno površnih veza sa lošim ishodom

Не причати о прошлости. Само садашњост и потенцијална будућност са тим неким. Кључ успеха.
Ali ako neko treba da razmotri da li da ima poverenje u tebe ili ne, tu je važna i neka prošlost? Msm kako će bilo ko odlučiti o poverenju ako se samo gleda sada i sutra?

Ali ako neko treba da razmotri da li da ima poverenje u tebe ili ne, tu je važna i neka prošlost? Msm kako će bilo ko odlučiti o poverenju ako se samo gleda sada i sutra?
Зато што се поверење стиче кроз заједничко искуство са тобом, а не из прича из прошлости којих он није био део.

Kako danas ljudi dolaze do toga da imaju ili nemaju poverenje u nekoga?
Pravo poverenje.. za to bi trebalo puno vremena.
Možda što kaže Moca - dobre namere
Kako u njih možemo biti sigurni u nekom relativnom kratkom periodu da možeš da se opustiš i kažeš - idem sa ovom osobom dalje.. ?
I da li je to jedan od uzroka puno površnih veza sa lošim ishodom
Zavisi od pristupa.
Ako je jedna ili obe strane poput zida i osudjujuce, onda da. Tu je folitanje, postavljanje u nema prostora ni za iskrenost ni poverenje.
Mislim da je i vestina, uslovno receno, da umes da malo pruzis slabosti drugoj strani i posmatras kako se ponasa prema tome. Kao i kada ti druga strana pokaze slabost. Mislim na onu pravu slabost, ne ono" ja sam sva osetljiva ako me iskoristi za sex". Ko zna zna.

Зато што се поверење стиче кроз заједничко искуство са тобом, а не из прича из прошлости којих он није био део.
To jeste. Ali znaš, ljudi kada upoznaju druge pažljivo prate i šta sad govoriš i kako živiš i kako si živeo. Ukoliko se ispostavi da postoji neka protivrečnost postaju obazrivi ili sumnjičavi?

To jeste. Ali znaš, ljudi kada upoznaju druge pažljivo prate i šta sad govoriš i kako živiš i kako si živeo. Ukoliko se ispostavi da postoji neka protivrečnost postaju obazrivi ili sumnjičavi?
Причаш шминка причице да загребе површину. Нормално не причаш цео живот. Или причаш ако си глуп, то је друго.

Zavisi od pristupa.
Ako je jedna ili obe strane poput zida i osudjujuce, onda da. Tu je folitanje, postavljanje u nema prostora ni za iskrenost ni poverenje.
to je bzvz u startu
Mislim da je i vestina, uslovno receno, da umes da malo pruzis slabosti drugoj strani i posmatras kako se ponasa prema tome. Kao i kada ti druga strana pokaze slabost. Mislim na onu pravu slabost, ne ono" ja sam sva osetljiva ako me iskoristi za sex". Ko zna zna.
kako se ponaša prema nekoj našoj slabosti?

poverenje se dakle opipava kroz iskustvo sa tom osobom.

A meni bi takođe bilo bitno kako se ponaša prema svojim bližnjima, recimo.
Ako se tu ne ponaša kako treba, onda se s pravom valja povući.. mislim kako imati poverenja u nekoga ko sve sjajno priča meni, a ovamo sa osobama sa kojima je već blizak baš i ne stoji sjajno (laže, prikriva, ne postoji poverenje, u tom kontekstu)?

Причаш шминка причице да загребе површину. Нормално не причаш цео живот. Или причаш ако си глуп, то је друго.
Imali smo jednu temu, koliko si otvorena knjiga ? Ono od 1000 strana koliko se otkrivaš? Ljudi su pisali od 10tak strana do 1000 :), različiti su pristupi.

Back