Quantcast

Povecanje Brzine telekom srbija?

Johnny Ramone

Primećen član
Poruka
989
ne znam, nije mi jasno ovo. ovo je nesto novo, klik paketi. ja sam samo potpisao ugovor pre tri godine tad je bila brzina(nazovi brzina) 512 kbs.
inace, ovo je ocaj. sporost pocinje da me izludjuje.
ovaj "lelekom" mora nesto hitno da uradi. nadam se i za nas, stare korisnike.

rokavec

Ističe se
Poruka
2.150
Evo informacija...

Od 1. februara će doći do određenih izmena u ADSL i IPTV servisima.
OPEN ADSL – brži upload

Telekom Srbija od 1. februara dodatno izlazi u susret sve izraženijim potrebama korisnika da putem Interneta razmenjuju multimedijalne sadržaje, pre svega fotografije i video-klipove. Uz povećanje brzina upload-a, od 1. februara biće niže mesečne pretplate za većinu Click paketa sa dinamičkom IP adresom.

Korisnici Click 1 paketa, kojima se brzina download-a povećava na 1536 kb/s, ubuduće će moći da šalju svoje priloge na Internet duplo većom brzinom od 256 kb/s, uz izmenjenu cenu mesečne pretplate u iznosu od 1.299 dinara*.

Najveću promenu osetiće korisnici Click 2 paketa, koji od 1. februara prelaze na Click 4 paket i kojima se povećavaju obe brzine – preuzimanja sadržaja sa Interneta (download) sa 2048 kb/s na 4096 kb/s i slanja sadržaja prema Internetu (upload) sa 192 kb/s na 512 kb/s. Pored povećanja brzina, korisnicima tog internet paketa smanjena je i mesečna pretplata na 1.799 dinara*, što je ujedno i nova – niža pretplata za Click 4 paket, koji će imati duplo većinu brzinu upload-a od 512 kb/s.

Korisnici Click 6, Click 8 i Click 16 paketa ubuduće će imati brzinu slanja podataka na Internet od 1024 kb/s, dok će mesečna pretplata za Click 8 biti niža i iznosiće 3.530 dinara*. I korisnike paketa Click 16 od 1. februara očekuje sniženje mesečne pretplate na 3.825 dinara*.

Iste izmene u pristupnim brzinama uploada i downloada, od 1. februara uvode se i za korisnike koji Internetu pristupaju putem statičkih IP adresa, uz smanjenje iznosa mesečne pretplate – do čak 22% za korisnike Click 16 paketa.

*Sve cene su bez poreza

Dakle korisnici Click 1 paketa (kakvih je više od 80%) će plaćati 118 dinara više za manje unapređenje svoje konekcije. Najbolje će proći korisnici Click 2 paketa koji postaju korisnici Click 4 (duplo veći upload i down brzine), a tu je i pojeftinjenje od 15 dinara. Korisnici viših paketa će imati 1Mbs upload brzinu, i smanjene cene, tako da će Click 16 imati cenu sadašnjeg Click 8.

jasno kao dan , sa 1 na 1.5... sa 2 na 4... itd

P.S. Sramotno je sto su sa 1 prebacili na 1.5 ... makar da su stavili na 2 :(

nm_cyber

Ističe se
Poruka
2.808
http://www.open.telekom.rs/home/News.aspx?temp=5&cid=43883 ovde pise da ce da ubrzaju net a mene zanima da li vazi ovo za stare korisnike ?(posto kod njih je vazniji novi korisnik nego neko ko ima adsl 3 god )
Ово све давно већ има у СББ понуди... А то да им је важнији нови корисник....наравно... ја сам дебил потписао уговор са сбб-ом на две године за брзину од 4 М само да би добио онај буђави дигиталниј пријемник који ни не користим...а сада да потписујем нови уговор уместо 4 М имао би 8М... ебамо је дигитални пријемник....

