Potreban savet

milena993

Obećava
Poruka
56
E ovako,imam problem sa kompom. Naime,kad upalim komp,znate vec ono boot from CD i pritisnete neko dugme i butuje se. Medjutim ja niti ubacim disk niti pritiskam nesto i izadje mi DISK BOOT FAILURE PLEASE INSERT DISC AND PRESS ENTER. Ja da bih ga upalila,pritisnem enter i sve je super dok ne prodje nekoliko sati ili minuta i komp se restartuje. Tako je radio i pre. Ja ceo sistem oborim i podignem i konstantno isti problem. Cak sam i hard disk menjala i napajanje. Stvarno ne znam o cemu se radi. Ako neko ima ideju neka pise i pomogne. Hvala!
 
E ovako,imam problem sa kompom. Naime,kad upalim komp,znate vec ono boot from CD i pritisnete neko dugme i butuje se. Medjutim ja niti ubacim disk niti pritiskam nesto i izadje mi DISK BOOT FAILURE PLEASE INSERT DISC AND PRESS ENTER. Ja da bih ga upalila,pritisnem enter i sve je super dok ne prodje nekoliko sati ili minuta i komp se restartuje. Tako je radio i pre. Ja ceo sistem oborim i podignem i konstantno isti problem. Cak sam i hard disk menjala i napajanje. Stvarno ne znam o cemu se radi. Ako neko ima ideju neka pise i pomogne. Hvala!

Zato sto si verovatno podesilia ili neko drugi ...da 1 Boot disk bude CD ;)

Podesi u Biosu da prvi Boot bude Hard Disk :)

Podesi Hard Disk na Master ili Cable ....ne Slave :)
 
Ako imash Floppy ili nemash podesi u Bios na Disable

Znaci ovako podesi u Biosu :

1. Hard Disk

2. CD drive

3. Floppy ( ako nemash floppy podesi na Disable )

To sto se gasi proveri konektore za Hard Disk i CD/DVD drive + sve ostalo na ploci da nije ispalo nesto iz slotova ili se pomerilo ;)

Memoriju izvadi pa vrati ...

Ovde mozes potraziti resenje : http://www.google.rs/search?sugexp=...OT+FAILURE+PLEASE+INSERT+DISC+AND+PRESS+ENTER
 
Poslednja izmena:
E ovako,imam problem sa kompom. Naime,kad upalim komp,znate vec ono boot from CD i pritisnete neko dugme i butuje se. Medjutim ja niti ubacim disk niti pritiskam nesto i izadje mi DISK BOOT FAILURE PLEASE INSERT DISC AND PRESS ENTER. Ja da bih ga upalila,pritisnem enter i sve je super dok ne prodje nekoliko sati ili minuta i komp se restartuje. Tako je radio i pre. Ja ceo sistem oborim i podignem i konstantno isti problem. Cak sam i hard disk menjala i napajanje. Stvarno ne znam o cemu se radi. Ako neko ima ideju neka pise i pomogne. Hvala!

Zato sto si verovatno podesilia ili neko drugi ...da 1 Boot disk bude CD ;)

Podesi u Biosu da prvi Boot bude Hard Disk :)

Podesi Hard Disk na Master ili Cable ....ne Slave :)

Pročitaj i malo razmisli....

Nemoj prepisivati odavde http://www.techsupportforum.com/for...nsert-system-disc-and-press-enter-280090.html jer tamo u uvodnom postu ne piše ovo boldirano crvenom bojom...Tamo piše da ne može uopšte da podigne sistem...
 

Back
Top