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Kada bi se taj SBB opametio pa da daje samo net bez kablovske, ovi iz lelekoma, ili bi se ugasili u roku od godinu dana ili bi morali da drasticno povecaju brzine, a ovi nece, ovima se moze, i tako to ide, mi se mucimo sa netom kao da zivimo na Zelenortskim Ostrvima :(

dejanples

Zainteresovan član
Poruka
225
Ja sam isto zadovoljan telekom imam adsl vec tri god veza stabilna retko kad pukne veza max jednom mesecno download konstatan ali velika mana slab download tj spor samo 120kbs a na placuju 1500 sto je puno nadam se da cu da ubrzaju download od 1 februara ako ne odoh kod nekog drugogo provajdera

Poslednja izmena:

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
ja koristim ADSL 1024/128 vec godinu dana, i relativno sam zadovoljan osim sto bih voleo da imam veci download nego trenutni oko 100 kb/s :(((
Sada ce biti 256 ako budu povecali :D
Pa ako decko koristi paket od 1 mega bit po sekundi od 1 februara mu nikako nemoze biti toliki download, pa sada ti izracunaj kako ;)

Ja sam isto zadovoljan telekom imam adsl vec tri god veza stabilna retko kad pukne veza max jednom mesecno download konstatan ali velika mana slab download tj spor samo 120kbs a na placuju 1500 sto je puno nadam se da cu da ubrzaju download od 1 februara ako ne odoh kod nekog drugogo provajdera
Xaxaxax, pa kod bilo koga drugog da odes bice ti isto, znaci ako Telekom nepoveca brzine, nemoze niko z:cry:

tsartsaris

Aktivan član
Poruka
1.552
Pa ako imas paket od 1 mb,teorijski ti download ne moze biti veci od 128 kb/s ,zbog necega sto se zove agregacija. Znaci svoj protok ( na primer 1mb( sto je 1024 kb/s)) podelis na 8 i dobijas optimalnu brzinu downloada. Za paket od 1 mb to je 128 kb/s ,ali to u praksi bude jos manje . Varira od 100 do 120.
Ni kod jednog provajdera u paketu od 1 mb ne mozes dobiti vecu brzinu downloada ( na primer 150 ili 200 kb/s).

dejanples

Zainteresovan član
Poruka
225
Pa ako imas paket od 1 mb,teorijski ti download ne moze biti veci od 128 kb/s ,zbog necega sto se zove agregacija. Znaci svoj protok ( na primer 1mb( sto je 1024 kb/s)) podelis na 8 i dobijas optimalnu brzinu downloada. Za paket od 1 mb to je 128 kb/s ,ali to u praksi bude jos manje . Varira od 100 do 120.
Ni kod jednog provajdera u paketu od 1 mb ne mozes dobiti vecu brzinu downloada ( na primer 150 ili 200 kb/s).
Pa nisam ni ja rekao za to ja sam rekao a neki provajderi daju za 1500din 2mb a ja kod telekoma dobijem 1

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Pa nisam ni ja rekao za to ja sam rekao a neki provajderi daju za 1500din 2mb a ja kod telekoma dobijem 1
Daje ti SBB znaci mnogo povoljnije pakete..., al to nije ADSL. A sto se tice drugih provajdera sto daju 2 mega bita za 1500 din, ako nisi primetio to su sve akcije koje traju u zavisnosti od 6 meseci do godinu dana, i posle se vracas na staro.
Ja ti samo hocu reci da je sve to kratkog veka, a kada telekom pojaca brzine onda ce to da bude za stalno.

oskar2215

Ističe se
Poruka
2.366
Izgleda da sam medju svima vama jedini srecnik kome ce da smanje brzinu sa 2 na 1mb za istu cenu z:cry:
Tacnije sad me teraju da potpisem ugovor na 2 godine kod njih za istu brzinu sto mi ne pada na pamet (u pitanju je Orion Telekom) tako da ozbiljno razmisljam o menjanju provajdera... z:(

sasa6

Aktivan član
Poruka
1.705
Izgleda da sam medju svima vama jedini srecnik kome ce da smanje brzinu sa 2 na 1mb za istu cenu z:cry:
Tacnije sad me teraju da potpisem ugovor na 2 godine kod njih za istu brzinu sto mi ne pada na pamet (u pitanju je Orion Telekom) tako da ozbiljno razmisljam o menjanju provajdera... z:(
Sacekaj ti ipak da vidis da li je ovo stvarno sto je najavljeno ;), pa kada vidis jeli ili nije, onda se odluci za najbolje resenje.

Red_Zmaja

Domaćin
Poruka
3.087
Imas mogucnost za nekog drugog operatera i otiso si kod tih slepaca? Nisi mi jasan, ako je tako...

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.